1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

OnePlus паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 1 Јуни 2017.

 1. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,950
  27,631
  4 Септември 2008

  [​IMG]


  Оваа тема ќе ја користиме за све што е поврзано со OnePlus уредите, нови модели, освежувања, подесувања, трикови, флешување на ромови итн.

  Можете слободно да поставувате прашања, да дискутирате све што ве интересира, да споделувате новости и све што е поврзано со овој бренд кога се работи за нивната линија на паметни телефони.
   
  Последна промена: 1 Јуни 2017
  На Altair, AlexanderMK, goran_oh и уште 10 други им се допаѓа ова.
 2. Psycore

  Psycore
  On your way to fame

  537
  559
  12 ноември 2013
  Automation Tester
  Дали има некој што ги носи кај нас? И ако нема, од каде е најисплатливо да се нарача и колку има дополнителни давачки?
   
 3. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,515
  1,974
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Ги носи @the_maker (нека го пигне некој доколку сум го згрешил, од мобилка сум)

  Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk
   
  На Psycore и mnikolce им се допаѓа ова.
 4. AlexanderMK

  AlexanderMK
  Practice makes perfect

  1,141
  1,797
  19 Мај 2011
  Машко
  За Oneplus 3/3T има излезено нова бета, OxygenOS Open Beta 17/8


  This update gives you a few new features and more optimizations.

  Release notes and descriptions for this Open Beta build:
  • New additions:
   • Ambient display 2.0
   • Lift up display
   • Sharing functionality for Shot on OnePlus
   • All new OnePlus Font (Available in English, Chinese, and Japanese only)
  • UI Improvements:
   • Gallery v1.7
   • Recorder v1.6
   • Weather v1.7
   • File Manager v1.7
   • Other UI refinements
  • Optimizations:
   • Enhanced launching speed of 3rd-party apps
   • Optimized management of foreground and background processes
  • Other changes:
   • Setup wizard adjusted to suit the style of Android 7.1
   • Refined contact import process from SIM card, now supports dual numbers and an email address
   • Automatically add corresponding country codes when making calls during roaming
   • Updated Android Security Patch level to 1st May 2017
  Please note:
  1. If you have already flashed an Open Beta (you are currently running the latest Open Beta) you will receive this new build as an OTA.
  2. If you ARE NOT running open beta software and would like to, please refer to the flashing instructions and the full ROM found in the downloads page here: Downloads - OnePlus.net
  3. Once you migrate to the Beta path, you will continue to receive Open Beta OTAs. You will NO LONGER receive the regular Official Stable OTAs.
  4. Moving back to the Official OTA path from the Beta path will require a full install and clean flash (FULL WIPE of all data and cache)
   
  На tupacan и psyside им се допаѓа ова.
 5. AlexanderMK

  AlexanderMK
  Practice makes perfect

  1,141
  1,797
  19 Мај 2011
  Машко
  Дали OnePlus 5 ќе има двојна камера!?
  [​IMG]
   
  На Altair му/ѝ се допаѓа ова.
 6. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,950
  27,631
  4 Септември 2008
  Го чекам денот кога на некој ќе му текне да стави 2x поголем сензор на местото кое го зафаќа 2-та камера.
   
  На Musho, Oktar, RagingDemon и уште 3 други им се допаѓа ова.
 7. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,731
  2,393
  14 Декември 2010
  Машко
  Што ќе продава повеќе кај Average Joe, две камери или некојси сензор мензор таму :)
   
  На bxxxn му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,137
  3,451
  26 oктомври 2012
  Машко
  Ќе мора и 2x поголем објектив, бидејќи ќе има vigneting ако е со големина како сегашниве, што ќе значи поизразен камера бамп, кој за да прикрие ќе мора да се здебели телефонот значително, што ќе значи поголем волумен... и причина повеќе за Крале да хејта xD
   
  На Oktar и Psycore им се допаѓа ова.
 9. AlexanderMK

  AlexanderMK
  Practice makes perfect

  1,141
  1,797
  19 Мај 2011
  Машко
  Имав на кратко Nokia 808 Pureview(има прилично голем сензор), телефонов S6 ја правеше пепел во квалитет на слика. Можат да стават 1/1.7" сензор во телефониве, квалитетот на сликата драстично ќе се подобри.

  Sent from my OnePlus 3T using Tapatalk ViP
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 10. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,950
  27,631
  4 Септември 2008
  Мало издигнување не е на одмет, лично немам ништо против.
   
 11. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,515
  1,974
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Haters gonna hate, no matter what.

  Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk
   
  На Jovan2389 и Војвода им се допаѓа ова.
 12. AlexanderMK

  AlexanderMK
  Practice makes perfect

  1,141
  1,797
  19 Мај 2011
  Машко
  [​IMG]
   
  uwemi, DrMTR и на tupacan им се допаѓа ова.
 13. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,722
  13,094
  2 Август 2012
  Машко
  Ич немаш њух за бизнис. Прво да исцицаат пари од "двојна камера фора". Покасно дуплиот сензор ќе биде the next big thing. Претпоставуваш кој ќе ја реинвентира, така?
   
  На bxxxn му/ѝ се допаѓа ова.
 14. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,246
  24 Март 2009
  Машко
  Од извори блиски до фонтаната, најверојатно ова е петката

  [​IMG]
   
  На Grimriper, aleksandar.divitarov, uwemi и уште 3 други им се допаѓа ова.
 15. Isak Keyten

  Isak Keyten
  Practice makes perfect

  1,124
  1,264
  25 ноември 2014
  big forehead
  zaobleni kjosinja ko sapunce
  zadnite kameri

  = iphone 7+ e telefonov, a ako on e grd togas i oneplusov e grd
   
 16. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,950
  27,631
  4 Септември 2008
  See kopia brat mi
   
  На Jovan2389 и RagingDemon им се допаѓа ова.
 17. Isak Keyten

  Isak Keyten
  Practice makes perfect

  1,124
  1,264
  25 ноември 2014
  not my point


  [​IMG]


  едит пошто на некои луѓе треба да им нацрташ за да не ја тераат на мајтап

  поентата ми е не ми е гајле кој од кого копира али тролате како ајфон е шит дизајн и искача 1+ го вади истиот и се претварате во копија на епл фанбојс само за андроид (омг тотално невиден, нов уникатен изглед, многу добар волумен)

  ко да му се смееш на другар ти колку грдо дете има а жена ти ти раѓа исто такво
   
  Последна промена: 7 Јуни 2017
 18. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,950
  27,631
  4 Септември 2008
  Нека искочи официјално па ќе видиме, рендериве се различни секогаш..
   
  На RagingDemon му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,727
  2,620
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  А поентата ти е?
   
 20. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,727
  2,620
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Дали виде некој тука да паѓа во несвест од дизајнот на 1+?
  Дали прочита некаде во темава некој да го трола дизајнот на Ајфон?
  Дали знаеш шо енџин ќе макне OnePlus 5 под хауба и по која цена?
  Дали си ги читате коментарите пред да ги постирате?

  Тоа што Демон постирал во темава не значи дека мора и оваа тема да се наполни со токсични коментари. Залепил рендер шо не е официјален и толку. Не гледам никаде да пишува волумен.

  Ако не ти е гајле зашо уопште коментираш?
   
  kocani, tupacan и на RagingDemon им се допаѓа ова.
 21. Isak Keyten

  Isak Keyten
  Practice makes perfect

  1,124
  1,264
  25 ноември 2014
  Батали, ете ти ја споредбата горе па make of it what you will

  [​IMG]
   
 22. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,950
  27,631
  4 Септември 2008
  Нема спроедба, тоа е поентата. Тоа е рендер. Иначе дизјанот на iPhone-те не е грд, безелите се грди, кога би бил исто таков без безел би бил ок. Зборам за црната верзија, белиот е.......
   
  На Astraion му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Isak Keyten

  Isak Keyten
  Practice makes perfect

  1,124
  1,264
  25 ноември 2014
  [​IMG]

  не знаев дека дизајнот на ајфон и безелите на ајфон се mutually exclusive карактеристики
   
 24. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,515
  1,974
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Значи мора секаде да какаат овие од Ајфон. :D

  Raging постира слика, никој ништо не напиша ни за дизајнот, ни за ништо. Дојде ајфон лик и почна да кака како сите паѓале у несвест за дизајнот, (кој не е ни официјален) а бил ист ко ајфон. А никој ништо ни спомна. Дафак? :confused:

  btw, немам ништо против никого.
   
  Jovan2389, RagingDemon и на mnikolce им се допаѓа ова.
 25. AlexanderMK

  AlexanderMK
  Practice makes perfect

  1,141
  1,797
  19 Мај 2011
  Машко
  Има нова надградба на софтверот на Oneplus 3/3T.
  Changelog:
  Подобрен фокус на камерата во темница плус:[​IMG]

  Sent from my OnePlus 3T using Tapatalk ViP
   
  Altair, lumixoid, psyside и на уште 1 им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...