• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Кои се вашите 5 најомилени ПЦ игри?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Ago

Intern
10 септември 2008
257
2
Sto se odnesuva do mene call of duty 2 , NFS most wanted , Dungeon Siege 2 , Prince of persia i FIFA 2007
 

maximilian

Gaining Experience
26 март 2008
1,064
74
Мене ми се овие:
-Need for Speed - Underground II
-Jazz Jack-Rabbit
-Counter Strike 1.6
-Flatout 2
-Mafia

Напишани се без никаков редослед, не знам која би била No:1 или No:5 :)
 

vasildb

Intern
17 април 2007
209
6
FIFA (само парните години до сега), Star Wars KOTOR двата дела, GTA Vice City и San Andreas.
Толку ми текнуваат.:))
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
1. call of duty 2 * ( Најдобрата од цел сериал според мене )
2. Gta San Andreas * ( Игра за во секое време )
3. Age of Empires 2: The Conquers * ( животов го изгубив на оваа :) )
4. Fifa 2007
5. NFS Underground 2/Most Wanted * ( Не сум сигурен на која од овие повеќе имам играно :)) )
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

Ago

Intern
10 септември 2008
257
2
flat out 2 spored mene e naj katastrofa igra sto ja imam igrano so isklucok na grafikata
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
*Call of Duty (која било верзија)
*Half-Life (која било верзија)
*C&C (Generals, Red Alert)
*Company of Heroes
*Battlefield (Vietnam i 2)
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Мм...
*Warcraft 3
*NFS Most Wanted
*WoW
*Red Alert 2
*Half-Life 1 & 2 + Продолженија

Рандом редослед.:)
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
1. Gothic(site)
2. PES(site zaedno so ISS Pro evolution i Wining Eleven)
3. Empire Earth (site)
4. Tomb Raider(site)
5. Collin McRae(site)


pa posle toa Resident Evil, Medal of Honor, GTA, Divine Divinity, Silent Hill .........
 

StenmarC

Intern
16 април 2007
716
13
stenmarc.blog.com.mk
1. Total Club Manager 2004 (Убедливо најдобрата менаџер игра според мене)
2. F12002
3. Collin McRae 04
4. Било која од MOHA, Call of Duty серијалите
5. Counter Strike
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
Значи 95% од постирачиве на темава ја ставиа кантер како favorite top 5:bravo:
Признај дека слабо ти оди математика :))

Вкупно 19 души на темава набројаа омилени 5 или помалку игри. Од сите тие, кантер ја имаа 9.. Процентуално изразено тоа не е ни 50 %. Незнам од кај го доби процентот.. :))
 

igorkrst

Intern
13 јули 2007
400
1
- AOE2
- Red Alert 2
- Civilisation III
- NOX
- Phraraoh & Zeus & Poseidon & Emperor
- Cosacs
- Patrician

Извини ама неможев САМО 5.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,699
Мислења
855,858
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно