1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Apple паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

Тагови:
 1. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  692
  1,008
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Го меркам и11 одкако излезе. Дали губам многу за тие 300 евра помалце за разлика од 11 про? Јас мислам повеќе од доволен е моделов. Истата камера, истиот софтвер, подобра батерија. Или да одам со иХс иако е постар?
   
 2. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,960
  2,936
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Зимај 11 pro и не се мисли


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Luca Toni и Gumirano им се допаѓа ова.
 3. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  976
  1,001
  2 Март 2011
  Машко
  Никој а? Почнаа да се опаметуваат луѓево.
   
  На Скоти и itstheigyg им се допаѓа ова.
 4. martinmax

  martinmax
  Gaining Experience

  102
  88
  1 Март 2013
  Машко
  Верувам дека сите што сакаат да купат чекаат да се стабилизира цената.
   
  На Luca Toni, DaVoRkNe, Speedster и уште 3 други им се допаѓа ова.
 5. senait007

  senait007
  Intern

  27
  7
  15 Јули 2014
  Машко
  ima i ko mene so cekaat, ja cekam istyle neptun i telekom drugo sve gola voda.
  dame dupi mene nekoj raboti face time ne raboti internacionalna na balkanov samo au u gluposti, vaka poveke 200 evra neka se ama raat.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 6. martinmax

  martinmax
  Gaining Experience

  102
  88
  1 Март 2013
  Машко
  Цената во ај стајл ќе биде колку што сега е во мобилариве со таа разлика кога ќе го има по легалните места, нелегалниве со кеш на рака ќе ги спуштат цените.
  Така било за секој ајфон до сега.
   
 7. martinmax

  martinmax
  Gaining Experience

  102
  88
  1 Март 2013
  Машко
  Нема потреба за толкав хејт према луѓето што ги купуваат, хејтај ја компанијата ако ти се хејта. А луѓето чим имаат да дадат 1000+ евра сигурно од глупоча не им се заработени парите.
   
  ivan88, Rac58 и на draganamon им се допаѓа ова.
 8. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,079
  3,418
  7 ноември 2014
  Машко
  Најмногу губиш во инфериорниот LCD екран...јас не би трејдал Xs за 11.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 9. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  1,058
  939
  4 Февруари 2014
  Машко
  Далеку од подобра батерија... Ова од искуство.
   
 10. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,260
  688
  9 Мај 2012
  Машко
  Подобро земај iPhone XS Max и мирна глава


  Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
   
  На Speedster му/ѝ се допаѓа ова.
 11. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,960
  2,936
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Раат што? Каков фејстајм не работи, каква интернационална гаранција? Шо купуваш ти Самсунг?


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 12. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,715
  26,335
  4 Септември 2008
  11 е убедливо најдобра опција, ако можеш да поминеш покрај лцд-то.

  Иста главна камера, иста широка, исто рам.....не се исплати разликата у цена.

  Остај го фанатиков кој умара за батерија и инфериорни чипсети кои нити ги користел нити читал лонг терм рецензии/гледал видеа.

  XS само ради дисплеј. Прв пат во 7--8 задни години иПхоне ја има најдобрата камера, така да вреди да се уложи во 11-ка.

  Едит, да бидам јасен вреди да се уложи по цена од некои 45к, над тоа не.
   
  Последна промена: 11 oктомври 2019
  На cipiripi и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 13. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  692
  1,008
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Фала на тоа и мислев. За тие пари околу 750 европски можам да го земам затоа и го меркав. 350+ евра за истиот чипсет само со олед и челична рамка не ми се даваат.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,807
  1,646
  22 oктомври 2012
  Машко
 15. krashot

  krashot
  Gaining Experience

  120
  60
  21 Април 2013
  Машко
  Video Editor
  Јави се во iStyle сервисот. Имаат некоја промоција. Другарче прашуваше за iphone 8 plus му рекоа 1200 денари на промотивна цена.
   
  На masterwu му/ѝ се допаѓа ова.
 16. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  269
  251
  9 Јули 2018
  Машко
  Прв пат користам Ајфон и сум изненаден од брзината на уредот (7+ 128гб ) иако е постар модел ИОС-от е премногу мазен многу повеќе од андроид,реално немав толку високи очекувања
   
  На Speedster, Luca Toni, DaVoRkNe и уште 3 други им се допаѓа ова.
 17. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,715
  26,335
  4 Септември 2008
  BS
   
  null_ptr, Скоти и на SiPy` им се допаѓа ова.
 18. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,260
  688
  9 Мај 2012
  Машко
  Еве споредби па види разликата ?! Според мене мала разлика затоа подобро XS Max и мирна глава

  iPhone 11 Pro vs iPhone XS vs iPhone 8: Споредба на неколку генерации iPhone камери!


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
 19. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  334
  284
  21 Мај 2017
  Машко
  Ајфон 11-кава може само ејпл да го извлечат у продажба, тој телефон не треба да постои има ЛЦД хд дисплеј, еден mi a3 од 150 евра има амолед, не знам како може премиум телефон со цена од 50к+ да биде LCD HD.
   
  На Скоти и Oktar им се допаѓа ова.
 20. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,776
  3,946
  1 Септември 2011
  Машко
  Тој е тој Иос :)

  IMG_0086.JPG
   
  Последна промена: 12 oктомври 2019
  На it_boy му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  1,002
  397
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  4670 мислења.. топ графичка..

  Он топик: Споредуваш хај енд постара технологија со лоу енд понова. Да ги ставиш еден до друг 99% ке го изберат ајфонот пошто е 50%+ посветол.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  На krashot и Krk198 им се допаѓа ова.
 22. Seven7

  Seven7
  Intern

  12
  16
  7 Август 2019
  Машко
  Имаат голема база на fanboys што им е важно да биде АјФон. Кој не може да си дозволи од подобрите модели, ќе го земе "поевтиниот".

  Инаку околу тоа кој работел помазно, АјФон или Андроид, има доволно информации на нет, треба само да се прочита

  Here is why iPhone runs smoother than Android – iSmartphonePro
   
  На draganamon му/ѝ се допаѓа ова.
 23. krashot

  krashot
  Gaining Experience

  120
  60
  21 Април 2013
  Машко
  Video Editor
  Планирам да земам iPhone XS MAX 512 GB, користам одкако излезе iPhone 6, мислам дека ке се преродам :)))

  Какво мислење имате за XS MAX?
   
  На Speedster и Pane-G им се допаѓа ова.
 24. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,601
  4,535
  23 Јуни 2015
  Машко
  Ako imashh IOS 13, nemash gajlee teraj ushte. Vikaat mazno biloo, do softverot, programata na telefonot sto se vraduva unatre na memorija.
   
  Martinovski, Krk198 и на itstheigyg им се допаѓа ова.
 25. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  334
  284
  21 Мај 2017
  Машко
  Kako puter ej, ja od note 10 na iphone 5s se prerodiv
   
  Martinovski, Скоти, Krk198 и на уште 1 им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...