1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Превод на форум

Дискусија во форумот 'Ваши сугестии / забелешки / проблеми' започната од D, 31 Март 2007.

 1. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,114
  3,783
  5 Декември 2009
  Машко
  [​IMG]
  и исто под него. Message History
   
 2. masterficx

  masterficx
  Gaining Experience

  1,345
  349
  5 Јули 2009
  и јас го приметив истово како StalkeR

  [​IMG]
   
 3. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,114
  3,783
  5 Декември 2009
  Машко
  Кога ке одам на Означи како прочитани.

  [​IMG]

  Во Опции за известувања Attaches a file to a watched thread
  Someone replies and attaches a file to a thread you are watching

  Member to Ignore ;
  Вие немате скореашни известувања. наместо скорешни.
  Accept conversations from...
  Start conversations with you:
  Use the rich text editor to create and edit messages
  Restore dismissed notices
  Any notices you have previously dismissed will be restored to view if you check this option.

  И истотака средете го ова 2 пати го пишува Пол.

  Capture.PNG

  Дополнување:

  The search could not be completed because the search keywords were too short, too long, or too common.
   
  На drown му/ѝ се допаѓа ова.
 4. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,114
  3,783
  5 Декември 2009
  Машко
  Само што го забележав и ова, па не можам да го изменам постот...

  немате дозовла да одговирте.
  Копчето Испрати го мислење, добро е да го смените во Испрати Мислење
   
  На drown му/ѝ се допаѓа ова.
 5. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,114
  3,783
  5 Декември 2009
  Машко
  and 1 other person like this.
  Report post (исто и копчето сменете го)

  Members Who Liked Message #1
   
  На Fatal1ty_ му/ѝ се допаѓа ова.
 6. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,114
  3,783
  5 Декември 2009
  Машко
  Еве гледам оти сите се срамат/плашат да пишат, јас ке пишам.... :D

  Предлагам да се смени "Започни конверзација" во Приватна Порака.
   
  На pocttopus и KOXAKI им се допаѓа ова.
 7. pocttopus

  pocttopus
  Gaining Experience

  458
  100
  21 Мај 2010
  и јас нема да се срамам. [​IMG]
  се сложувам со тебе. некои поими треба да се сменат во именувањето. начинот на функционирање на форумов сега е на завидно, да не речам високо ниво. ова се мали сегменти кои и да останат не пречат, но мислам дека е подобро доколку се смени „започни конверзација“ во „приватна порака“.

  другата забелешка се однесува на темната тема. на копчето „Испрати мислење“ може да му се смени бојата на буквите или позадината. бели букви на бела позадина не оди и со тоа не се чита добро.
  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  [​IMG]
  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  истото важи и кога се едитираат постовите:
  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  [​IMG]
  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  и уште една работа ме интересира. зошто тагот [hr] не функционира? со него се подвлекува линија. погоре како што гледате минуси морав да користам за да подвлечам линија која ќе двои едно од друго. чисто информативно ова... :)

   
  На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,556
  25,679
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  It'z ok now ?
   
  На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 9. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,114
  3,783
  5 Декември 2009
  Машко
  Фала ти момак. Ок е сега. :)
   
  На Fatal1ty_ му/ѝ се допаѓа ова.
 10. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,114
  3,783
  5 Декември 2009
  Машко
  There are more posts to display. View them?
   
 11. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,556
  25,679
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Fixed ;)
   
  На pocttopus му/ѝ се допаѓа ова.
 12. pocttopus

  pocttopus
  Gaining Experience

  458
  100
  21 Мај 2010
 13. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,114
  3,783
  5 Декември 2009
  Машко
  Edit Post by StalkeR
   
  На Fatal1ty_ му/ѝ се допаѓа ова.
 14. pocttopus

  pocttopus
  Gaining Experience

  458
  100
  21 Мај 2010
  мој предлог...[​IMG]

  „што е ново?“ дали е подобро да се смени во „непрочитани постови“ или „најнови постови“, бидејќи не претставува конкретно објаснување за непрочитани постови од последната посета.
   
 15. pocttopus

  pocttopus
  Gaining Experience

  458
  100
  21 Мај 2010
  пак јас на темава. [​IMG]

  ај некој нека ми објасни што значи ова?

   
 16. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,556
  25,679
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  хаха грешка у превод...поправено
   
 17. pocttopus

  pocttopus
  Gaining Experience

  458
  100
  21 Мај 2010
  и за ова дужиш пиво. да не го спомнувам и [подновувањето] од претходно. ;)

   
 18. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,114
  3,783
  5 Декември 2009
  Машко
 19. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,114
  3,783
  5 Декември 2009
  Машко
  There was a problem uploading your file.
   
 20. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,114
  3,783
  5 Декември 2009
  Машко
  Па ја...
  Capture.PNG
   
  На Fatal1ty_ му/ѝ се допаѓа ова.
 21. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,889
  1,458
  10 Август 2010
  Машко
  На Fatal1ty_ му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,556
  25,679
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  На vukasin му/ѝ се допаѓа ова.
 23. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,114
  3,783
  5 Декември 2009
  Машко
  Дали сте сигурни дека сакате да ги означтите сите форуми како прочитани?
   
 24. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,556
  25,679
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  StalkeR translate man ;) Средено
   
  На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Woki

  Woki
  Intern

  43
  7
  4 Март 2011
  Машко
  Кога ќе се однесе курсорот врз „Одговори“ копчето на некој пост, се појавува следново објаснување:
  [​IMG]
   
  На Fatal1ty_ му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...