• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

power

 1. MoDmkd

  UPS/ УПС за компјутер

  Здраво, Сакам да купам УПС за компјутерот, но незнам да израчунам волти и вати. До сега нема тема на форумов, па кој може нека помогне. Напојувањето на куќиштето ми е 700W, мониторот 20W и рутер кој не пишува колку W е (може и без него). По интернет ја најдов оваа страна (AMD Ryzen 5 1600 AMD...
 2. DrMTR

  Power Banks - генерална дискусија

  Пошо не најдов ваква тема на форумов, одлучив да отворам ваква тема во која што ке дискутираме за Power Bank-и што го користиме моментално, како и за нивните капацитети / можности.
На врв Дно