Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

куќиште

 1. Нема Слика

  Продавам куќиште Coolermaster HAF-XB

  Продавам куќиште со огромно култно следбеништво, Coolermaster HAF-XB. Oдлично сочувано, прв сопственик, купено од Сет, чувано во непушачка просторија. Model Number RC-902XB-KKN1 Materials Steel body, Front Mesh, Plastic bezel Dimensions (L x W x H) 442 x 330 x 423 mm / 17.4 x...
 2. Нема Слика

  Продавам куќиште Coolermaster Cosmos II

  На продажба колосално не-арџибити куќиште Coolermaster Cosmos II, прв сопственик, купено од Сет, чувано во една непушачка просторија. Линк за спецификации. Color(s) Midnight Black Materials Aluminum, Steel, Synthetics, Rubber Dimensions (L x W x H) 664 x 344 x 704mm...
 3. NZXT H710i (верзија со контролер и LED strips)

  NZXT H710i (верзија со контролер и LED strips)

  Здраво дечки, На продажба оди одлично зачувано (како ново) NZXT H710i верзија куќиште. Доаѓа во фул капување. Оваа е напредната верзија со контролер (ARGB + FANS) и вградени RGB ленти. Повеќе инфо тука: https://nzxt.com/product/h710i Купено од Гојдо со преостаната гаранција уште некоја...
 4. Нема Слика

  Делови за пц

  Купувам најбејсик LGA1150 H81 плоча, 8гб рам и кукиште било какво црно!
 5. Нема Слика

  Micro-ATX Case

  Купувам некое Micro-ATX куќиште до кај 3000 денари, може и поголемо ако имате (по можност со RGB fans). Слободно пишете тука или пп.
 6. Куќиште NZXT H510 (ATX Mid-Tower, Window, 2xAer F120) CA-H510B-B1

  Куќиште NZXT H510 (ATX Mid-Tower, Window, 2xAer F120) CA-H510B-B1

  Се продава поради купување на ново куќиште. Моделот е црна боја со црни акценти. Слики (кликнете на сликите прикачени во огласот за поголема резолуција): Куќиштето е одлично зачувано, без оштетувања и минимални (ако воопшто) траги на користење. Доаѓа со двата фабрички инсталирани NZXT Aer...
 7. Samsung Galaxy Buds Live

  Samsung Galaxy Buds Live

  Нови неотпакувани. Црна боја. Без гаранција.
 8. Skorp

  Продадено Case: Zalman Z11 PLUS HF1

  Ќе ве молам за проценка на користено куќиште Zalman Z11 PLUS HF1. Доаѓа со сите додатоци и оригиналната кутија. Има три вентилатори од 120мм (црвени) и два мали на самите врати. Супер сочувано со минимални знаци на користење, се продава поради апгрејд. Двд ромот иде гратис :p
 9. G4M3R

  Купувам куќиште Thermaltake Level 10GT

  Знам дека е ееееееееееееептен long shot ама да си ја пробам среќата:). Ова ми е омилено куќиште :love:, од времето уште го сањав... Но бидејќи беше огин скапо за мене, ни приближно не бев во можност да си го дозволам. Сега веќе е застарен модел и има многу подобри куќишта, но за мене ова ми е...
 10. G

  Конфигурација ПОМОШ!

  В450 Tomawahk MAX II CPU AMD Ryzen 5 3600 Kingston HyperX Fury Black 8GB DDR4 3200MHz x2 PSU 750W Deepcool 80plus gold SSD 2.5 Kingston A400 240GB HDD 3.5 1TB Western Digital Caviar Blue Deepcool Gammaxx 300R Intel/AMD GeForce GTX 1660-SUPER-6GB Дали овие делови ќе може да се сместат во...
 11. F

  пенџерче за новиве куќишта

  Ме интересира што размислуваат сопствениците на овие новите куќишта за компјутери на кои едната цела страна им е со пенџерче, дали тоа било калено стакло или пак е некој тип на пластика, што ќе прават кога ќе им се скрши таа, провидната страна? Еве и јас ставив на маса едно такви куќиште (оти...
 12. F

  штафчиња за составување елементи на PC

  Дечки, ме интересира дали можете да ми препорачате продавница каде можам да купам шрафчиња (завртки) за составување на компјутер. Имено, со куќиштето најчесто доаѓаат комплет шрафови (завртки), ама... за вентилатори има 8 или 12 шрафчиња (завртки), што се 2 или 3 вентилатори - ако сакаш повеќе...
 13. comakot

  Куќиште до 1.5к ден.

  Некое куќиште до 1.500 денари да е за atx и да има подршка за кулери од горе назад и напред (по можност напред 2 и горе) за сега тој што го бендисав ни во анхоч ни во дд го немаат истотака препорачајте хуб за кулери имам јас некој си со два кулери ама некако слабо. Исто така да нема џамче оти...
 14. spiritBreaker

  Мислење за куќиште

  Дали досега некој имал искуство со ова ова. Воглавно, идејата е, пошто има можности за 2х14ки вентилатори, а јас имам Cooler Master Nepton 140XL, дали би било попаметно да го зеам ова куќиште, и да го ставам ладењето внатре, пошто моментално сеа некако „штрчи“ надвор - нагоре...малку грдо е...
На врв Дно