1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Куќиште до 1.5к ден.

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од comakot, 9 oктомври 2017.

Тагови:
 1. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  286
  167
  23 Февруари 2017
  Машко
  Некое куќиште до 1.500 денари да е за atx и да има подршка за кулери од горе назад и напред (по можност напред 2 и горе) за сега тој што го бендисав ни во анхоч ни во дд го немаат истотака препорачајте хуб за кулери имам јас некој си со два кулери ама некако слабо.
  Исто така да нема џамче оти греота е да не се користи (куќиштето ми е свртено кон зидот)
  Куќиштето за кое се мислам моментално: Anhoch PC Market Online - ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Eudemons Gaming Black w/o PSU
  За тоа куќиштето изгледаше некако вака ама без џамче: Anhoch PC Market Online - ATX Midi Tower Case SAMA Vision III Gaming Black w/o PSU
  Исто така да не заборавам да има подршка и за повеќе хард дискови (имам 4)
   
 2. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,925
  27,636
  4 Септември 2008
  Водено ладење да има?
   
  На Daniel86, smole, Boldozer и уште 5 други им се допаѓа ова.
 3. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,903
  3,358
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  со поддршка за два радијатори х 480mm.
   
  На BEST и Boldozer им се допаѓа ова.
 4. JensenInterceptor

  JensenInterceptor
  Gaining Experience

  576
  220
  28 ноември 2015
  Машко
 5. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,105
  3,271
  2 Септември 2012
  Машко
  Ова.
  Имаш место за 2 кулери од напред, 1 од позади и 3 од горе, плус има и големо џамче. :D
  Го имам истото и ептен мерак ми прави.
  Знам дека ти го пробива буџетот за 500-ки, ама ако ти се допаѓа ќе стиснеш заби малку. :)
   
  На BEST и STEFF им се допаѓа ова.
 6. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  286
  167
  23 Февруари 2017
  Машко
  не, немам некој јак процесор за да биди со водено само да има место за кулери
   
 7. krema

  krema
  Professor

  11,012
  10,547
  24 Јуни 2009
  Машко
  Анхоч има одлични куќариња за твоите потреби и тој буџет. На лице место гарант ќе бендисаш нешто.
   
 8. STEFF

  STEFF
  Unstoppable

  1,386
  2,157
  4 Јули 2013
  Extended drive: 3x 3.5", 2x 2.5"
  Нема да му одговара ако има 4 3,5" хард дискови.

  @comakot 3.5" и/или 2,5" хардови имаш?
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 9. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,925
  27,636
  4 Септември 2008
  А ргб лед?
   
  Daniel86, Boldozer, Balanar и на уште 1 им се допаѓа ова.
 10. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  286
  167
  23 Февруари 2017
  Машко
  3.5

  Испратено од ASUS_Z00ADA преку IT.mk форум апликација
   
 11. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  286
  167
  23 Февруари 2017
  Машко
 12. krema

  krema
  Professor

  11,012
  10,547
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ако веќе бираш, гледај и USB 3.0 да има на front panel. Ќе ти се најде подоцна!
   
  На BEST му/ѝ се допаѓа ова.
 13. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  286
  167
  23 Февруари 2017
  Машко
  Скоро сите куќишта сега имат бар 1 3.0 на front panel

  Испратено од ASUS_Z00ADA преку IT.mk форум апликација
   
 14. krema

  krema
  Professor

  11,012
  10,547
  24 Јуни 2009
  Машко
  Тогаш имаш горе неколку предлози, оди разгледај на лице место и види што око ќе ти фати.
  Па удри една фалба овде :D
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Faktorium

  Faktorium
  Intern

  41
  32
  19 Јули 2013
  Машко
  Кога модераторите си тролаат по форум, немаш причина да се враќаш и да читаш на истиот.
   
  На BEST му/ѝ се допаѓа ова.
 16. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,925
  27,636
  4 Септември 2008
  ; (
   
  На BEST и Fredy им се допаѓа ова.
 17. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,161
  6 Декември 2016
  Машко
  Може мислел 1.5к евра од ден има за купување на куќиштето :D
   
 18. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  286
  167
  23 Февруари 2017
  Машко
  Камо така да беше

  Испратено од ASUS_Z00ADA преку IT.mk форум апликација
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,372
  1,440
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
  Јас овде не сватив ништо. Глуп сам или шо е работа. Сега да има стакло или да нема? Пошто си пишал да има а линкуваш куќишта со стакло
   
 20. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  286
  167
  23 Февруари 2017
  Машко
  Mi se bendisva formata

  Испратено од ASUS_Z00ADA преку IT.mk форум апликација
   
 21. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,372
  1,440
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
  Значи со таква форма како што ти се бендисува многу тешко да најдеш со буџет до 1500.

  Едино вакви варијанти, види си според вкусот и критериумите одбери си што најмногу ти одговара.

  ATX Midi Tower Case Matrix MS-01 w/ 700W PSU Black
  ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Phantom Gaming Black w/o PSU
  ATX Midi Tower Case SAMA GameStorm Wizard Gaming Black w/o PSU
  X2(Spire) Gamer Case, Micro ATX, mATX, Micro ATX, Mini ITX, SPITZER 22, 1x window side panel, 2x120mm Blue LED Fans, front and rear, 2xUSB3.0 + Audio + AC97, W/O PSU, Black
  MS MS DRAGON gejming kučište bez napojuvanje; MBO: ATX, mATX, Nadvorešni slotovi: 3 x 5,25", Vnatrešni slotovi: 8 x 5,25" i 8 x 3,5", 2 x USB 2.0, HD audio, čitač na kartički x 1, Materijal: 0,5 mm SPCC, Dimenzii: 39x19,

  Немаш кој знае колку избор...
   
 22. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  286
  167
  23 Февруари 2017
  Машко
 23. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,105
  3,271
  2 Септември 2012
  Машко
  Па на тоа имаш само за два хард диска 3,5 инча, а тебе ти требаше као 4 ?
   
  На BEST и STEFF им се допаѓа ова.
 24. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  286
  167
  23 Февруари 2017
  Машко
  Se resiv dva sekako se samo so instalacii ke koristam od ovie adapterite pa po potreba so usb i taka ako ghetto da visat ke gi ostam xd

  Испратено од ASUS_Z00ADA преку IT.mk форум апликација
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 25. krema

  krema
  Professor

  11,012
  10,547
  24 Јуни 2009
  Машко
  Епа нека е честито :)
   
Слични теми
 1. NetworX
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  971
 2. Boldozer
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,020
 3. Enforcer_
  Одговори:
  43
  Прегледи:
  2,648
 4. spiritBreaker
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,287
Вчитување...

Сподели

Вчитување...