1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Apple паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

Тагови:
 1. stefan_mkd

  stefan_mkd
  Gaining Experience

  429
  243
  18 Март 2015
  Машко
  На никој не му смета толкава цигла да држи во рака бе? Лично за мене, безобразно голем е 11ка.
   
 2. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,819
  3,982
  1 Септември 2011
  Машко
  Untitled.jpg
  Лево Iphone 11-Десно Galaxy Note 10 Plus

  Брат абе кај си,ме забораивте,татко е на болница :oh:
   
  Oktar, farkizz и на julll им се допаѓа ова.
 3. stefan_mkd

  stefan_mkd
  Gaining Experience

  429
  243
  18 Март 2015
  Машко
  Не знам што точно сакаш да кажеш, али не ги ни спомнав максовите или ноутовите. Не се тоа телефони за секој.
   
 4. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,408
  27,100
  4 Септември 2008
  Давор сега има иПхоне, и пробува да си го оправда купеното :D
   
  null_ptr, Скоти, DelphiUser и на уште 1 им се допаѓа ова.
 5. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  632
  325
  7 oктомври 2014
  Дали е 2 години или 1 месец, каков начекаш, не добра туку одлична.  Sent from my iPhone using Tapatalk

  Друже напиши нешто паметно, имам и самсунг и ајфон користено до последните модели, повеќе ми леже ајфон и тоа е мое искуство.


  Sent from my iPhone using Tapatalk

  Фали нешто на новите? , најдобра батерија со најдобра камера.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  Изменето од модератор: 13 oктомври 2019
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 6. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,408
  27,100
  4 Септември 2008
  Фали, андроид и 6гб рам.
   
 7. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  632
  325
  7 oктомври 2014
  In line with claims by Apple, estimates published on Thursday suggest that the iPhone XR was the best-selling iPhone model in the U.S. during the December quarter. The XR accounted for 39 percent of sales, beating out a combined 26 percent for the XS and XS Max, said Consumer Intelligence Research Partners.

  Исто ќе биде и со 11.


  Sent from my iPhone using Tapatalk

  можеби за тебе, немора да се потценува давор или некој друг што купил или сака да користи ајфон.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  Изменето од модератор: 13 oктомври 2019
  На krashot му/ѝ се допаѓа ова.
 8. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,819
  3,982
  1 Септември 2011
  Машко
  Не бе какво купено,го земав на 3 дена,и искрено се изненадив на новиот иос,лета телефончето,се работеше за ајфон 7.Не давам пари ја веќе за јаболко :)
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 9. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,408
  27,100
  4 Септември 2008
  Каде виде дека го потценив?
   
 10. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,247
  24 Март 2009
  Машко
  Кога споредуваш споредувај како што треба, а не чипичан со ноут. Најмалиот ајфон со најголемиот ноут. 79.0% screen-to-body ratio со 91% screen-to-body ratio. Смешки.

  Туку како стојат со волуменот новиве ајфончиња?
   
  На Скоти и Balanar им се допаѓа ова.
 11. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  632
  325
  7 oктомври 2014
  убаво си твиташ, не се споредува тоа уште не научи, што ти леже тоа си користи, али немој да плукаш.
   
 12. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,247
  24 Март 2009
  Машко
  Морав да дојдам да ве оправам, гледам сте забегале. :)
  Што е следно, споредба на првиот ајфон со Ноут 10+? :rolleyes:
   
 13. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  632
  325
  7 oктомври 2014
  Ako sporedime brojki koj kako se prodal hahahha kje bide smeski
   
 14. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,408
  27,100
  4 Септември 2008
  Кога ќe падне иПхоне 11 на 750?
  Сакам да ја тестирам камерата.
   
  Последна промена: 14 oктомври 2019
 15. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,247
  24 Март 2009
  Машко
  Како беше она, и Голф се продава повеќе од Ламбурџини хахаха
   
  Скоти, draganamon, Balanar и на уште 1 им се допаѓа ова.
 16. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  632
  325
  7 oктомври 2014
  хахахах како беше она за споредба на коли со телефони :)
  плус разликата во цена
   
 17. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  632
  325
  7 oктомври 2014
  првиот го имаш ти, можеме и сеа али не е убаво за конкуренција :)

  1-2 недели макс, мада ако побараш по огласи од студентиве сега вратени од уса уште сега има сигурно.
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 18. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,145
  1,146
  2 Март 2011
  Машко
  Изборот на телефон е личен вкус, може да го сакаш тој модел и тоа е во ред. Но да речеш дека е супер понуда 500 евра за 2 години стар телефон ако истиот е 700 евра нов не штима. Ниту ти ниту никој друг не би дал 500 евра за 2 години стар, би дале 300 евра. А за да биде добра понуда треба да е 200 евра.
   
  На Скоти му/ѝ се допаѓа ова.
 19. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,408
  27,100
  4 Септември 2008


  Нема збор, убива камерата на ip11
   
 20. Avid

  Avid
  Guru

  4,292
  6,386
  21 Јануари 2009
  Знам, да, сега особено кога си пред купување на телефонот, ќе си најдеш неколку причини за колку е најјака камерата.
   
  Skorp, DelphiUser, Скоти и на уште 1 им се допаѓа ова.
 21. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,408
  27,100
  4 Септември 2008
  Ако де 2-3 недели па ќе се смени.

  Има 1 причина не неколку, тест на камера.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 22. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,145
  1,146
  2 Март 2011
  Машко
  Немам изгледано ниту едно видео за тоа колку е јака камерата на 11. Некако одбивам да прифатам дека е можно да ставиле добра камера во ајфон. Моите предрасуди кажуваат дека тоа мора да се маркетиншки трикови и лаги. Ќе чекам @psyside да го купи па да каже.
   
  На Pane-G и DrMTR им се допаѓа ова.
 23. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,408
  27,100
  4 Септември 2008
  Еве малце помош....

  Screenshot_20191014_122330_com.twitter.android~3.jpg
   
 24. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  1,081
  441
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Не вреди Х толку, макар и нов. Едино новиов 11 да го сочекаш.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 25. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,529
  1,183
  2 Јануари 2012

Сподели

Вчитување...