Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Rikimaru

Продадено NZXT H710i (верзија со контролер и LED strips)

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
6.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Линк за спецификации
https://nzxt.com/product/h710i
Здраво дечки,

На продажба оди одлично зачувано (како ново) NZXT H710i верзија куќиште. Доаѓа во фул капување.

Оваа е напредната верзија со контролер (ARGB + FANS) и вградени RGB ленти.

Повеќе инфо тука:


Купено од Гојдо со преостаната гаранција уште некоја недела.

Моментално обичното (non-i верзија) во Нексио кошта 10,000 а е 30 долари поефтино од ова.

Ова оди на продажба за 6000 ден.

НАПОМЕНА: оригинално доаѓаше со 4 обични non-RGB вентилатори 3x120 + 1x140. Но, 2x120 заменив со една 1x140 ARGB за подобро ладење. Па така се продава.

Огласи до NZXT Kraken x63 AIO и NZXT ARGB Fans:

  • Ми се допаѓа
Реакции: Miki98

Информации

Автор
Rikimaru
Поднесена
Последна промена
Прегледи
283

Повеќе огласи од Rikimaru

На врв Дно