1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Превод на форум

Дискусија во форумот 'Ваши сугестии / забелешки / проблеми' започната од D, 31 Март 2007.

 1. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,702
  2,582
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Screenshot_1.png
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 2. gokica

  gokica
  Модератор

  8,552
  10,648
  13 Јуни 2009
  Metuzalem, Oktar и на Astraion им се допаѓа ова.
 3. Sm0k3y25

  Sm0k3y25
  Баниран/a

  279
  235
  7 ноември 2012
  Машко
  Двојазичност update после избори?
   
 4. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,663
  1,758
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Кога закачуваш повеќе слики има Insert every image as...

  Screenshot_6.png
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 5. gokica

  gokica
  Модератор

  8,552
  10,648
  13 Јуни 2009
  На -={K-O-R-U-N}=- му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,260
  1,310
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  Кога ќе си на hover врз одговори и прегледи на темата
  Untitled.png
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 7. gokica

  gokica
  Модератор

  8,552
  10,648
  13 Јуни 2009
  На Fatal1ty_ му/ѝ се допаѓа ова.
 8. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,178
  3,905
  5 Декември 2009
  Машко
  Ова ми боде очи одамна, али не ми текнало да пишам... Дај смете го и Оперативен Систем во OS, кога сите се веќе на енглески. :D
  Capture.PNG
   
  gokica, Fatal1ty_ и на Oktar им се допаѓа ова.
 9. architect

  architect
  Unstoppable

  1,962
  2,344
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  Untitled-1.jpg
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Krkac

  Krkac
  Gaining Experience

  110
  79
  29 Февруари 2008
  Менито за подесување на двостепена верификација целосно е на англиски јазик:
  [​IMG]
   
  На Oktar и gokica им се допаѓа ова.
 11. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,260
  1,310
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  Делот од двостепета верификација е 90% НЕ преведен :)

  едит, охх не го прочитав мислењето на Krkac, веќе пишал некој... лолз
   
  Krkac, gokica и на Oktar им се допаѓа ова.
 12. gokica

  gokica
  Модератор

  8,552
  10,648
  13 Јуни 2009
  Да, апсолутно. Наскоро ќе биде и остатокот. Извинување што се одолговлече ова.
   
 13. gokica

  gokica
  Модератор

  8,552
  10,648
  13 Јуни 2009
  Двостепената верификација е преведена. Доколку наидете на нешто што е испуштено Ве молам пишете тука.

  Благодарност.
   
 14. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,663
  1,758
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Ако има ново мислење додека го пишувам моето, излегува оваа порака:

  Screenshot_2.png
   
  На Fatal1ty_ и Oktar им се допаѓа ова.
 15. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,663
  1,758
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
 16. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,663
  1,758
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
 17. bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,667
  2,686
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  upload_2017-5-27_14-32-6.png
  Камај!
   
  На Fatal1ty_ и architect им се допаѓа ова.
 18. G4M3R

  G4M3R
  On your way to fame

  605
  573
  26 Јуни 2012
  Машко
  Печатна грешка+делови на англиски:
  Capture.PNG
   
  На Fatal1ty_ му/ѝ се допаѓа ова.
 19. krema

  krema
  Professor

  10,773
  10,329
  24 Јуни 2009
  Машко
  Не е превод :D

  Читам махинално и си викам овој се зеза "вечера" :)

  Малку ми мати ова:

  gokica последен пат беше виден како в(е)чера во 22:49

  Можеби е подобро да се тргне тоа "како" и ќе си дојде се во ред.
  Би изгледало вака:
  gokica последен пат беше виден вчера во 22:49
  или
  gokica последен пат беше виден пред 34 минути


  Screenshot from 2017-10-03 00-22-12.png
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 20. gokica

  gokica
  Модератор

  8,552
  10,648
  13 Јуни 2009
  Ти благодарам.

  ха, ха. Малку не иде во право си. Ќе му најдеме соодветно нешто наскоро. Проблемот е што кога си онлајн се поклопува. На пример gokica последен пат беше виден како прегледува тема „таа и таа“. Го ставив (како) во загради сега за сега. Но треба да се најде нешто што повеќе одговара.

  Можеби @Fatal1ty_ може да му најде поинакво чаре.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 21. krema

  krema
  Professor

  10,773
  10,329
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ситна работа е, ама некако боде у очи :)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 22. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,281
  4,814
  4 ноември 2013
  Машко

  Прикачени датотеки:

  • forum11.png
   forum11.png
   Големина:
   10.8 KB
   Прегледи:
   54
  На steelseries му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Викса

  Викса
  On your way to fame

  519
  646
  12 Март 2011
  Машко
  Дали подесувања е правиот збор на МК ?

  upload_2017-11-13_9-58-16.png
   
 24. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,157
  3,299
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  На Викса му/ѝ се допаѓа ова.
 25. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,281
  4,814
  4 ноември 2013
  Машко
  На Викса му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...