• Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Phones.mk - Агрегатор за македонски мобилари

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,565
3,725
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
И јас така мислев дека тоа е цената, ама ако одбереш Тарифа: Само уред, дава друга цена. Реално не знам што им значи ова Основна цена.
Ааа мислам дека ми текна. Тоа "Основна цена" им е ориентациона цена од која треба да ја одземеш сумата што ја добиваш како субвенции за продолжување на договор, потпишување на нов договор со одредена тарифа итн. Пример за Neo M имаш 5к денари субвенција, ја одзимаш од "Основна цена" и добиваш колку треба да доплатиш.
А тоа Само уред е ако го купиш уредот без договор како од мобилара. Значи исправката е на место :)
 

Borsa

On your way to fame
10 октомври 2011
1,001
748
Скопје
Borsa's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 AM4
Motherboard
B450M-HDV R4.0
Storage
500MB HDD + 256GB M.2 SSD
PSU
Cooler master GX 550W
RAM
16GB DDR 4 3200Мhz
Video card
Radeon RX580 4GB
Case
XIGMATEK
Mouse
AULA NOMAD
Keyboard
AULA ASSAULT
Audio
SPEAKER DLS 2115
Monitor
Benq GW2470
OS
Windows 10
Чисто како препорака можеш да ги убациш и следниве сајта:
 

mdeni

Unstoppable
24 септември 2012
3,897
3,599
Чисто како препорака можеш да ги убациш и следниве сајта:
Смартус дефинитивно, зошто нудат стварно супер ствари што ги мрзи да ги донесат другите.

И Ми.мк има опции.
 

Sly25

Intern
18 април 2016
16
6
На колку време се апдејтираат цените? Има разлики кај некои модели со сајтовите на мобиларите.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #30

Dekacc

Gaining Experience
4 февруари 2017
10
71
На колку време се апдејтираат цените? Има разлики кај некои модели со сајтовите на мобиларите.
Вообичаено еднаш дневно се обновуваат цените, но зависи од повеќе фактори. На десктоп верзијата во горниот десен агол го пишува датумот кога последен пат се обновиле цените.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #33

Dekacc

Gaining Experience
4 февруари 2017
10
71
Толку беше од сајтов? Обновено 5ти Фебруари? Ова е од пред 2-3 дена најмалку.
Чудно, ќе разгледам, фала за пријавата

EDIT: Сега видов, сум направил пропуст кај скрејперите, само А1 продавницата се скрејпала последниве неколку денови :censored:. Сега го поправив и пуштив да ги скрејпа сите продавници. До крајот на денот би требало да се обноват сите податоци.
 
Последна промена:
  • Ја почнал/а темата
  • #35

Dekacc

Gaining Experience
4 февруари 2017
10
71
Толку беше од сајтов? Обновено 5ти Фебруари? Ова е од пред 2-3 дена најмалку.
Грешката е поправена. Сите понуди се обновени. Уште еднаш фала за пријавата :D.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,045
Мислења
837,515
Членови
28,976
Најнов член
Horus
На врв Дно