• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

OnePlus паметни телефони - генерална дискусија

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,026
29,028
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Немаше, веќе нема ако не си хардкор гејмер.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,026
29,028
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

Ќе го постирам пак, мајко моја каков фејл, Хаселблад бои? Мизерија, проблемот со слаба динамика и кршење на црна/сенки стои уште од OP6, мислам срамота е. Бои на кожа? Како од индиско видео со мизерија кодеци аплоадорани на YouTube се сликите и видеата на OP. Имаат уште многу фурни да јадат. Што е најстрашно ова ќе дојде по цена ПОСКАПА од таа на Ultra, која има и супериорен дизајн, изработка, телефото итн.
 

Flippy28362

Intern
11 август 2020
1
0
Некој да продава Brick полнач за OnePlus6? или можеби знаете каде можам да најдам?
 

Astraion

Unstoppable
24 ноември 2012
1,815
2,727
Струмица
Само не се лажи по тие од Алиекспрес, пробано е и не ги бива. Мислам дека ќе ти заврши работа и од ОП 3Т,5 и 5Т полнач.
 

mviktors

Practice makes perfect
25 октомври 2012
970
1,324
mviktors's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 6700K & Noctua NH-D15
Motherboard
ASUS MAXIMUS VIII HERO
Storage
WD10EZEX 1TB+ SSD 500gb
PSU
CM Vanguard 750W
RAM
2x8GB Kingston HyperX Predator
Video card
ASUS Strix GTX 1070 8G GAMING
Case
CM Storm Scout 2
Mouse
A4Tech V7 Bloody
Keyboard
A4Tech B120 Bloody
Audio
JBL LSR305 & HyperX Cloud Pro
Monitor
LG 27GL850 & Dell U2412M
OS
Win 10 x64
Некој да продава Brick полнач за OnePlus6? или можеби знаете каде можам да најдам?
Еве линк од тој јас што го нарачав за мојот OP6. Го користам веќе неколку месеци, полни брзо и нема никакви проблеми. И јас бев скептик пред да го нарачам ама сѐ си е ок. Идентично изгледа како тој што ми дојде во пакувањето со телефонот.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Astraion

Unstoppable
24 ноември 2012
1,815
2,727
Струмица
Еве линк од тој јас што го нарачав за мојот OP6. Го користам веќе неколку месеци, полни брзо и нема никакви проблеми. И јас бев скептик пред да го нарачам ама сѐ си е ок. Идентично изгледа како тој што ми дојде во пакувањето со телефонот.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
Оди на твојата Али тезга и во Customer Reviews / Additional Feedback прочитај паталци. Ова не е оригинал полнач и нема да ги има истите перфоманси, а има и ризик да ти грмне додека полни.

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk
 

mviktors

Practice makes perfect
25 октомври 2012
970
1,324
mviktors's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 6700K & Noctua NH-D15
Motherboard
ASUS MAXIMUS VIII HERO
Storage
WD10EZEX 1TB+ SSD 500gb
PSU
CM Vanguard 750W
RAM
2x8GB Kingston HyperX Predator
Video card
ASUS Strix GTX 1070 8G GAMING
Case
CM Storm Scout 2
Mouse
A4Tech V7 Bloody
Keyboard
A4Tech B120 Bloody
Audio
JBL LSR305 & HyperX Cloud Pro
Monitor
LG 27GL850 & Dell U2412M
OS
Win 10 x64
Оди на твојата Али тезга и во Customer Reviews / Additional Feedback прочитај паталци. Ова не е оригинал полнач и нема да ги има истите перфоманси, а има и ризик да ти грмне додека полни.

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk
Секако дека прочитав пред да го нарачам. Не загрева како обичен полнач од друг производител, го користам со фабричкиот кабел и до сега не сум имал проблеми. Фабричкиот полни отприлика со 3200mA, овој од Али со 2500mA. Телефонот го препознава како dash charging и си свети плаво лед диодата.

Да можев да купам оригинален полнач таков ќе земев, ама по мобилариве немаше никаде а за нарачување од нет не можев да најдам ништо боље од ова. Следно во план ми е ако не го мењам OP6 зошто добро ме служи, да му ја сменам само батеријата и да му го продолжам векот уште една година барем.
 

The Geek Boy

Gaining Experience
9 август 2018
1,107
457
IMAGE_M_ID_1376744235593048065_20210330110602.jpeg IMAGE_M_ID_1376744280954388480_20210330110603.jpeg

Епа евентуално 300 милиони за 10 секунди продале... па така да, OnePlus 9 серијата и не е баш пропаст.
 

Borsa

On your way to fame
10 октомври 2011
1,025
770
Скопје
Borsa's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 AM4
Motherboard
B450M-HDV R4.0
Storage
500MB HDD + 256GB M.2 SSD
PSU
Cooler master GX 550W
RAM
16GB DDR 4 3200Мhz
Video card
Radeon RX580 4GB
Case
XIGMATEK
Mouse
AULA NOMAD
Keyboard
AULA ASSAULT
Audio
SPEAKER DLS 2115
Monitor
Benq GW2470
OS
Windows 10
Епа евентуално 300 милиони за 10 секунди продале... па така да, OnePlus 9 серијата и не е баш пропаст.
Според некоја математика тоа се 50.000 единици. Што ништо не кажува дека се на добар пат!
 

sostius

On your way to fame
16 јануари 2017
282
668
Кочани
www.kochovphotography.com
sostius's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 2700x
Motherboard
AsRock x470 Gaming K4
Storage
Samsung 870 Evo 500GB, 860Evo 256GB, 8TB WD Red
PSU
Corsair H850i
RAM
16GB Trident Z F4-3200C14D-16GTZRX
Video card
Asus Strix 1080ti
Case
NZXT H500
Mouse
G305, G502, Mx Master 2s
Keyboard
Obins ANNE PRO 2, Logitech G19
Audio
Focusrite Solo MK2, B&W LM1 on Nobsound amp, Langsdom FA890 and Samson SR850
Monitor
Asus PG279Q
OS
Win 10
Од денес сопственик на OP8 pro, би сакал да прашам низ Македонијава дали може да се најдат маски за него. Благодарам

Испратено од IN2020 преку IT.mk форум апликација
 

Happy

On your way to fame
21 јуни 2010
1,510
686
Во природа
www.conspirazzi.com
Happy's setup  
Processor & Cooler
G630 Sandy Bridge 2.7Ghz
Motherboard
H61
Storage
500Gb Hitachi 7200RPM
PSU
Gambird 700W
RAM
4Gb DDR3
Video card
Sapphire 6770 1Gb GDDR5
Mouse
Gigabyte 6800
Keyboard
Diana
Audio
Lampashko (prodavam ako ima zainteresirani)
Monitor
Belinea
OS
XP; Vista; 7

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,026
29,028
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

sostius

On your way to fame
16 јануари 2017
282
668
Кочани
www.kochovphotography.com
sostius's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 2700x
Motherboard
AsRock x470 Gaming K4
Storage
Samsung 870 Evo 500GB, 860Evo 256GB, 8TB WD Red
PSU
Corsair H850i
RAM
16GB Trident Z F4-3200C14D-16GTZRX
Video card
Asus Strix 1080ti
Case
NZXT H500
Mouse
G305, G502, Mx Master 2s
Keyboard
Obins ANNE PRO 2, Logitech G19
Audio
Focusrite Solo MK2, B&W LM1 on Nobsound amp, Langsdom FA890 and Samson SR850
Monitor
Asus PG279Q
OS
Win 10
Колку би требало да имам SoT na Oneplus 8 pro? Околу 4 часа имам, не знам дали е ок тоа.

Испратено од IN2020 преку IT.mk форум апликација
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,026
29,028
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

Futurelakimens

Practice makes perfect
12 април 2017
1,738
1,114
Јас мислам дека треба да се побарам малце повеќе детали пред да му кажете дека 4 часа SOT не е океј. Можеби 4 часа ги вади во текот на 3 дена? Тогаш би било одлично пошто и позаддинските работи трошат батерија.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,717
Мислења
849,280
Членови
29,441
Најнов член
Nikii
На врв Дно