1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Power Banks - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Електроника - гаџети, електронски компоненти' започната од DrMTR, 14 Септември 2017.

Тагови:
 1. red dragon

  red dragon
  Intern

  45
  9
  28 Јуни 2013
  Машко
  Имам ваков Power Bank како на сликите. Земен е од Алиекспрес пред 2 години. Капцитет 5600. Мојот телефон го полни еднаш од 0% до 100% и вториот пат од 0% до 80% во моментов после 2 години активно користење. 32207578_10211258163920455_3749277098154393600_n.jpg 32222570_10211258163760451_4268213167324135424_n.jpg 32283776_10211258164000457_2302771205653921792_n.jpg
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 2. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,803
  863
  3 Март 2018
  Од кам зедов банка за 219 денари, (отпрхо помислив дека е кремабза сончање, со ними ги ставиле), 6ампречаса, па ќе видиме како ќе се покажи, али соноглед на рестрикциите за батерии, поштаеините и сл ова ми се виде екстра ефтино, секако не е реклама, информативно, мене ми е сеедно од кај ќе земите.
  Ин 5в 1а исто и оут.
   
 3. borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  840
  1,389
  12 Септември 2013
  Машко
  Бицикле, може тоа малку и помалку очоболно.
   
  Скоти, smole, FLEGMA и на уште 1 им се допаѓа ова.
 4. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,130
  4,559
  4 ноември 2013
  Машко
  @bicikle
  Што сакаш да кажиш бе брат?
   
  На GoCe_ му/ѝ се допаѓа ова.
 5. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,803
  863
  3 Март 2018
  Екранот дека ми е скршен :D
  Од Кам зедов банка за 219 денари, (предходно помислив дека е крема за сончање, со ними ги ставиле), 6 ампречаса, па ќе видиме како ќе се покажи, али со оглед на рестрикциите за батерии, скапите поштарини и сл. ова ми се виде екстра ефтино, секако не е реклама, информативно, мене ми е сеедно од кај ќе земите.
  Ин 5в 1а исто и оутот е 5в 1а (не е фаст чарџ).
   
 6. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,474
  12,646
  2 Август 2012
  Машко
  Јас пак помислив дека се имаш наѕвекано и ти бега тоа тачот :)
   
  Potop, bicikle и на bajramo им се допаѓа ова.
 7. krema

  krema
  Professor

  10,022
  9,654
  24 Јуни 2009
  Машко
  Јас пак помислив дека треба да го калибрира тачот.
  j/k
   
  На Balanar и bicikle им се допаѓа ова.
 8. Buzuki

  Buzuki
  Intern

  127
  28
  16 Јули 2013
  Машко
  Здраво, што би ми препорачале докај 1000 денари, гледам во амц и нептун има S-Link со 2 години гаранција? Или сепак да одам на хиаоми??
  Анкерот уште неможи од никаде да се порача?
   
 9. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,803
  863
  3 Март 2018
  Гледав и во веро, 700-800 денара, ама за гаранцја сепак прашај го дистрибутерот. Лошо е што имаат заедно врзани 5 батерии, една да е дефект, сите ќе ги "влече кон дното", добро е што се прилично ефтини т.е. не можеш да најдеш поефтини, ама многу битно е да ги полниш со препорачан полнач ( 1ампер или помалу ).
  @Pane24 не ти даде банка за 200 ден да не се буниш? :D
   
  Последна промена: 18 Јули 2018
 10. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,130
  4,559
  4 ноември 2013
  Машко
  Ке ти купам тастатура брат.
   
  Balanar, Sharlovski и на bicikle им се допаѓа ова.
 11. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,803
  863
  3 Март 2018
  водоотпорна? :D
  Од мобилнион не чини, од пц уште ги печка буквине :)
  П.С. Од мобилен су, зборуј побрзо :)
  П.п.с. Чеј да едитира кај гори :)
   
 12. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,402
  3,733
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Сега ја продавам 700денари летово поскапеа кај мене :)
   
 13. Audiofil

  Audiofil
  Gaining Experience

  839
  329
  28 oктомври 2007
 14. alexandar11

  alexandar11
  Gaining Experience

  352
  177
  11 Јануари 2010
  Предлог некој поевтин не ми се дава повеќе од 700-800 ден може со капацитет 4000mAh доволно ми еднаш да го наполнам, 3000mAh и е капацитетот на батеријата на мобилниот. Не можам да нарачам од Али по што во скоро време ми треба.
   
 15. Steff_92

  Steff_92
  Gaining Experience

  116
  53
  28 Јули 2017
  Машко
  Од Анхоч Platinet сосема екстра буџет варијанта.
  Моделот од 6600Mah го користам веќе 2 години, топ е.
   
 16. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,450
  10,330
  23 oктомври 2012
  Машко
  Според претходно изнесеното во далечната 2016та, математиката вели дека банка од 4000mAh е недоволна за едно полнење на твојата батерија од 3000mAh. Капацитетот на банка од 4000 е околу 2900... во идеален случај. Значи барај барем 6000, а мој предлог за некаде накај 10.000.
   
  Astro, Sharlovski и на alexandar11 им се допаѓа ова.
 17. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,803
  863
  3 Март 2018
 18. Avid

  Avid
  Guru

  4,170
  6,214
  21 Јануари 2009
  каков е бре овој 10k mah за 500 денари само??
   
 19. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,162
  1,791
  13 Јануари 2014
  Машко
  По цената на оригинален Xiaomi power bank со 10k mAh, овој од линков ќе да е тежок фалш.
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Avid

  Avid
  Guru

  4,170
  6,214
  21 Јануари 2009
  Да, ваков купив пред 2-3 недели и затоа ме напна ова сеа коа го видов и мора да си рационализирам дека е тежок фалш иако не значи дека е само рационализација.. :D
   
  На fuzzjaw му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,641
  2,489
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
 22. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,803
  863
  3 Март 2018
  5-6000mAh нека е, година нека потрае... Јасно дека не е оригинал...
   
 23. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,475
  1,155
  2 Јануари 2012
  Машко
  Подржува брзо полнење?
   
 24. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,079
  2,399
  28 Јануари 2017
  Машко
  Ако можиш телефон со 3,000-4,000 мах да наполниш, среќен да си. Другар зеде батерија од 15,000 за некој 800 денари и Samsung S7+ не можи да го наполни цел.
   
 25. Avid

  Avid
  Guru

  4,170
  6,214
  21 Јануари 2009
  Јесте.
   
  На DarthJe5us му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...