1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Мислење за куќиште

Дискусија во форумот 'Overclock & Modding' започната од spiritBreaker, 15 Март 2016.

1. spiritBreaker

spiritBreaker
    Unstoppable

2,903
    3,358
    27 oктомври 2015
    Машко
    g4m3R
    Дали досега некој имал искуство со ова ова. Воглавно, идејата е, пошто има можности за 2х14ки вентилатори, а јас имам Cooler Master Nepton 140XL, дали би било попаметно да го зеам ова куќиште, и да го ставам ладењето внатре, пошто моментално сеа некако „штрчи“ надвор - нагоре...малку грдо е... иначе моменталното куќиште е она од потпис што ми е.

2. Mikaxsus

Mikaxsus
    Gaining Experience

273
    221
    19 Јануари 2016
    Машко
    Ма го хард ор го хоум, земи таму Сама Тенк ко ја што фатив. Инаќе, мислам исти се од позади моево со тоа, мене да кажам го набутав еден 140мм од ДипКул од Анхоч шо го има, али вентилаторот не се удира или нешто, си работи топ и на макс брзина, па би рекол дека ќе ти влезе. Ја би се верификувал со еден вентилатор 140ка и да идиш у шити мал или во центар да провериш (ова дипкул силиконскиве вентилаторчиња јаки биле ееј.)

На Mar tiN му/ѝ се допаѓа ова.
  3. spiritBreaker

spiritBreaker
    Unstoppable

2,903
    3,358
    27 oктомври 2015
    Машко
    g4m3R
    тебе да ти влезе :p хахаха се зезам, работава е што нептонот со двата вентилатори е ~ 7cm во дебелина, ме интересира дали ќе има простор и протокот на воздух како ќе е...тоа ме мачи највеќе. неможам на лице место да отидам со нептонот во рака да пробувам ...

На Mar tiN му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Mikaxsus

Mikaxsus
    Gaining Experience

273
    221
    19 Јануари 2016
    Машко
    Ќе штрчи, дебел е радијаторот. Евентуално ако фатиш од напред да го ставиш па малце ќе биде покриен од капакот, проток си е топ, како што е кај мене собно греење само компјутер

5. spiritBreaker

spiritBreaker
    Unstoppable

2,903
    3,358
    27 oктомври 2015
    Машко
    g4m3R
    ваљда едниот ќе стои од надворешна, радијаторот и другиот вентилатор од внатре, ќе се заштеди на простор така барем мислам ...

6. Mikaxsus

Mikaxsus
    Gaining Experience

273
    221
    19 Јануари 2016
    Машко
    Да, така ќе заштедиш простор, али, барем кај мене, само од напред ќе можеш тоа да го изведеш, одозгора филтерот ми покрива се и е низок, неможам ни од потенкиве да бутнам, јас така ставив пуш/пул со 240мм

Слични теми
  1. Todor91
    Одговори:
    12
    Прегледи:
    4,359
  2. NetworX
    Одговори:
    5
    Прегледи:
    2,068
  3. Street h4ck3r