Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
xenon

Продадено Продавам куќиште Coolermaster HAF-XB

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
6.500 ден.
Истекува

Опис

Продавам куќиште со огромно култно следбеништво, Coolermaster HAF-XB.
Oдлично сочувано, прв сопственик, купено од Сет, чувано во непушачка просторија.

A1Uq12iNtkL._AC_UF894,1000_QL80_.jpg


Model NumberRC-902XB-KKN1
MaterialsSteel body, Front Mesh, Plastic bezel
Dimensions (L x W x H)442 x 330 x 423 mm / 17.4 x 13 x 16.7 inch
Weight8.2 kg / 18.1 lb
Motherboard SupportATX, Micro ATX, Mini ITX
5.25" Drive Bays2
3.5" Drive Bays2 (from X-Dock)
2.5" Drive Bays6 (2 from X-Dock)
I/O Panel2x USB 3.0, Audio In & Out (Supports HD Audio)
Expansion Slots7
Cooling System - Front120mm fan x 2, 1800 RPM, 21 dBA (or 140mm fan x 2)
Cooling System - Rear120mm fan x 1 (optional), and 80mm fan x 2 (optional), 2x 80mm fan (optional)
Cooling System - Top200mm fan x 1 (note: only compatible with CM MegaFlow 200 or fans with 179 x 110 mm mounting holes)
Power Supply SupportATX PS2 (Support Max. of the PSU in 180mm Length)
Maximum Compatibility - VGA Card Length334mm / 13.1 inch
Maximum Compatibility - CPU Cooler Height180mm / 7.1 inch
Maximum Compatibility - Water Cooling Support240mm Radiator x 1 (Front), 120mm Radiator x 1 (Rear)
LegacyCases

haf-xb-gallery-8-image.png

haf-xb-gallery-2-image.png


Цена: 6500 ден.
Лок: Скопје, Црниче
Тел: 070,67,30,24
Карго: Не

Информации

Автор
xenon
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
105

Повеќе огласи од xenon

На врв Дно