1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Како да креирате Counter Strike 1.6 сервер

Дискусија во форумот 'Туторијали' започната од Supporter, 18 Март 2009.

 1. bobio

  bobio
  Intern

  1
  0
  14 Јули 2010
  kako da napravam cs server

   
 2. Supporter

  Supporter
  Gaining Experience

  850
  141
  31 Август 2008
  Сега кај фолдерот HLDS ќе го отвориш фајлот HLDS.exe па таму ќеси пишуваш
   
 3. Nikito

  Nikito
  Intern

  130
  0
  1 Септември 2009
  Машко
  dobar tut ! eve vi go mojot server ako sakate vlezete nekogash :) deadly-ipt.zapto.org:27021 ,btw mozete i preko p47 i preku p48 :D
   
 4. Zero_CooL

  Zero_CooL
  Intern

  53
  1
  21 Декември 2010
  прво треба да напишеш како команда (cd c:/hlds) ако го следеш туторијалот,а после да ја внесеш командата(!hldsupdatetool.exe -command update -game valve -dir)!
   
 5. Goran1990

  Goran1990
  Intern

  36
  2
  11 Септември 2009
  jas se instalirav no , velguvm u ruterot otvoram port pr [27015] i pisuvam setne selektiram udp i pisuvam ipto i save i ne mi se save ne izlguva nis
  :(:isplashen:
   
 6. mariomako

  mariomako
  Гостин

  Направив се како што терба и го пачував со swds47+48 и сега неможам да влезам на серверот го стартувам но неможам да влезам до што е проблемот ?

  EDIT: Уште еднаш ја повторив постапката и гледам дека превземањето оди до 100 проценти и не излегува дека е готово туку ми вели "connection reseted by peer"

  Зошто е тоа така ? Иначе ја имам следнава Кантер Страјк:

  CS 1.6 v42 FULL

  Ве молам за помош
   
 7. **G-BoY*

  **G-BoY*
  Intern

  1
  0
  8 Април 2011

  а како да ја отворам портата ? :zbunet3:
   
 8. Sephiroth

  Sephiroth
  Баниран/a

  3,492
  2,518
  14 Мај 2008
  Машко
  Start Menu -> Control Panel -> Firewall..........
   
 9. EnableSTAT97

  EnableSTAT97
  Gaining Experience

  345
  146
  4 Јули 2011
  Машко
  [​IMG]

  Како да отворам порта на овај рутер.Креирав сервер со зомби мод и podbot и во лан можам да играм.Е сега сакам да играат и др. деца.Портот е 27015 како можам да го отворам на овај рутер?

  Фала многу.
   
 10. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,884
  1,457
  10 Август 2010
  Машко
  -Во старт ~ енд стави 27014 - 27020.
  -Селектирај ги 2-те
  -Уклучи го серверот(стартувај го серверот, но не стискај Save на страната) и види кое IP ти го дава и ископирај го и стави го во To IP Address
  -Штиклирај Enabled
  -Исклучи го Firewall-от
  -Рестартирај го серверот и оди на http://www.whatsmyip.org/ ископирај го IP-то и после додадија портата што ја одбра при стартување на серверот. IP-то ќе треба да биде во формат ххх.ххх.ххх.ххх:твојата порта на серверот
   
 11. EnableSTAT97

  EnableSTAT97
  Gaining Experience

  345
  146
  4 Јули 2011
  Машко
  Ке пробам.Кај со е ова To IP Address да ставам 192.168.1.102 ова што ми ја дава на срерверов или од интернетов?

  Го имам исклучено инаку не можам да играм ни во лан.
   
 12. EnableSTAT97

  EnableSTAT97
  Gaining Experience

  345
  146
  4 Јули 2011
  Машко
  Мислам дека средив епа сега ќе видам утре дали ќе работит на на друг PC.
  Фала многу.
   
 13. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,884
  1,457
  10 Август 2010
  Машко
  Ако ти се блокирани портите мислам дека ќе ти даде нешто како 192.168.x.x наместо иксовите ќе бидат бројки, и ќе го ставаш без портата(27015).
   
Слични теми
 1. Carbonium
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,149
 2. BoXeR
  Одговори:
  34
  Прегледи:
  4,840
 3. ajvar
  Одговори:
  43
  Прегледи:
  6,053
 4. D3N1EL
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  817
 5. D3N1EL
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  3,426
Вчитување...

Сподели

Вчитување...