1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Apple паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

Тагови:
 1. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,309
  25,696
  4 Септември 2008
  Најдобрата тема евер. Летаат иПхоните, иПхоне 8 кој имаше статер на анимации пред 3 години сега е побрз од телефон со S855, комеди голд што би рекле Америте.
   
  itstheigyg, Скоти и на krashot им се допаѓа ова.
 2. krashot

  krashot
  Gaining Experience

  119
  59
  21 Април 2013
  Машко
  Video Editor
  Прашав за мислење, а не одговори од овај тип.
  Не сум направил упгрејд порано бидејќи не бев во можност.
  Се надевам дека имате многу попаметна работа одколку да досадвате тука со некој паметни коментари за Допаѓања..свашта
   
  moongose, Oktar и на it_boy им се допаѓа ова.
 3. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,603
  4,517
  23 Јуни 2015
  Машко
  Прашај си на ИТ форум посигурно е, дека на интернет нема ривјуа.
   
 4. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,955
  2,924
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Остај го, хејтерче си е он, инаку за iphone 6 нема ios 13, и да сега е време да надградиш, доста си издржал. Јас имам xs и со веќе новиот софтвер е ултра брз. Немаш што да зажалиш, не отидов на max поради големината.
  А би те советувал да почекаш да паднат уште малку цените и да си земеш 11 pro


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На DaVoRkNe и krashot им се допаѓа ова.
 5. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  907
  955
  2 Март 2011
  Машко
  Знаеш дека до 10.000км се разработува машината.
   
  На worker_x, SpiritBond, itstheigyg и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. krashot

  krashot
  Gaining Experience

  119
  59
  21 Април 2013
  Машко
  Video Editor
  Па зошто да не прашам, нели за тоа е овај форум креиран и затоа е и темата? А зошто да барам други ревјуа бе? Можи не знам Англиски и сега?
  Македонски форум, македонски ревјуа, македонски мислења и така натаму. Нема потреба да мрштиш бадијала.

  Извини Томи Шелби Македонскиот
  Епа јас сега одам на макс бидејќи ми излезе прилика таква и има добра цена телефончето, само имам малце еден проблем, од Англија е па да видам со царината како ќе биди....Телефонот е користен, но во Телеком е на цена од 80.000, а тука во ДХЛ ми викаат 23% царина ке има, 18% ДДВ и 5% за телефон + 1600 денари за ДХЛ, прам математики, 20.000 имам за царина, хаха....(ако го царинат според вредноста на нов)...И сега барам опции за да се испрати во странство негде кај некој близок. :) Едвај чекам да го земам, не можам поќе со овај..хаха
   
 7. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,955
  2,924
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  А зошто од ледиком не земеш?
  512 64590 денари

  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На krashot му/ѝ се допаѓа ова.
 8. krashot

  krashot
  Gaining Experience

  119
  59
  21 Април 2013
  Машко
  Video Editor
  Како шо реков друже, ми испаѓа по добра цена, као компензација нешто, затоа.. :) Иначе не се мислев, Ледиком имаат одлични цени за сите уреди.
   
  На vlavot му/ѝ се допаѓа ова.
 9. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  565
  275
  7 oктомври 2014
  Моментално 11 обична растура со продажба.

  Про моделот ко ќе легне на 900 евра тогаш.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 10. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,309
  25,696
  4 Септември 2008
  11 кога на 750?
   
 11. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  907
  955
  2 Март 2011
  Машко
  Ама на форумов сеуште немаме ниту еден.
   
 12. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,679
  3,818
  1 Септември 2011
  Машко
  Како нема,кога има,ај малце рачешлај убаво и ке видиш :)
   
 13. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  565
  275
  7 oктомври 2014
  Може и помалце од еден месец.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 14. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  565
  275
  7 oктомври 2014
  Да имаше некој измени околу екранот, ќе пројдеше подобро вака ...


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 15. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,955
  2,924
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Велиш растура у продажба баран е?

  Кај е тој тролот @Balanar и неговата екипа на епл хејтери коа тропаа на тупани дека iphone 11 бил лош избор за цената и дека не бил директна конкуренција на кинезаријата.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На krashot му/ѝ се допаѓа ова.
 16. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  565
  275
  7 oктомври 2014
  Тек допрва доаѓа трендот ајпл кај нас барем кај помалава популација.
  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 17. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  565
  275
  7 oктомври 2014
  Моментално најдобар избор за парите од iPhone e X , 450 до 550 користен, барем додека 11 не спдне до 700е.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На it_boy му/ѝ се допаѓа ова.
 18. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,955
  2,924
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Членот работи у ibutik и е релевантен фактор за тоа што се троши и продава. Ама ај за некои 3 год ќе сфатиш, толку колку што е Самсунг позади.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 19. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,955
  2,924
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Дружината ваша со тебе уше не научи шо значи пиратерија, и уште не ми објаснивте каде има пиратски нетфликс, ама да не ја труеме темата. Поздрав.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 20. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,162
  6 Декември 2016
  Машко
  Терминологијата е небитна, битна е твојата дволичност и глумење. Кажи каде си набави пиратски Нетфликс и каде да купиме иПхоне бест бај за 700$?
   
  Скоти, psyside и на farkizz им се допаѓа ова.
 21. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,690
  3,070
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Џејлбрејк на иос, пиратски нетфликс, плукаше по ледиком а од нив купуваше, безброј комедии има во тебе. Да не ги набројуваме другите.

  Ако некој работи кај попот не значи дека има релеватна бројка на продаени примероци во светов. Шпекулација и дезинформација е вашето моџо. Али 700 евра за мидрејнџ како шо тврдиш... Сериозно ви е мислењето пуштено низ пропагандата фенбојството.

  Но, да не ја труеме темата.
   
  На Скоти, Gumirano, psyside и уште 2 други им се допаѓа ова.
 22. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,309
  25,696
  4 Септември 2008


  A) Купуваш акаунт по осетно пониска цена

  B) Не ти е дозволено да го користиш по регуларен пат

  C) Не замарај

  D) Дури и да има мали разлики се работи за лицемериe, дефиницијата не е ни битна, ама дури и по твое пак тресеш зелени, класичен случај на пиратерија е Netlix купен на црно, не праиш муабет со iFanatics, него со луѓе кои користат логикa
   
  На Balanar му/ѝ се допаѓа ова.
 23. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  907
  955
  2 Март 2011
  Машко
  Две години стар користен телефон за 500 евра е добра понуда?
   
  На SiPy`, RagingDemon, itstheigyg и уште 4 други им се допаѓа ова.
 24. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,282
  6,393
  27 Март 2014
  Тоа важи во светот на Ејпл само.
   
  Скоти, Gumirano, Balanar и на уште 1 им се допаѓа ова.
 25. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,162
  6 Декември 2016
  Машко
  Па пишал - најдобар избор за парите од иПхоне. hhhhhhhhhhh
   
  На Скоти му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...