1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Превод на форум

Дискусија во форумот 'Ваши сугестии / забелешки / проблеми' започната од D, 31 Март 2007.

 1. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,549
  25,669
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Вака е тама а? ;)
   
 2. Woki

  Woki
  Intern

  43
  7
  4 Март 2011
  Машко

  Според мене, најдобро би било „Одговори, цитирајќи ја оваа порака“. Ова е само мое лично мислење, не мора да се согласиш :) .
   
 3. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,549
  25,669
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Така и треба д абиде али сум голтнал едно И ;)
   
  На koki му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Woki

  Woki
  Intern

  43
  7
  4 Март 2011
  Машко
  Сега е сè во ред :)
   
  На Fatal1ty_ му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Woki

  Woki
  Intern

  43
  7
  4 Март 2011
  Машко
  [​IMG]
  Ова се наоѓа во: Профил -> Опции за ивестувања.

  И една сугестија :)

  [​IMG]

  [​IMG]
  На горните две слики, каде што пишува веб-страна и страна, треба да се смени во веб-страница и страница. Страна = страна на светот (север, југ исток, запад), лево, десно, а страница може да биде страница на книга, веб-страница... :) Се надевам не тролам :)
   
 6. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,889
  1,458
  10 Август 2010
  Машко
  Еден bump за темава и една забелешка. Ова е кај известувања.

  Код:
  Necromancer mentioned you in the post Fractal Design во МК?.
  Иначе топ е плугинов!
   
 7. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,549
  25,669
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Done!
   
  На koki му/ѝ се допаѓа ова.
 8. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,112
  3,779
  5 Декември 2009
  Машко
  Не е баш превод, ама средете го ова.Или несоодветни наслови на теми или несоодветен наслов на тема.
   

  Прикачени датотеки:

  • 11.PNG
   11.PNG
   Големина:
   4.4 KB
   Прегледи:
   39
  На gokica и Fatal1ty_ им се допаѓа ова.
 9. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,549
  25,669
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
 10. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,182
  1,198
  2 Август 2009
  [​IMG]

  Кога си во некој подфорум и пробуваш да бараш. Кога си на првичната страница е океј.
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 11. alumen :)

  alumen :)
  On your way to fame

  1,122
  587
  6 Јануари 2012
  Машко
  LAAx4rj.png
   
  На gokica и Fatal1ty_ им се допаѓа ова.
 12. STEALTH

  STEALTH
  Баниран/a

  474
  557
  22 Февруари 2015
  Машко
  Дали го враќавте форумот од некој постар бек-ап?

  Пошто ја нема цела тема која беше отворена во Хардвер/Останато со наслов Ретро ценовници за хардвер...
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Enis-Phantom

  Enis-Phantom
  Gaining Experience

  331
  404
  18 ноември 2013
  Машко
  Мн работи фалат на форумот така да најверојатно е тоа
   
 14. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,549
  25,669
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Да бекап од саботата.
   
 15. Teget

  Teget
  Gaining Experience

  135
  83
  18 Март 2015
  На мене сите stats ми се од 0.. :(
   
  На borcep и Oktar им се допаѓа ова.
 16. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,528
  10,544
  23 oктомври 2012
  Машко
  Ионака немаше многу, али за да ти ја ублажам болката, ти стегнав едно лајкче :D Реално, ова е голем setback, 5 дена, ама сигурно немало боља опција.
   
  На Teget и ImWiked им се допаѓа ова.
 17. ImWiked

  ImWiked
  Gaining Experience

  400
  343
  14 ноември 2014
  Машко
  Rollback-от ме уби, ми отидоа огласите ахх :D
   
 18. DarkEnchanter

  DarkEnchanter
  Practice makes perfect

  1,760
  1,250
  17 Август 2014
  Машко
  Тоа е коа не де праи бекап :)
   
 19. bokiscout

  bokiscout
  Unstoppable

  1,719
  2,015
  17 Март 2011
  Машко
  Embedded C, Linux Kernel, Java, JavaScript
  Додека пишувам приватна порака:

  Capture.JPG
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,549
  25,669
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  средено
   
  На bokiscout му/ѝ се допаѓа ова.
 21. bokiscout

  bokiscout
  Unstoppable

  1,719
  2,015
  17 Март 2011
  Машко
  Embedded C, Linux Kernel, Java, JavaScript
  Не е преведен ерор-от кога ке пробам да пратам порака а не сум ставил член кон кого ја праќам:
  Screenshot from 2015-05-17 16:29:52.png
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 22. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,715
  2,335
  14 Декември 2010
  Машко
  Кога ќе можете средете со превод :)

  [​IMG]
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 23. gokica

  gokica
  Модератор

  8,496
  10,515
  13 Јуни 2009
  Да не ја заборавиме темава во случај да налетате на непреведени изрази на форумов.
   
 24. efto

  efto
  Gaining Experience

  294
  253
  19 Април 2007
  Write your reply...
   
  Teget, gokica, krema и на уште 1 им се допаѓа ова.
 25. Teget

  Teget
  Gaining Experience

  135
  83
  18 Март 2015
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...