1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Netflix во Македонија

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Mister, 17 Септември 2015.

 1. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,282
  12,332
  2 Август 2012
  Машко
  Има ли некаде да проверам што е достапно во Македонија а што не е?
  Иако не е коректно, јас би преживеал без македонски превод на филмовите но барем да има на некој од “нашите“.
   
 2. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  970
  590
  8 Август 2017
  Машко
  Има и доста бугарски, сите оригинални продукции им се на Бугарски преведени, дури и сајтот им е на бугарски.
   
 3. FiC DoGG

  FiC DoGG
  On your way to fame

  800
  716
  17 Април 2007
  Машко
  3D Artist
  Се е тоа добро, ама не ми дава да бирам, во subtitles стојат само англиски и турски o_O
   
 4. 123456

  123456
  Gaining Experience

  718
  336
  12 Април 2013
  Машко
  Па само и тие ги има и 2 серии на македонски со превод ама не сите сезони
   
 5. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  970
  590
  8 Август 2017
  Машко
  Турскиот е премиум јазик на Нетфликс, не само да има и превод, но и голем дел од содржината е синхронизирана на Турски, со турски гласовни глумци.
   
 6. Foldalot

  Foldalot
  Intern

  50
  40
  19 Март 2014
  Машко
  Во јузер сетинзи ќе идеш и ќе наместиш бугарски јазик. Целиот интерфејс, мени итн ќе ти се смени на бугарски, ама и ќе ти се појави опција за бугарски превод на филмовите, покрај англиски.
   
 7. FiC DoGG

  FiC DoGG
  On your way to fame

  800
  716
  17 Април 2007
  Машко
  3D Artist
  Јас не гледам ниту еден балкански јазик за бирање.
  upload_2018-11-10_15-58-54.png
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 8. krema

  krema
  Professor

  8,737
  8,472
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ај пробај со БГ прокси да се логираш (ако ти даде) и дали ќе ти се појават во листата други јазици (евентуално да смениш интерфејс)!
   
 9. FiC DoGG

  FiC DoGG
  On your way to fame

  800
  716
  17 Април 2007
  Машко
  3D Artist
  Јок, не дава други јазици. Пробав со српско, хрватско и бугарско прокси. Со српското на неколку серии ми даде да пуштам хрватски преводo_O.
  Гледам нема да биде ништо од ова. Штета што pickbox нема апликација за вебос, мислам подобра опција ќе беше за моите.
   
 10. krema

  krema
  Professor

  8,737
  8,472
  24 Јуни 2009
  Машко
  Единствено со платено прокси, но дали се исплаќа!
   
 11. FiC DoGG

  FiC DoGG
  On your way to fame

  800
  716
  17 Април 2007
  Машко
  3D Artist
  Незнам ни тоа колку ќе функционира, со бугарското прокси ми го детектираше и нетфликс не пушташе ништо, пишува само исклучи прокси за да можеш да гледаш.
  Од она што видов не е лош каталогот, за мене да е и без превод ќе вршеше работа, ама...
  Некаде видов дека достапни се 200 серии и 560 филмови кај нас.
   
 12. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,323
  2,909
  4 Септември 2008
  Чим сакаш македонски превод зимај hbogo.
   
  kirev, Ragnar и на 123456 им се допаѓа ова.
 13. Foldalot

  Foldalot
  Intern

  50
  40
  19 Март 2014
  Машко
  Кај мене ми дава Блгарски, без прокси, без ништо. Ми било привремено активирано и користено. Не знам зошто не ти дава тебе. Ќе проверам после пак на ПЦ кога ќе бидам ако смениле нешто во меѓувреме.
   
 14. ekonomist

  ekonomist
  Gaining Experience

  938
  352
  17 Јуни 2008
  За сите оние кои се корисници на MaxTV, HBO е бесплатно до 09.01.2019 година.
  Makedonski Telekom
   
 15. Foldalot

  Foldalot
  Intern

  50
  40
  19 Март 2014
  Машко
  Update: сега видов и кај мене нема Бугарски...
  До пред 1-2 месеци имаше, не знам зошто го тргнале :annoyed:
   
 16. 123456

  123456
  Gaining Experience

  718
  336
  12 Април 2013
  Машко
  не можам да најдам информација после колку време се бришат податоците на нетфликсот (маил и картицата), на хбо после 1 година све се брише.
   
 17. cyberbaze

  cyberbaze
  Gaining Experience

  159
  122
  20 Јуни 2009
  гледате филмови/серии со 5.1?

  какво е искуството во споредба со звучниците од телевизорот?

  или можеби некој има атмос ? :)
   
 18. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,471
  1,533
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Сериозно е прашањево?
   
  На zirkach и Ragnar им се допаѓа ова.
 19. cyberbaze

  cyberbaze
  Gaining Experience

  159
  122
  20 Јуни 2009
  Да сериозно е :)

  Попрезицно се однесуваше на содржината на нетфликс.

  Дали на сите филмови има 5.1, а тој кој го користи колкава е разликата.

  Во рамки на дискусија треба да има ден и ноќ разлика, но јас немам 5.1 да го искусам. Во мислам сум да земам сараунд, затоа прашувам :)
   
 20. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  630
  671
  9 Декември 2015
  Машко
  Да, речиси сите филмови/серии имаат 5.1 поддршка и разликата е огромна. Е сега не секој филм или серија имаат специјални ефекти па на некоја драма и нема баш што специјално да слушнеш иако звукот дури и на дијалозите е многу подобар. Кога има ефекти имаш комплетно друго доживување. Ако имаш буџет зимај surround не се мисли.
   
  На cyberbaze му/ѝ се допаѓа ова.
 21. cyberbaze

  cyberbaze
  Gaining Experience

  159
  122
  20 Јуни 2009
  Ваков одговор барав :)

  Поздрав
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,162
  3,451
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Јас користам со 5.1 сетап и има surround на доста филмови/серии, на некои дури добивам и HD Audio и доста менува од стерео. И сликата за најјакиот пакет е доста добра во UHD, активира HDR ако ти поддржува телевизорот, така да супер искуство.
   
  На Ragnar и cyberbaze им се допаѓа ова.
 23. sostius

  sostius
  On your way to fame

  177
  523
  16 Јануари 2017
  Машко
  Фотограф
  Да не сака некој да делиме акаунт? Еден месец пробав со тројца другари делевме, немав никаков проблем.

  Испратено од ONEPLUS A6003 преку IT.mk форум апликација
   
 24. 123456

  123456
  Gaining Experience

  718
  336
  12 Април 2013
  Машко
  јас сум за ама како ?
   
 25. ReBorned

  ReBorned
  Intern

  13
  3
  15 Септември 2017
  Машко
  Види порака

  Sent from my SM-A530F using Tapatalk
   

Сподели

Вчитување...