1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Клуб на IT.com.mk зависници

Дискусија во форумот 'Off-topic теми' започната од D, 12 Декември 2007.

 1. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,055
  3,128
  2 Септември 2012
  Машко
  Имаме уште еден зависник, а тоа е STEFF , ајде честитки. :p
   
  На gokica и Daniel86 им се допаѓа ова.
 2. STEFF

  STEFF
  Unstoppable

  1,386
  2,161
  4 Јули 2013
  Не сум ни заприметил :D Ајде фала па на твоја глава, пази и рима има еј :D
   
  Daniel86, gokica, goce03 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 3. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,761
  4,314
  20 Февруари 2011
  Машко
  Untitled.jpg

  Стигнав и до тука значи... :D :D
   
  На igor_igor, Daniel86, Oktar и уште 5 други им се допаѓа ова.
 4. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,705
  7,061
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  На igor_igor и STEFF им се допаѓа ова.
 5. STEFF

  STEFF
  Unstoppable

  1,386
  2,161
  4 Јули 2013
  На igor_igor и Daniel86 им се допаѓа ова.
 6. krema

  krema
  Professor

  10,007
  9,644
  24 Јуни 2009
  Машко
  Со 1000 зависник, а со 3000? :)
  Нека е за арно само:cool)
   
  На JasSum му/ѝ се допаѓа ова.
 7. STEFF

  STEFF
  Unstoppable

  1,386
  2,161
  4 Јули 2013
  И @igor_igor се приклучил кон клубов на дрогираши :D
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 8. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,066
  3,714
  5 Декември 2009
  Машко
  Заборавив да пишам... Сум поминал 3,000 ка. :))
   
  На Avid и bogoevski им се допаѓа ова.
 9. Avid

  Avid
  Guru

  4,158
  6,195
  21 Јануари 2009
  oh hi
   
  На bogoevski му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Boldozer

  Boldozer
  On your way to fame

  1,130
  588
  2 ноември 2012
  1,000 упс или 999 :D mini-fail не ги рачуна мислењата од темава :)
   
  На JasSum му/ѝ се допаѓа ова.
 11. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,777
  1,890
  8 Мај 2007
  Машко
  Прошлиот месец, 10 години присуство на форумов.
  А ни саат добив ни ништо :(
   
  На gokica, Daniel86, RagingDemon и уште 3 други им се допаѓа ова.
 12. krema

  krema
  Professor

  10,007
  9,644
  24 Јуни 2009
  Машко
  4 бона :D

  Дури сега приметив :)
  Инаку 8 години секојдневно присуство овде:hay:
   
  gokica, Fatal1ty_ и на Ace Lud им се допаѓа ова.
 13. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,066
  3,714
  5 Декември 2009
  Машко
  Некој ме мењал у анстапабл... Ама кецот. :D
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,502
  25,563
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  ја има некој проблем? :p
   
 15. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,066
  3,714
  5 Декември 2009
  Машко
  Засега не...

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
  На Fatal1ty_ му/ѝ се допаѓа ова.
 16. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,836
  824
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  Носталгија ме фати да го расчитам форумов после години не активност.

  Шо ми прајте? Дали сте ми добри?

  пс. Коинцидентно денес правам 10 години член на форумов(иако нотификацијава би требало да ја добијам пред месец, место денес, ама веројатно така работи update-от):
  https://i.imgur.com/R5vwvUm.png

   
  Последна промена: 4 Февруари 2018
  psyside, StalkeR и на krema им се допаѓа ова.
 17. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,502
  25,563
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Работи на прва најава одкако ќе куцне cronjob-от
   
 18. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,066
  3,714
  5 Декември 2009
  Машко
  Оо Ориѓанецот се вратил...
  Велком назад.

  Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
   
 19. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,777
  1,890
  8 Мај 2007
  Машко
  11 години!
  @Fatal1ty_ торта да спремам?
   
  Necromancer, Avid и на Fatal1ty_ им се допаѓа ова.
 20. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,502
  25,563
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  леле колку имаш за частење не е само торта ;)
   
  На JasSum му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Avid

  Avid
  Guru

  4,158
  6,195
  21 Јануари 2009
  Ја и со торта сум задоволен @JasSum
   
  На JasSum му/ѝ се допаѓа ова.
 22. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,777
  1,890
  8 Мај 2007
  Машко
  Ич не сте креативни. Торта може да биде сервирана на различни начини..
  [​IMG]
   
  На goce03 и Boldozer им се допаѓа ова.
 23. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,502
  25,563
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  update-увана листа.
  Честити до сите кои станаа дел од ит.мк зависниците. Ви посакувам повеќе успеси и качување во скалата нагоре :)
   
  Avid, Ace Lud, toshex и на уште 1 им се допаѓа ова.
 24. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,836
  824
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  Ма не сте нормални. 24к, 20к мислења.. По 4к имавме последните пати ко видов :D Импресивно.

  Инаку и јас сум наполнал 11 години минатиот месец.

  Оф топик во оф топик, се дешаваат уште форумски собиранки ко порано?
   
 25. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,445
  10,309
  23 oктомври 2012
  Машко
  Има бе, секое последен петок од месецот на југодрво се собираме околу 7:30 насабајле. Порано од тоа, здравје.
   
  На borcep му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Fiasco
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  2,281
 2. vane44
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  2,019
 3. dejan_str
  Одговори:
  434
  Прегледи:
  27,772
 4. NecrotoX
  Одговори:
  41
  Прегледи:
  2,705
 5. Dinamit
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  820
Вчитување...

Сподели

Вчитување...