1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Гејмерски столици во мк?

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од TheDimiskov, 17 Мај 2016.

 1. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,289
  615
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Кај Мркус не ми се допаѓаа тоа што не се подсеусваат потпирачите за раце, фиксни се.
  За таа цена можеле да стават нормални потпирачи за раце.
   
 2. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  439
  298
  9 Февруари 2012
  Машко
  Mene mi e sumliva taa mrezata na potpiracot na grb, da ne e nezna.

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  439
  298
  9 Февруари 2012
  Машко
  Da top izgleda samo malce deka potpiracot ponizok od Markus inace fakja oko. Ne sum ja probal ni taa ni taa, ama vikas Millberget poudobna a?
  Baska poeftina.


  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
 4. Goran995

  Goran995
  Gaining Experience

  294
  477
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  Треба да ја пробаш, мене ми беше поудобна. Маркусот ми беше потврд некако и многу висок заден дел за грбот.
   
 5. Sylvester

  Sylvester
  Intern

  443
  41
  24 Март 2009
  Машко
  Студент
  Да не знае некој случајно која цена е биро FrameOne од Steelcase кај нас и столче Gesture? И дали се само Delightoffice кај нас увозници ?
  Многу чудно работно време имаат никако да отидам да видам што имаат...
   
 6. TheMarshal

  TheMarshal
  On your way to fame

  428
  601
  3 Јануари 2019
  Машко
  Gesture со ддв е накај 1100€. За достава се чека околу 60 дена и треба цела сума да им ја исплатиш авансно.

  Може и да ти дадат различна цена во првичната понуда, а кога ќе се решиш да ја нарачаш да си ја корегираат за повисока цена...

  Edit: Сега ја отворив понудата што ми ја испратија пред 2 месеца. Цената на Gesture била 1010 евра без ДДВ. Додека на Leap цената 50.800 денари.
   
  Последна промена: 24 Јануари 2020
  На Sylvester му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Sylvester

  Sylvester
  Intern

  443
  41
  24 Март 2009
  Машко
  Студент
  Уффф скапичко

  Sent from my Mi A1 using Tapatalk
   
  На Deksa му/ѝ се допаѓа ова.
 8. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  672
  627
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  јаки се :) мене види што понуда:

  Model number : 462210MP Leap 1,835.94 (редовна цена) - 49.00 % (со дури 49% без ни да прашам онака) - 936.33 (намалена)
  Model number : 442A50 Gesture 1,742.70 (редовна цена) - 33.00 % (на оваа помалце ме сакале за попуст) - 1,167.61 (намалена)

  плус ддв на тие цени.

  Почетна - B2 Solution алтернатива за посалам столици освен делијт, кај овие имаш некој германски/енглески + Herman Miller.
   
  На Sylvester и TheMarshal им се допаѓа ова.
 9. TheMarshal

  TheMarshal
  On your way to fame

  428
  601
  3 Јануари 2019
  Машко
  Легедни се. Ја кога се решив да го земам Leap, ми ја зголемија цената за 10%. Еве ја причината:

  Untitled-1.png

  Најинтересно е што на понудата пишува дека е важечка до Март 2020. Плус, ми рекоа дека ценеите се истите тие како на Steelcase Store | Office Furniture, Home Office Furniture Online. Интересна фирма се nonetheless.
   
 10. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  439
  298
  9 Февруари 2012
  Машко
  Za 1000ce treba da ima azijka vnatre da me masira :)

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
  На barneymk му/ѝ се допаѓа ова.
 11. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  672
  627
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  ја после тоа си отидов у B2Solution и земав Херман Милер, боље ми легна од Стилкејс-от, башка 12 години фул гаранција наспроти нивните 8 со 5.
   
  На esquimaux и TheMarshal им се допаѓа ова.
 12. esquimaux

  esquimaux
  On your way to fame

  587
  986
  16 Јануари 2016
  Машко
  Аерон? Колку те фати?
   
 13. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  672
  627
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  nope, Embody :mario: 1400+ ддв им е редовна .. Аерон-от ако не се лажам ми го понудија околку 1000 (може да беше изложбен модел за оваа цена, не сум сигурен), Sayl-от околу 500 (овие со ддв таа цена)
   
  Последна промена: 25 Јануари 2020
  На esquimaux му/ѝ се допаѓа ова.
 14. BlueBaron

  BlueBaron
  Gaining Experience

  186
  150
  19 Јануари 2016
  Машко
  Студент
  Дали може некој од вас да предложи столица до 6-7к мкд? Не е битно да е гејмерско, ни посебни карактеристики да има. Само да е удобно за подолго седење, обично за програмирање и учење.
   
  На Tomislav96 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,488
  1,942
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Што може да се земе кај нас моментално до кај 200 еур?
  Како се покажаа оние "гејмерските", Генесис или како и да се, од Анхоч?
   
  На Sylvester му/ѝ се допаѓа ова.
 16. CykaBlyat

  CykaBlyat
  Gaining Experience

  304
  143
  22 oктомври 2016
  Машко
  Спиење
  Година и нешто ја имам Nitro 550.Се сие супер засега.
   
  На tupacan му/ѝ се допаѓа ова.
 17. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,488
  1,942
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Што е генерално разликата помеѓу моделите? Гледам има и поевтини и поскапи... дали време пример да се земе некој од тие до 250 еур шо се или 550 е сосем доволно?

  Исто, има 550 и 560, разлика у цена ~500 ден. Како што можев да видам, разликата е само комо бојата или пропуштам нешто?
   
 18. Sylvester

  Sylvester
  Intern

  443
  41
  24 Март 2009
  Машко
  Студент
  Која е бест бај од тие на залиха во анхоч?

  Sent from my Mi A1 using Tapatalk
   
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 19. CykaBlyat

  CykaBlyat
  Gaining Experience

  304
  143
  22 oктомври 2016
  Машко
  Спиење
  Земи CoolerMaster од сетек.
   
  На TheMarshal му/ѝ се допаѓа ова.
 20. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,488
  1,942
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Денеска купив Nitro 880. 550-ка имаа само една, изложена, се гледаше прашина налепена на платното.

  Утре ќе ја монтирам, па ќе пишам импресии за некој ден.
   
  Jovan2389, Sylvester, architect и на уште 1 им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...