1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Netflix во Македонија

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Mister, 17 Септември 2015.

 1. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  630
  671
  9 Декември 2015
  Машко
  Плаќаш пола и ти дава човекот јузер и пас. EZ! Пакетот кошта 720 денари месечно.
   
  На goce03 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ReBorned

  ReBorned
  Intern

  13
  3
  15 Септември 2017
  Машко
  ПП

  Sent from my SM-A530F using Tapatalk
   
 3. 123456

  123456
  Gaining Experience

  718
  336
  12 Април 2013
  Машко
  @dddragan првпат пробувам впнунлимитед на нетфликс и ме изненади колку добро работи, земав 7 дена фрее на шилдот сеа за сеа е одлиично тера, брзо ја чисти сликата 10-15, него како плакаш месец за месец гледам има опција лифетиме за 79долари на 5 уреди па ако си и уште некој да делиме по 16долари од човек испага засекогаш.

  сеа земав hbo now 7дена фрее одлично и ова работи прска сликата :D
   
  На krema и Ragnar им се допаѓа ова.
 4. Oktar

  Oktar
  Guru

  3,201
  9,062
  23 oктомври 2012
  Машко
  Јас пробав неколку впн-и и нетфликс и сите работеа спорадично. Ке работи топ неколку пати и после ке јави грешка за прокси, на наредно палење можеби пак ке работи, можеби не. Ништо не е сигурно.
   
 5. 123456

  123456
  Gaining Experience

  718
  336
  12 Април 2013
  Машко
  во оваа апликација имаш посебно само за нетфликс се закачува и работи, истата ип идам во алл сервер го бирам калифорнија ме исфрла од нетфликс.
   
 6. dddragan

  dddragan
  Gaining Experience

  184
  195
  12 Август 2014
  Машко
  Најдов на gdgt deals купон за lifetime subscription, 10 уреди за 50$ (10% попуст плус прв пат што купив од тој сајт). Се поделивме после со другари.

  Дали некогаш би престанал да работи, јебига. Никој не знае. За 10 -15$ долари да имам било кога VPN на некој уред, се исплати.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 7. marick14

  marick14
  Intern

  103
  36
  2 Март 2011
  Сакам да го земам пакетот со 4К. Мислам дека негде беше 11 долари. Е сега, ме интересира дали сум обврзан 1 година да плаќам или можам да го исклучам кога ќе сакам јас?
  И дали со акаунтот можам да гледам било каде на друг тв или телефон кај што ќе го ставам?
  И трето прашање, дали има Македонски, Бугарски, Српски, Хрватски преводи или само Англиски?
   
 8. esquimaux

  esquimaux
  On your way to fame

  532
  831
  16 Јануари 2016
  Машко
  Ја го ористам 4к пакетов веќе подолго време. Не си обвразан да го плаќаш цела година можеш да го откажеш кога сакаш. Акаунтот се користи кога сакаш на кој уред сакаш се додека не се уклучени повеќе од 4ца во исто време. Превод нема на тие јазици, Англиски и Турски само мислам.
  Edit: И да кошта 12 евра, не 11 долари.
   
  На marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. shitpost101

  shitpost101
  Gaining Experience

  404
  294
  9 Февруари 2018
  Машко
  Ако имате неколку ВПН што не ви работат пробајте со Опера (built in vpn) верзијата, лично не користам Опера ама пробав само ради ВПН-от и засега си работи перфект.
   
  На -={K-O-R-U-N}=- и DonFrozex им се допаѓа ова.
 10. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,471
  1,533
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Кога бирам Americas, дава Француска IP што е сејм шит или полошо од нашево.
   
 11. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,331
  4,840
  21 Јануари 2009
  Вчера ми се јави другар и ми спомна дека пробувал нешто ВПН на Нетфликс ама не знам што направи.
  Не ме извести, едноставно ме искористи за тоа што му требав, и потоа го снема. Не му е првпат, го има често правено ова. Невиден егоист кој најчесто си гледа само за себе.
  Ти сега ја бампнуваш темава после еден месец.
  Дали овие 2 работи се коинциденција, или Нетфликс во последниов период почнале да ставаат некакви блокади за ВПН, а претходно немало никаков проблем, или отсекогаш било тешко ВПН за Нетфликс?
   
 12. shitpost101

  shitpost101
  Gaining Experience

  404
  294
  9 Февруари 2018
  Машко
  Немам врска за IP-то, мене важно ми е дека ми функционира.
   
 13. Mao

  Mao
  Gaining Experience

  732
  290
  5 Јуни 2007
  Машко
  Се вклучив на мојот нетфликс со Австралиска ип и ми даде куп нови серии. Се изгасив одма. Еве сериите уште си стојат. Не знам дали истите серии ги имав и претходно, мада кога влегов со австралиска ип, ми ги даде во феатуред на главната страна. МОжеби да ги разрчкав категориите и со доместик ип ке ги најдев истите серии.
   
 14. Oktar

  Oktar
  Guru

  3,201
  9,062
  23 oктомври 2012
  Машко
  Немаше да ги најдеш. Пробај да пуштиш некоја серија, моментално гледаш кеширана содржина на апликацијата. При наредно освежување, ке се вратат работите по старо.
   
  На Psycore му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Mao

  Mao
  Gaining Experience

  732
  290
  5 Јуни 2007
  Машко
  Еве пробав, пуштив How I met your mother што мислам дека претходно ми ја немаше, и еве си иде епизодата... Ја има оваа серија кај тебе на МК Нетфликс?
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Oktar

  Oktar
  Guru

  3,201
  9,062
  23 oктомври 2012
  Машко
  Ја има, таа не е од рестриктираните
   
 17. shitpost101

  shitpost101
  Gaining Experience

  404
  294
  9 Февруари 2018
  Машко
  На мк нетфликс ја нема колку што знам, не е само таа има и доста други.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  630
  671
  9 Декември 2015
  Машко
  How I met your mother ја имаше на Netflix во декември на МК Нетфликс.
   
 19. Oktar

  Oktar
  Guru

  3,201
  9,062
  23 oктомври 2012
  Машко
 20. shitpost101

  shitpost101
  Gaining Experience

  404
  294
  9 Февруари 2018
  Машко
  Да да грешка сум јас, но еве друг пример American Horror Story на пример ја нема на МК нетфликс, а и без разлика на тоа искрено не ми се чека со 12мпбс да симнувам торент од 5 сезона на некоја серија во 1080п, а притоа 1 епизода е 1-2гига, вака си пушташ ауто skip intro, auto play, auto subtitles ( ако ти требааат) и тоа е тоа.
   
 21. Mao

  Mao
  Gaining Experience

  732
  290
  5 Јуни 2007
  Машко
  Ја нема. тоа ќе да е
   
 22. l1d0v1c

  l1d0v1c
  Practice makes perfect

  625
  1,187
  10 Март 2011
  Машко
  Divi Expert
  A зошто да чекаш? Дали знаеш дека за секој торент имаш autoplay директно преку софтвер како Acestream, без да чекаш да се симне комплет. Чекаш неколку секунди до минута макс за buffering и тоа е тоа. Доколку имаш торент со повеќе фајлови, односно цела сезона, си ги отвара од прва епизода па натаму, а со next си ги менуваш епизодите.

  И јас користам Netflix, али кога нешто ми треба инстант за гледање, а го нема на Netflix, го правам горенаведеното.
   
 23. shitpost101

  shitpost101
  Gaining Experience

  404
  294
  9 Февруари 2018
  Машко
  Има доста работи на Нетфликсот што ми одговараат, башка 4ца си го плаќаме така да ми одговара, а за работи надвор од нетфликс има и Popcorn time или крајно решение торент.
   
 24. Petarys

  Petarys
  Intern

  20
  27
  28 Јули 2009
  Машко
  Web Developer
  Супер е Нетфликс, 4ца сме и ние, се исплати. Мислам дека изгледав 70% од содржините :D
   
  На draganamon и Oktar им се допаѓа ова.
 25. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,471
  1,533
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Ете за Нетфликс не функционира, а темава е за Нетфликс.
  Ако не може да направи да се логирам од Америка, џабе е.
   

Сподели

Вчитување...