• Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Phones.mk - Агрегатор за македонски мобилари

 • Ја почнал/а темата
 • #1

Dekacc

Gaining Experience
4 февруари 2017
10
71
www.phones.mk

Сакам со вас да споделам нов агрегатор за македонски мобилари и продавници за мобилни телефони.

Агрегаторот секојдневно ги прибира сите понуди за мобилни телефони и таблети од продавниците, ги групира по уред и ги сортира по цена.

Мислам дека ќе ви се најде корисен ако барате некој уред или сакате да споредите цени.

Идеи, сугестии и критики се добредојдени! :)
 

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,200
3,290
Битола
www.phones.mk

Сакам со вас да споделам нов агрегатор за македонски мобилари и продавници за мобилни телефони.

Агрегаторот секојдневно ги прибира сите понуди за мобилни телефони и таблети од продавниците, ги групира по уред и ги сортира по цена.

Мислам дека ќе ви се најде корисен ако барате некој уред или сакате да споредите цени.

Идеи, сугестии и критики се добредојдени! :)
Недостига MobiCom од Битола коишто се меѓу најефтините ако не и најефтината мобилара, а нудат роба земена од Атина неотпакована за ЕУ со 2 години гаранција. Немам афилиација со ним, но, купувам веќе 3 пати телефони и немам никакви примедби, а и многумина други познавам коишто се многу задоволни.

chrome_fqEWJGPPLt.jpg
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

Dekacc

Gaining Experience
4 февруари 2017
10
71
Недостига MobiCom од Битола коишто се меѓу најефтините ако не и најефтината мобилара, а нудат роба земена од Атина неотпакована за ЕУ со 2 години гаранција. Немам афилиација со ним, но, купувам веќе 3 пати телефони и немам никакви примедби, а и многумина други познавам коишто се многу задоволни.

Погледнете го атачментот 95936
Фала за информацијата, ќе видам ако можам да ги додадам. Но како што гледам веб-сајтот не им работи, па ќе биде потешко. Сепак фала :)
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,490
10,636
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Одличен сајт, браво.
 

^^GoRiLLaZ^^

Gaining Experience
7 април 2008
134
90
Имам само еден предлог... дали може исто лево во прилагодувањата да се става да речеме според RAM / Процесор / Внатрешна меморија и слично?
 
Последна промена:

stefan_off

Gaining Experience
29 октомври 2009
433
361
Радовиш
stefan_off's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 7700K
Motherboard
Eurocom Torando F5
Storage
Samsung 960 Evo 256Gb m.2; Intel 660P 1Tb m.2; Seagate 2Tb 2,5inc 5400RPM
PSU
230W brick
RAM
16Gb DDR4 2x8Gb Kingston @2400mhz
Video card
MXM nVidia GTX 1070 8gb
Mouse
Logitech MX Master 2S
Keyboard
Logitech K520
Monitor
Benq BL3200PT 32`
OS
Win 10 64bit
ledikom.mk ?

Едит:
Го имало ама баш за тој телефон што сум гледал го немале они на продажба. Супер аграгатор, браво!
 
 • Ја почнал/а темата
 • #15

Dekacc

Gaining Experience
4 февруари 2017
10
71
Недостига MobiCom од Битола коишто се меѓу најефтините ако не и најефтината мобилара, а нудат роба земена од Атина неотпакована за ЕУ со 2 години гаранција. Немам афилиација со ним, но, купувам веќе 3 пати телефони и немам никакви примедби, а и многумина други познавам коишто се многу задоволни.

Погледнете го атачментот 95936
Продавницата е додадена на Phones.mk. Фала уште еднаш за сугестијата. Ако има уште некои мобилари кои мислите дека недостасуваат слободно предложете. :)
 

teokitan

Gaining Experience
11 октомври 2017
127
65
Забелешка: на (најверојатно) сите телефони од А1, пишува цена за 2к поевтина од вистинската.

Примери:
Huawei Honor 9x (13к)
Голем избор на телефони и уреди - А1 Македонија - A1 (15к)

Apple iPhone 12 Pro Max (84к)
Голем избор на телефони и уреди - А1 Македонија - A1 (86к)

Samsung Galaxy Note 20 (59к)
Голем избор на телефони и уреди - А1 Македонија - A1 (61к)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #17

Dekacc

Gaining Experience
4 февруари 2017
10
71
Ауу да, фала на забелешката, ќе биде поправено
 

Necromancer

Unstoppable
24 февруари 2012
3,406
3,963
Скопје
@Dekacc

Давид, се' супер, честитки за сајтот и брзината како и чистиот изглед особено. Една забелешка, убрза - забрза.

Воедно, дали си размислувал за имплементирање филтри по спецификација? Мислам дека тоа би било одлично. Дури и не мора многу филтри, година на излегување, големина на екран (по категории/групи), големина на батерија исто можеби по група, РАМ, има/нема 3,5мм слот... Вака нафрлам како идеја, не значи дека сите би можеле да влезат во игра.

1610496529240.png
 
 • Ја почнал/а темата
 • #19

Dekacc

Gaining Experience
4 февруари 2017
10
71
@Dekacc

Давид, се' супер, честитки за сајтот и брзината како и чистиот изглед особено. Една забелешка, убрза - забрза.

Воедно, дали си размислувал за имплементирање филтри по спецификација? Мислам дека тоа би било одлично. Дури и не мора многу филтри, година на излегување, големина на екран (по категории/групи), големина на батерија исто можеби по група, РАМ, има/нема 3,5мм слот... Вака нафрлам како идеја, не значи дека сите би можеле да влезат во игра.

Погледнете го атачментот 96023
Поправено :)

За напредни филтри по спецификација, звучи доста корисно. Само треба да проверам дали датабазава со модели што ја користам има добро дефинирани спецификации за сите модели. Супер идеја, фала.
 

Rukfash

On your way to fame
24 јануари 2019
1,300
958
Неврленд
Браво, одлично. Тамн фалеше ваков сајт.
Сеа уше на некој да му текне и за други продукти за направе сајтче.
За ТВ-а, компјутери, лаптопи, компонети итд.
 

stefan_off

Gaining Experience
29 октомври 2009
433
361
Радовиш
stefan_off's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 7700K
Motherboard
Eurocom Torando F5
Storage
Samsung 960 Evo 256Gb m.2; Intel 660P 1Tb m.2; Seagate 2Tb 2,5inc 5400RPM
PSU
230W brick
RAM
16Gb DDR4 2x8Gb Kingston @2400mhz
Video card
MXM nVidia GTX 1070 8gb
Mouse
Logitech MX Master 2S
Keyboard
Logitech K520
Monitor
Benq BL3200PT 32`
OS
Win 10 64bit
зошто ги има или зошто ги нема,пошто ги има :D
Mислев дека го нема, ама го имало ;) баш телефонот што го гледав го немале во ледиком па за тоа помислив дека го нема уопште.
 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,020
3,469
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 9700K + Cooler Master M240L
Motherboard
Asus ROG STRIX Z390-E Gaming
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
Gigabyte GTX 1080 Ti G1 Gaming
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
Евентуално би можел да парсираш инфото за телефонот од гсмарена, табдлата со спецификации, на сите е иста, и како json објект да чуваш во база. После, би можел со autocomplete да пребаруваш во тој објект
 
 • Ја почнал/а темата
 • #23

Dekacc

Gaining Experience
4 февруари 2017
10
71
Багот е поправен, фала уште еднаш за пријавата. :)
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,593
3,742
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Хмм јас не разбрав кој баг, од А1 цената под поле "Основна цена" се гледа?

На А1:
Screenshot 2021-01-14 123122.jpg

На сајтот:
Screenshot 2021-01-14 123203.jpg

Сега испаѓа поскапо за 2к денари, или грешка сум нешто? :unsure:
 
 • Ја почнал/а темата
 • #25

Dekacc

Gaining Experience
4 февруари 2017
10
71
Хмм јас не разбрав кој баг, од А1 цената под поле "Основна цена" се гледа?

На А1:
Погледнете го атачментот 96095

На сајтот:
Погледнете го атачментот 96096

Сега испаѓа поскапо за 2к денари, или грешка сум нешто? :unsure:
И јас така мислев дека тоа е цената, ама ако одбереш Тарифа: Само уред, дава друга цена. Реално не знам што им значи ова Основна цена.
 

Атачменти

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,141
Мислења
839,302
Членови
29,053
Најнов член
alek296
На врв Дно