1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Netflix во Македонија

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Mister, 17 Септември 2015.

 1. ReBorned

  ReBorned
  Intern

  13
  3
  15 Септември 2017
  Машко
  Има ли некој заинтересиран да делиме нетфликс претплата и акаунт?

  Sent from my SM-A530F using Tapatalk
   
 2. krema

  krema
  Professor

  8,737
  8,472
  24 Јуни 2009
  Машко
  Не знам дали е тоа во согласност со правилата на нетфликс!
   
 3. Oktar

  Oktar
  Guru

  3,201
  9,062
  23 oктомври 2012
  Машко
  Битно функционира и нема проблеми. Туку дајте предлог за добар впн за амерички нетфликс
   
 4. Psycore

  Psycore
  Gaining Experience

  469
  404
  12 ноември 2013
  StrongVPN, проверено работи. Miami конкретно го користам од америчките сервери. Пробано и на PC и на мобилен. Следно, во план ми е да земам рутер некој кој поддржува VPN, за да можам на TV да гледам.

  Испратено од SM-N950F преку IT.mk форум апликација
   
  На Oktar и Costigan_Jr им се допаѓа ова.
 5. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  635
  667
  7 Февруари 2013
  Машко
  Студент, Информатика
  Free е ВПНот или се плаќа месечно?
   
 6. angeld

  angeld
  Gaining Experience

  127
  120
  2 Декември 2013
  Машко
  Windscribe
  Испробано, работи перфектно, 10гб месечно ти се бесплатни.
  WindShieldSpeedTest.png
  Windscribe ова е refer to a friend линкот од кај мене :D
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ReBorned

  ReBorned
  Intern

  13
  3
  15 Септември 2017
  Машко
  Со еден акаунт може да се направат 3 различни јузери и тоа си функционира без проблем. Не е незаконски. Баш е политика која наголемо се користи. Имам пријатели чии роднини во САД имаат главен акаунт а тие овде во МК, гледаат на друг. Никаков проблем, регуларно си се плаќа само се дели претплата меѓу јузерите.
  Sent from my SM-A530F using Tapatalk
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Oktar

  Oktar
  Guru

  3,201
  9,062
  23 oктомври 2012
  Машко
  Јас сум на најскапиот план, со 4к и има 4 јузери на него и си го делиме 4ца без проблем. Секој после логин си го бира својот профил и си гледа своја содржина. Дополнително сите користиме по неколку уреди.
  Фала ви на препораките за впн ке ги погледнам. Кај нас е прилично ограничена содржината, па мора випиенче.
   
  На ТАТА_МАТА, Arabian, angeld и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. eX3v1l

  eX3v1l
  On your way to fame

  1,091
  626
  2 Мај 2011
  Како работи ова со VPN ? Треба да регистрирам американски профил или сам си детектира мрежа и покажува содржина ?
   
  На goce03 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. angeld

  angeld
  Gaining Experience

  127
  120
  2 Декември 2013
  Машко
  Сам си ги детектира според локацијата од каде што си најавен. Пример ако на VPNот ставиш САД и пуштиш Нетфликс ќе ти ја излиста содржината за САД. За разлика од кај нас САД има да не речам 90% повеќе содржина од таа што се прикажува кај нас.
  Само да знаете јас добив еднаш warning од нетфликс дека ќе ме банирале ама па на мојов сме 3-4 јузери, од кои што еден цело време користи VPN.
   
 11. moongose

  moongose
  Unstoppable

  1,789
  2,008
  19 Јули 2013
  Се плаќа. Ова е поговорката „сиромавиот плаќа двапати“ на дело.
   
  На Tomislav96 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Oktar

  Oktar
  Guru

  3,201
  9,062
  23 oктомври 2012
  Машко
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 13. krema

  krema
  Professor

  8,737
  8,472
  24 Јуни 2009
  Машко
  Абе и они се мајмуни за VPN.
  Можеби со друг сервер да пробаш!
   
 14. 123456

  123456
  Gaining Experience

  718
  336
  12 Април 2013
  Машко
  Па Нетфлих има во понуда 1,2,4 уреди истовремено

  Strongvpn користев гола вода, треба да се чека дур почне филмот после коцка коцкица и така
  не вреди за парите Нетфлих кај нас.
  3 пати имам различни платено впн, стронгвпн,нордвпн и expressvpn не вреди за ништо кога се работи за нетфлих
   
  На Tomislav96 и Banjifiko им се допаѓа ова.
 15. Psycore

  Psycore
  Gaining Experience

  469
  404
  12 ноември 2013
  Се плаќа StrongVPN, јас добар попуст начекав некој на годишно ниво. Кај мене океј работи. Имам пробано и со WindScribe, но не успеав.
   
 16. angeld

  angeld
  Gaining Experience

  127
  120
  2 Декември 2013
  Машко
 17. 123456

  123456
  Gaining Experience

  718
  336
  12 Април 2013
  Машко
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Oktar

  Oktar
  Guru

  3,201
  9,062
  23 oктомври 2012
  Машко
 19. angeld

  angeld
  Gaining Experience

  127
  120
  2 Декември 2013
  Машко
  Јас сум среќлија или вие сте малер? Незнам што да кажам...
  Ако најдете опција што е функционална кажете, очигледно мојава испадна fail.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Oktar

  Oktar
  Guru

  3,201
  9,062
  23 oктомври 2012
  Машко
  Пробав со Nord VPN и беше ок, али целава работа со ВПН е малку мутна, денес работи, утре немора...
   
  На angeld му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  970
  590
  8 Август 2017
  Машко
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 22. stefan_v

  stefan_v
  On your way to fame

  1,414
  597
  3 Мај 2010
  Машко
  Сте пробале getflix.com.au ? Одамна не користам нетфликс а кога користев го користев тој. Работи на база на DNS и беше брз.
   
 23. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  676
  621
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Нема веќе нетфликс со ДНС. Треба сервер со Dedicated IP.
   
 24. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,323
  2,909
  4 Септември 2008
  Windscribe плагинот за Chrome не прави VPN тунел туку само ви активира нивно прокси во подесувањата, затоа не ви работи и ја покажува пораката за прокси сервер.
   
 25. FiC DoGG

  FiC DoGG
  On your way to fame

  800
  716
  17 Април 2007
  Машко
  3D Artist
  ОК, до мене ли е или нетфликс јадат бубрези со преводите?
  На македонски најдов само две серии готам и ханибал, ок јбг мал пазар, гледам доста има на спрски и хрватски но никако да ми ги даде како опција за бирање, туку ми дава турски и англиски само, wtf се случува?
  Пробувам да го средам за моите дома, па мора да има превод, има ли некој workaround или нешто да се активираат други преводи?
   
  На tomi13 и Ragnar им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...