1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Гејмерски столици во мк?

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од TheDimiskov, 17 Мај 2016.

 1. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,468
  1,154
  2 Јануари 2012
  Машко
  Издржува да се потпираш на неа?
   
 2. Маша

  Маша
  Gaining Experience

  218
  463
  24 Април 2007
  Женско
  Понекогаш и се качувам на неа, да земам нешто од полица :)
   
  На goranzoran и DarthJe5us им се допаѓа ова.
 3. esquimaux

  esquimaux
  On your way to fame

  576
  970
  16 Јануари 2016
  Машко
  Јас барав едно време, кај нас слабо избор. Најдов во Рувекс околу 400 евра, и во Солопром доста поскапа беше не знам точно цена. Праам муабет за оние со мотор, другиве мануелни од Икеа за тие пари боље не наоѓаш.

  Едит: Ја најдов у солопром, ептен солена била: ELEVATEБиро систем со подесување на висината
   
  На DarthJe5us му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,042
  629
  8 Август 2017
  Машко
  Xdesk Air Pro - Xdesk Official Site
  Нешто вакво со голем простор за повеќе монитори а да не е со цена на бубрег има ли овде?
   
  На 1s3ct0wN му/ѝ се допаѓа ова.
 5. mmarko

  mmarko
  Gaining Experience

  97
  62
  1 Март 2013
  Машко
  Има и неколку маси од Steelcase, со подесување на висина, ама не се ни тие баш евтини. Пр. Migration 1600x800 беше околу 600 евра кога гледав пред некој месец (без ддв).
   
  Последна промена: 16 Јануари 2020
  На JasSum му/ѝ се допаѓа ова.
 6. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,777
  1,890
  8 Мај 2007
  Машко
  Увозникот за steelcase носи и маси.
  Ги има кај нив во салон, оди види.
   
  На DarthJe5us му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Gucci

  Gucci
  On your way to fame

  794
  640
  5 Јули 2011
  Се наоѓа нешто асално до кај 6-7к?
   
 8. Rikimaru

  Rikimaru
  Gaining Experience

  533
  387
  26 Март 2016
  Ова со масиве ви беше супер идеја... мора да се земи една таква бидејќи се згрбавивме пред компјутер. Јас лично гледав од ИКЕА

  SKARSTA desk sit/stand, White | IKEA Greece

  200 eвра со table top, 140 евра без top.

  Има неколку фирми/групи кои носат ИКЕА производи од Солун. Им плаќаш само за превоз, ако не сте во можност да одите до Икеа да си ја земите. Јас планирам оваа да ја земам.

  ЕДИТ: планирам да земам без tabletop бидејќи е мал, ќе си ставам јас поголема површина, потребен ми е само механизмот.
   
 9. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,468
  1,154
  2 Јануари 2012
  Машко
  Пушти линк од некоја од фирмиве.
   
 10. Rikimaru

  Rikimaru
  Gaining Experience

  533
  387
  26 Март 2016
  IKEA kupi, prodaj, pokloni ❤
  ИКЕ Makedonija online
  IKEA Naracki Makedonijja

  пиши им на некои од овие има уште неколку на ФБ, им плаќаш кога ќе ти го донесат на адреса такашто немаш ризик, ама земаат за превоз, можеби повеќе би ти се исплаќало да го земиш сам од солун.
   
  На artweb и DarthJe5us им се допаѓа ова.
 11. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,981
  4,217
  28 oктомври 2008
  На Gucci му/ѝ се допаѓа ова.
 12. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,762
  3,209
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  дечки, шо би препорачале за столица за погабаритен дечко до кај 200 евра(пополничок дечко)? кај нас да можи да се најди, опција странство (икеа, солун итн) отпаѓа заради неможност за одење
   
 13. flashgordon007

  flashgordon007
  On your way to fame

  604
  618
  15 Септември 2012
  Машко
  Икеа имаш и во Србија, со подигање на нарачката од Ниш.
   
 14. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,762
  3,209
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  ок, ама наведов дека одење надвор од мк не е опција, заради малку слободно време, премалку слободно време. поентата ми беше повеќе за тука кај нас, кај шо можи да се нарача онлајн / по телефон, сеедно, и да се достави до адреса. не викам дека икеа србија не е добра опција, ама немањето време за одење ме спречува многу.
   
 15. Gucci

  Gucci
  On your way to fame

  794
  640
  5 Јули 2011
  Зошто е толкава разликата у цени во икеа Србија, Грција и Бугарија?
  Србија е 100 евра, Грција 200, Бугарија 150.
   
 16. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Practice makes perfect

  1,600
  1,830
  25 Март 2013
  Машко
  Прилагодени се на стандардот
   
  На Gucci му/ѝ се допаѓа ова.
 17. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  651
  605
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  има различни финиши на маркус .. штоф, кожа и тн. ручки од страна не ручки .. сите се различна цена.

  Икеа има чат пат разлики према пазар ама не толку драсични.
   
 18. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Practice makes perfect

  1,600
  1,830
  25 Март 2013
  Машко
  За Маркусот има 2-3 модела и тие се цените. Во српската е од 100-120 евра, во бугарската 150, во грчката 180 за темносивата. Разликата не е секогаш во сооднос, но секогаш српската е најефтина, па бугарската, па грчката. Провери со некој друг производ.

  Еве ова нема различни финиши и се редовни цени- Српската 211евра, бугарската 216 евра, грчката 258 евра речиси 24% разлика
   
 19. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  399
  268
  9 Февруари 2012
  Машко
  Другари што препорачувате за 90кг 177цм човек?

  Маркус или овие од Анхоч што се:
  Техномаркет - СТОЛИЦИ
  Буџет до 150е (што помалце, боље) :)
  Маркусов гледам живо џабе во БГД.
   
 20. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  784
  858
  7 Февруари 2013
  Машко
  Програмер
  На PC_GAMER и DarthJe5us им се допаѓа ова.
 21. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  651
  605
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  Markus

  знам дека има разлика, само реков дека не е толку голема ко од 100 до 200 .. тоа е повеќе од 20 тина посто
   
  На Deksa му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,208
  3,567
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Јас ја земав оваа од бугарската Икеа, засега топ. Ми се допаѓа и наслонот што ако не е заглавен, те турка напред за да седиш во исправена положба. Мене ми одговараше кремастата варијанта.

  111.PNG

  Има подесување на наслонот за глава, лумбална поддршка, подесување на седалото напред/назад, по височина, како и регулација на наслон. Тркалцата многу лесно се движат, осовината и позади цевката се челични ваљда, тешки се.

  Околу 300 лева беше, со поврат на данок од некои 12-13% е негде 260 лева што мислам дека е океј цена во однос на она што има кај нас од таков квалитет. Држачите за раце се продаваат одвоено, ако некој зема, нека запази. Тие се 50 лева, додека столицата е ~250.
   
  На Deksa му/ѝ се допаѓа ова.
 23. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,475
  1,925
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Теретана. :D

  Се шалам, зимај Маркус.
   
  CBB_6, 1s3ct0wN, TATA_MATA и на уште 1 им се допаѓа ова.
 24. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,078
  2,395
  28 Јануари 2017
  Машко
  Баш за Маркус прашав една од фирмиве кои носат, не се сеќавам точно која, ми побараа 350-60€ од Србија да ми го донесат столот, го зедов од Грција, не се исплатеше.
   
 25. Goran995

  Goran995
  Gaining Experience

  242
  375
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  Мене Маркус-от па ич не ми се бендиса, седев и ја пробував 10-тина минути у Солун.

  На крај зедов Millberget за 80 евра.
   
  На Deksa и artweb им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...