1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Куќишта - отворени системи - направи сам сетапи - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од psyside, 6 Февруари 2014.

 1. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,304
  711
  9 Мај 2012
  Машко
  [​IMG]

  Цар е тој што го направил вакво куќиште перверзија


  Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
   
  На PC_GAMER, 1s3ct0wN, StalkeR и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,821
  2,672
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Стварно е јако, ама ова е на некој саем или слично, не верувам дека поединец го има направено.
   
 3. krema

  krema
  Professor

  10,148
  9,760
  24 Јуни 2009
  Машко
  CNC чуда прави.
   
 4. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,304
  711
  9 Мај 2012
  Машко
  Има доста перверзии и бујни фантазии

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] под маса е

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]


  Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
   
  Последна промена: 30 Јули 2019
  На gOJDO, 123456, Ace Lud и уште 4 други им се допаѓа ова.
 5. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,304
  711
  9 Мај 2012
  Машко
  [​IMG]

  Куќиште Корсаир графит, како е можно графичката да е поставен напред и како е поврзан слотот вертикално и хоризонтално истовремено ????


  Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
   
 6. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,794
  3,263
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Претпоставувам со два пци рајзер х16 кабли, ако се подолги лесни се за манипулација. Лајнус имаше видео едно кај шо спојуваа мислам 16 рајзер кабли
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Goran995

  Goran995
  Gaining Experience

  294
  477
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  Некој да поседува Matrexx 70?

  Го меркам, додека до сега бев одлучен за Carbide 275R...
   
 8. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,529
  1,183
  2 Јануари 2012
 9. Goran995

  Goran995
  Gaining Experience

  294
  477
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  Matrexx 55 од Анхоч, мада го немаат на залиха веќе некоја недела...
   
  На DarthJe5us му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,304
  711
  9 Мај 2012
  Машко
  За жал во Македонија нема фрактал и Фантекс и јас сум барал минатото лето и со купив Фрактал од Гејција. Инаку Фрактал или Фантекс нема шанса цената да е 3000 ден. туку ос 110 евра па нагоре ,а фантекс поефтино од фрактал
   
 11. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,529
  1,183
  2 Јануари 2012
  Сум гледал некои цени со попусти изгледа, на newegg беше 55$.
   
 12. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,304
  711
  9 Мај 2012
  Машко
  И јас сум видел , но такви куќиштесе постари модели како што мојот фрактал купив за 70 евра бидејќи е постар модел а сега има понов модел


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 13. AndrejFerdzo

  AndrejFerdzo
  Gaining Experience

  836
  281
  18 ноември 2013
  Машко
  Ми треба предлог за куќиште до 100 евра. Да има стакло од едната страна цела, и можност за 120/140мм вентилатори. Мора да го има во анхоч.
   
 14. Vlad944

  Vlad944
  Gaining Experience

  271
  499
  3 Март 2015
  Машко
  NZXT H510
  DeepCool Matrexx 70
   
  На AndrejFerdzo му/ѝ се допаѓа ова.
 15. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,114
  3,783
  5 Декември 2009
  Машко
  Не знам за DeepCool, но NZXT H500(претходникот на H510) го користам година дена. Можам да потврдам дека се работи за одлично куќиште, со одличен cable management, солидна изработка, стаклен панел, плус доаѓа со 2x120mm кулери.
   
  Luca Toni, Ace Lud, PC_GAMER и на уште 1 им се допаѓа ова.
 16. AndrejFerdzo

  AndrejFerdzo
  Gaining Experience

  836
  281
  18 ноември 2013
  Машко
  Фала на двата за предлозите. Повеќе ме бендиса DeepCool-от, ваљда тоа ќе биде.
   
 17. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  836
  1,783
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
 18. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  791
  704
  26 Март 2016
  Даскал
  NZXT | Gaming PC Hardware - Computer Cases, Liquid Cooling, Fan Control and PC Monitoring

  Па не сум видел посекси куќиште досега. Вградено PSU и AIO и простор за FullSize GPU. Ама мрсно ептен. Доаѓа со:

  650W SFX-L 80Plus Gold Fully Modular PSU
  140mm AIO Liquid Cooler
  PCIe 16x Gen3 High-Speed Riser Card
  HUE2 RGB (мислам, не сум сигурен)

  Во ова видео има build со 3950x и 2080ti. Племе е****.

  View: https://www.youtube.com/watch?v=dzHtWZ-_KYU  View: https://www.youtube.com/watch?v=0YOL4g5YiEw
   
  Последна промена: 28 Февруари 2020
  На boksata му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Flapjack

  Flapjack
  Gaining Experience

  52
  75
  26 Август 2017
  Машко
  Глас панелот е хит енд мис. Не покажува ништо вредно за гледање според мене. Комотно можеше да биде обичен метален панел и цената ке беше пониска за некои 30-40е.
   
 20. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  791
  704
  26 Март 2016
  Даскал
  Мора да видат дека имам 2080ти и extension кабли во боја :D
   
 21. AndrejFerdzo

  AndrejFerdzo
  Gaining Experience

  836
  281
  18 ноември 2013
  Машко
 22. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  791
  704
  26 Март 2016
  Даскал
 23. AndrejFerdzo

  AndrejFerdzo
  Gaining Experience

  836
  281
  18 ноември 2013
  Машко
  Но тие се за куќишта што немаат опција за vertical mount. Јас имам, но куќиштето не дојде со такво.
   
 24. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  791
  704
  26 Март 2016
  Даскал
  На PC_GAMER и Pane-G им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...