Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
xenon

Продавам куќиште Coolermaster Cosmos II

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
16.000 ден.
Истекува

Опис

На продажба колосално не-арџибити куќиште Coolermaster Cosmos II, прв сопственик, купено од Сет, чувано во една непушачка просторија.

12b.jpg


Линк за спецификации.

features-image.jpg


Color(s)Midnight Black
MaterialsAluminum, Steel, Synthetics, Rubber
Dimensions (L x W x H)664 x 344 x 704mm
Weight22 kg
Motherboard SupportSSI EEB, SSI CEB, XL-ATX, E-ATX, ATX, Mini ITX
Expansion Slots10+1
5.25" Drive Bays3
3.5" Drive Bays13
2.5" Drive Bays11
I/O Panel2x USB 3.0, 4x USB 2.0, 1x e-SATA, Audio In & Out (Supports HD Audio)
Clearance - CPU Cooler190mm
Clearance - GFX385mm
Power Supply SupportBottom Mount, ATX PS2 / EPS 12V
Warranty2 years
EAN Code4719512035184
UPC Code884102014857
SizeFull Tower
SeriesCOSMOS Series
LegacyCases

Цена: 16,000 ден.
Тел: 07067,30,24
Лок: Ск, Црниче
Карго: Не

Информации

Автор
xenon
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
217

Повеќе огласи од xenon

На врв Дно