1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Превод на форум

Дискусија во форумот 'Ваши сугестии / забелешки / проблеми' започната од D, 31 Март 2007.

 1. Mr.Jack

  Mr.Jack
  Gaining Experience

  614
  345
  9 Февруари 2008
  Кога си во подфорум или тема и кликнеш на Барај опцијата:
  Search this thread only
  Search this forum only
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 2. gokica

  gokica
  Модератор

  8,496
  10,515
  13 Јуни 2009
  Данкешен.
   
 3. Teget

  Teget
  Gaining Experience

  135
  83
  18 Март 2015
  Screenshot_2015-08-07-23-53-20.png

  Второто известување :p
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 4. gokica

  gokica
  Модератор

  8,496
  10,515
  13 Јуни 2009
 5. Teget

  Teget
  Gaining Experience

  135
  83
  18 Март 2015
  Уште едно.. :innocent:

  Screenshot_1.png Screenshot_2.png

  Ако сакате, се понудувам да ви бидам преведувач на она што го немате преведено. Немам сертификат, но имам левел C2 на знаење :D
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 6. gokica

  gokica
  Модератор

  8,496
  10,515
  13 Јуни 2009
  Некаде кон крајот на месецов ќе ги средиме работиве. Ти благодарам за помошта но и за понудата за превод. Ако има потреба ќе те контактираме.
   
  На Teget му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,555
  25,672
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Ќе средимо!
   
  На Teget му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,555
  25,672
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Напраен е голем абдејт на преводот некои си 20%+.

  Аке некои делово сеуште не се преведини се извинуваме, до крајот на годината ќе биде целопт паблик дел преведен 100%. Моментално сме на некои си 95%.

  Поздрав.
   
  На Teget му/ѝ се допаѓа ова.
 9. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,114
  3,782
  5 Декември 2009
  Машко
  Пошто другата тема е затворена ке пишам тука. Нема да биде лошо да ставите скрол бар во тоа за лајкнато мислење.
  На ова мислам, да не бега надоле.
  Capture.PNG
   
 10. Nikola Sone

  Nikola Sone
  Practice makes perfect

  1,235
  1,349
  31 Јануари 2014
  Машко
  сигурен си за ова? да не биде после и оваа тема затворена... :триплфејспалм:
   
 11. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,114
  3,782
  5 Декември 2009
  Машко
  Мозила терам, отворив кој лајкнал и почна цел сајт да се скрола.
   
 12. bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,649
  2,654
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  Камај!

  upload_2016-1-19_0-16-41.png
   
  На gokica и kirev им се допаѓа ова.
 13. gokica

  gokica
  Модератор

  8,496
  10,515
  13 Јуни 2009
  На bogoevski му/ѝ се допаѓа ова.
 14. architect

  architect
  Unstoppable

  1,949
  2,332
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  Untitled-2.jpg
   
  На Daniel86 и gokica им се допаѓа ова.
 15. bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,649
  2,654
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  Screenshot_2016-05-27-13-54-35.png
  Прикачената датотека е преголема за серверот да ја обработи.
  Или слично на тоа...
   
  На gokica и Fatal1ty_ им се допаѓа ова.
 16. gokica

  gokica
  Модератор

  8,496
  10,515
  13 Јуни 2009
  Мислам дека е решено сега. Фала.
   
  На bogoevski и Fatal1ty_ им се допаѓа ова.
 17. bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,649
  2,654
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  Фала и кај вас :)
   
 18. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,213
  4,664
  4 ноември 2013
  Машко
  Нема превод на инфо пораката кога некој член има ставено забрана за ПП.
   

  Прикачени датотеки:

  • Untitled.png
   Untitled.png
   Големина:
   12.3 KB
   Прегледи:
   52
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 19. STEFF

  STEFF
  Unstoppable

  1,386
  2,161
  4 Јули 2013
  Превод за преместени мислења.

  Screenshot_1-lanczos3.jpg
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,368
  1,445
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
  `12.jpg
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 21. alumen :)

  alumen :)
  On your way to fame

  1,122
  587
  6 Јануари 2012
  Машко
  20161103_001535.png
  Ова кога ќе додадеш мулти цитат.
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 22. gokica

  gokica
  Модератор

  8,496
  10,515
  13 Јуни 2009
  Ви благодариме што посочивте. Треба сега да е средено се што беше наведено погоре.
   
  Fatal1ty_, STEFF, alumen :) и на уште 1 им се допаѓа ова.
 23. alumen :)

  alumen :)
  On your way to fame

  1,122
  587
  6 Јануари 2012
  Машко
  Е вака друго е :)
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 24. bokiscout

  bokiscout
  Unstoppable

  1,719
  2,015
  17 Март 2011
  Машко
  Embedded C, Linux Kernel, Java, JavaScript
  8 часа ago -> пред 8 часа
  itmk_ago.JPG
   
  На gokica и Oktar им се допаѓа ова.
 25. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,240
  1,287
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  and {x} more :)
  Untitled.png
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...