1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Apple паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

Тагови:
 1. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  891
  336
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Вакви работи на Mate20pro уште од ноември минатата година.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 2. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  559
  266
  7 oктомври 2014
  IMG_3047.JPG IMG_3045.JPG IMG_3043.JPG IMG_3042.JPG IMG_3040.JPG IMG_2304.JPG IMG_3046.JPG


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 3. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,112
  4,177
  18 Септември 2013
  Машко
  Некако мутни сликиве. (не се зезам така ми делуваат, ко да не се баш најостри)
   
 4. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,023
  2,290
  28 Јануари 2017
  Машко
  @deni.mitev ко зошто ги постира сликиве? Ни резолуција има ко шо треба нити пак имаш пишано со што се сликани.
   
  Astro, Oktar, Скоти и на уште 1 им се допаѓа ова.
 5. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  559
  266
  7 oктомври 2014
  11 Pro , ova so rezolucijata kje proveram od Pc sorry


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 6. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  891
  336
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Напрај upload од компјутер. Апликацијата не ги прикачува како што треба (особено за ајфон)

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 7. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  843
  900
  2 Март 2011
  Машко
 8. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,146
  588
  9 Мај 2012
  Машко
 9. marick14

  marick14
  Gaining Experience

  174
  60
  2 Март 2011
  Правач на ајвар
  Сакаат да се докопаат.
   
  На Astro и Pane-G им се допаѓа ова.
 10. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,170
  25,491
  4 Септември 2008
  Well, и тоа се случи. Конечно после многу години, иПхоне ја има најдобрата камера на пазарот. Gratz. И тоа low light (overall - констатност) видео - ден, широка леќа, стабилизација, селфи камера, селфи видео, звук во видео. Барем додека не искочи Pixel 4....

   
  Последна промена: 8 oктомври 2019
  fuzzjaw, farkizz и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 11. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  843
  900
  2 Март 2011
  Машко
 12. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  471
  355
  11 Февруари 2016
  Машко
  Се думам да ја сменам батеријата на 6s-от. Моментално е на 80% health. Препорака каде да го направам тоа и како се движат цените да не знае некој?
   
  Последна промена: 8 oктомври 2019
 13. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  1,017
  876
  4 Февруари 2014
  Машко
  Дефинитивно смени ја.. iStyle - 2000-3000 денари
   
 14. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  471
  355
  11 Февруари 2016
  Машко
  ]

  Уф, солена ценава... Очекував нешто до 1500 денари.
   
 15. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  755
  698
  27 Април 2010
  Машко
  Тоа знакчето јаболчето на батеријата ја прави батеријата уште 1500 денари поскапа не е ме сваќај погрешно али тоа е тоа брендот....барај некоја каде што нема знакче и поефтина ќе е... е сега дали ќе работи како што треба не се знае
   
 16. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  1,017
  876
  4 Февруари 2014
  Машко
  Другар и 100 евра да е, нов живот му даваш на телефонот буквално, таман го имаш и iOS 13....
   
  На boro1 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,170
  25,491
  4 Септември 2008
  :)
   
 18. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,298
  1,036
  2 Јануари 2012
  Машко
  Телефонот е 100 евра.
   
  На masterwu му/ѝ се допаѓа ова.
 19. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  471
  355
  11 Февруари 2016
  Машко
  Абе нов живот нема баш да е нов живот, бидејќи телефонот си е брз, едино батеријата што се троши за пократко време, да не се лажеме многу :)

  А iOS 13, ќе си почека додека не ги средат сите багови со VoiceOver-от.
   
 20. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,298
  1,036
  2 Јануари 2012
  Машко
 21. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,610
  3,747
  1 Септември 2011
  Машко
  Каки црни 3000 денари,еве од мега мобил,и нема да има проблем никаков.

  Пребарување | Мегамобил
   
  На masterwu му/ѝ се допаѓа ова.
 22. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,610
  3,747
  1 Септември 2011
  Машко
  Да не случајно има некој вишок Audio adapter ваков?

  103501-7207.jpg
   
 23. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  843
  900
  2 Март 2011
  Машко
  Абре, купи некој ајфон 11?
   
 24. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,950
  2,921
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor

  View: https://youtu.be/dsz5QQy8V4s

  Тестот на phonebuff за батерии.
  Iphonot=лудница, овој шо ги врши тестовите е шокиран од резултатите, издржа цели 2 часа и 5 минути повеќе од 300mah часа поголемата батерија на ноте 10+ и тоа со супериорниот снапдрагон процесор, не со оној смешниот еквинос шо кај нас се продава.
  Моментално доминира на секое поле, па и во комбинација со диип фјужн, леле леле


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Luca Toni му/ѝ се допаѓа ова.
 25. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  1,017
  876
  4 Февруари 2014
  Машко
  На едно ниво уште остана тапа, интел чипот.. Следната година мора да се пак најдобри другари со qualcomm
   

Сподели

Вчитување...