Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
toshex

Куќиште NZXT H510 (ATX Mid-Tower, Window, 2xAer F120) CA-H510B-B1

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
3.200 ден.
Истекува

Опис

Карго
  1. Да
Линк за спецификации
https://nzxt.com/product/h510
Се продава поради купување на ново куќиште. Моделот е црна боја со црни акценти.

Слики (кликнете на сликите прикачени во огласот за поголема резолуција):
img_2608-jpeg.118878
img_2611-jpeg.118879
img_2606-jpeg.118880
img_2604-jpeg.118881
img_2603-jpeg.118882
img_2601-jpeg.118883
img_2602-jpeg.118884


Куќиштето е одлично зачувано, без оштетувања и минимални (ако воопшто) траги на користење. Доаѓа со двата фабрички инсталирани NZXT Aer F120 вентилатори (еден позади и еден горе). Оригиналната кутија не ја чувам за жал така што ќе биде спакувано со особено внимание (по мои стандарди) во соодветно пакување.

Линк до конкретниот модел (CA-H510B-B1):

Побитни спецификации (од претходниот линк):
1668329936622-png.118888


Линк до упатство за употреба/инсталација:


Цена за ново во Анхоч 5090 денари: Anhoch PC Market Online - ATX Mid Tower Case NZXT H510 w/ Window 2x120 Black/Red

ЦЕНА: 3000 денари
(карго/достава на мој трошок)
  • Ми се допаѓа
Реакции: Miki98

Информации

Автор
toshex
Поднесена
Последна промена
Прегледи
439

Повеќе огласи од toshex

На врв Дно