• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Која игра ја плешаш во моментов?

Ukyo83

Баниран/a
3 октомври 2020
27
14
vidi dali e do W10 vo power.options iskluci opcii , za sleep i sl. Kako bea
i na drugi mu pravi taka
poposle ke objasnam vo detali
kako i treba da se iskluci windows update , i search vo services
Мислењето е автоматски споено:

vidi dali e do W10 vo power.options iskluci opcii , za sleep i sl. Kako bea
i na drugi mu pravi taka
poposle ke objasnam vo detali
kako i treba da se iskluci windows update , i search vo services
 
  • Хаха
Реакции: Avid

G4M3R

On your way to fame
26 јуни 2012
711
763
70+120гб за инсталација well worth it.
Red Dead Redemption 2 Screenshot 2020.10.25 - 16.44.52.15.png

Дечки, абе Red Dead Redemtption 2 Fitgirl, 48 саата пецето не изгасен, неќе да се4 распакува до крај. 3 пати доваѓа до 80 и кусур % и застане. 170 GB слободно има на SSD-to ама јок. Некој да ја инсталирал истата? До шо ќе да е?
Истата ја симнав и јас, немаше никаков проблем освен што се изначекав за инсталацијата. 4-5h сигурно и тоа цело време на 100ка беше процесорот... Види удри и recheck од торент да не фали некој фајл, исто и со тој tool-от за верификација пробај дали проаѓа 100%.
 

Rukfash

On your way to fame
24 јануари 2019
1,235
908
Неврленд
vidi dali e do W10 vo power.options iskluci opcii , za sleep i sl. Kako bea
i na drugi mu pravi taka
poposle ke objasnam vo detali
kako i treba da se iskluci windows update , i search vo services
Да, после првиот пат подесив да не оде у sleep . А уште 3 пати едноставно ке дојде до 80 и нешто % и и додека се распакува процесоро цело време е на 100 %. Кај мене пошто е 2/4 процесор едно 8 саата требаше додека стигне до 80 посто и толку.
70+120гб за инсталација well worth it.
Погледнете го атачментот 92690

Истата ја симнав и јас, немаше никаков проблем освен што се изначекав за инсталацијата. 4-5h сигурно и тоа цело време на 100ка беше процесорот... Види удри и recheck од торент да не фали некој фајл, исто и со тој tool-от за верификација пробај дали проаѓа 100%.
Исто и тоа пробано верификација на фајловите е тамн, али нече.
 

Ukyo83

Баниран/a
3 октомври 2020
27
14
Да, после првиот пат подесив да не оде у sleep . А уште 3 пати едноставно ке дојде до 80 и нешто % и и додека се распакува процесоро цело време е на 100 %. Кај мене пошто е 2/4 процесор едно 8 саата требаше додека стигне до 80 посто и толку.

Исто и тоа пробано верификација на фајловите е тамн, али нече.
probaj so Windows 10 , 19.03 verzija
Мислењето е автоматски споено:

samo ok za simnuvanje i install , samo dali ke moze da se igra na AMD Phenom ii x6 cores 9mb cache , nesto izmegju i3 i i5
Need for Speed Heat nekje
 

bleys

Intern
23 август 2014
24
40
capsule_616x353.jpg

Со тоа што ја напраиле по пристапна од претходниците во тоа како е презентирана приказната имаат изгубено на мистиката во опкружувањето, а ко резултат на тоа помалце нескриптирани хорор моменти. Се на се достојна еволуција и приквуел на Дарк Дисент, овој пат многу поише удрено на нарација,прича и хорор атмосфера него екшуал хорор моменти.
 

Ukyo83

Баниран/a
3 октомври 2020
27
14
Ја симнувам сега од Empress 116 GB е торенто, па ќе нема толку распакување, па видеќемко шта ќе да буде.
jeste ali za 116gb kolku dvd prazni ke ti trebaat
od 70 do 116 ? Jas gi simnuvam , i folderot od torrentot go zipuvam ali so winrar po 700 mb arhivi , i gi rezam na dvd po 6 arhivi so recovery ili kako se vikase , pa ako nekoe od dvd mi se izgrebe , samo go extactiram soisobuster go obnovuvam so winrar i.pak go snimam rezam odnovo na dvd i me koshta samo 15denari :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: b.a

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,169
8,375
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
jeste ali za 116gb kolku dvd prazni ke ti trebaat
od 70 do 116 ? Jas gi simnuvam , i folderot od torrentot go zipuvam ali so winrar po 700 mb arhivi , i gi rezam na dvd po 6 arhivi so recovery ili kako se vikase , pa ako nekoe od dvd mi se izgrebe , samo go extactiram soisobuster go obnovuvam so winrar i.pak go snimam rezam odnovo na dvd i me koshta samo 15denari :)
Што? Земи хард диск од 4-5 ТБ не се будали со двд-а.
 

Enquito

On your way to fame
8 август 2017
1,484
902
jeste ali za 116gb kolku dvd prazni ke ti trebaat
od 70 do 116 ? Jas gi simnuvam , i folderot od torrentot go zipuvam ali so winrar po 700 mb arhivi , i gi rezam na dvd po 6 arhivi so recovery ili kako se vikase , pa ako nekoe od dvd mi se izgrebe , samo go extactiram soisobuster go obnovuvam so winrar i.pak go snimam rezam odnovo na dvd i me koshta samo 15denari :)
WTF did I just read?
 

Weeaboo

Gaining Experience
23 февруари 2020
473
447
Струга
jeste ali za 116gb kolku dvd prazni ke ti trebaat
od 70 do 116 ? Jas gi simnuvam , i folderot od torrentot go zipuvam ali so winrar po 700 mb arhivi , i gi rezam na dvd po 6 arhivi so recovery ili kako se vikase , pa ako nekoe od dvd mi se izgrebe , samo go extactiram soisobuster go obnovuvam so winrar i.pak go snimam rezam odnovo na dvd i me koshta samo 15denari :)
Сигурен си дека те кошта само 15 денари? А време и нерви?
 

Boco1987

Gaining Experience
25 март 2017
151
110
Скопје
jeste ali za 116gb kolku dvd prazni ke ti trebaat
od 70 do 116 ? Jas gi simnuvam , i folderot od torrentot go zipuvam ali so winrar po 700 mb arhivi , i gi rezam na dvd po 6 arhivi so recovery ili kako se vikase , pa ako nekoe od dvd mi se izgrebe , samo go extactiram soisobuster go obnovuvam so winrar i.pak go snimam rezam odnovo na dvd i me koshta samo 15denari :)
but,why.jpeg
 

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,060
3,048
Битола
jeste ali za 116gb kolku dvd prazni ke ti trebaat
od 70 do 116 ? Jas gi simnuvam , i folderot od torrentot go zipuvam ali so winrar po 700 mb arhivi , i gi rezam na dvd po 6 arhivi so recovery ili kako se vikase , pa ako nekoe od dvd mi se izgrebe , samo go extactiram soisobuster go obnovuvam so winrar i.pak go snimam rezam odnovo na dvd i me koshta samo 15denari :)
LOL WAT? 2004та се јави ти го бара режачот. во 2012та го подарив јас мојот режач на една организација а сите изрежани цда/двда (едно 200тина) ги оставив на улица за ромите да ги соберат.
 

omegaRED

Unstoppable
13 септември 2011
2,364
2,855
Скопје
omegaRED's setup  
Processor & Cooler
ADM Ryzen 3700X & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS TUF Gaming X570 Plus
Storage
256GB Toshiba XG5, 512GB Samsung PM981, 2+1 TB HDDs
PSU
CoolerMaster Vanguard V1000
RAM
2 x 8GB GSkill Ripjaws V @ 3600 MHz
Video card
Sapphire RX5700 XT Pulse
Case
CoolerMaster Storm Trooper
Mouse
SteelSeries Rival 600
Keyboard
MSI Vigor GK50 low profile
Audio
Logitech X540 & Plantronics .audio 365
Monitor
AOC Q3279VWF
OS
Windows 10 x64 Pro
И 15 денари да те чини, 1GB простор на DVD чини 3.20 денари.

На 4TB HDD (5.000 денари), 1GB чини 1.25 денари.

Да не правиме муабет за време за снимање, жонглирање на DVD, изгребани DVD-ја...

Ај може да беше BluRay, 60 денари за 25GB, 2.4 денари за 1GB, ама пак е двојно поскапо од HDD.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,492
3,581
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Мене не ми е јасно која е поентата да чуваш инсталационен фајл.
 

DzoleGTI

Gaining Experience
23 јануари 2014
123
63
(( Kisela Voda )), Kisela Voda, Macedonia
Red Dead Redemption 2 перфекција од игра ја имате на замунда Red Dead Redemption 2 Ultimate Edition v1.0.1311.23 [RGL-Rip] 117 ГБ торентот не ви треба инсталација само префрлете си го кракот (Доколку имате проблем да ви се гаси рандом поставете 2019 година време на компјутерот и се средува бар кај мене ).Ја сум на 20 % од играта и стварно е добра си бара и појак компјутер.
 
Последна промена:

deadpool

Gaining Experience
31 декември 2018
159
153
Дечки, абе Red Dead Redemtption 2 Fitgirl, 48 саата пецето не изгасен, неќе да се4 распакува до крај. 3 пати доваѓа до 80 и кусур % и застане. 170 GB слободно има на SSD-to ама јок. Некој да ја инсталирал истата? До шо ќе да е?
Јас имам проблем да не сака да се пушта. На прво палење на ПЦ нема проблем, играта пали, ама ако ја изгасам и пак да ја пуштам, крашира цело време на палење, не ни стига до насловот. Има некој таков проблем?

Додека ми беше инсталирана од плати.ру преку Стим, немав таков проблем.
 

Weeaboo

Gaining Experience
23 февруари 2020
473
447
Струга

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,492
3,581
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Пробајте отштиклирајте ги тие крајните VCRedist, DirectX од инсталерот, 9 сати премногу е, освем ако не инсталираш на Intel Celeron.
Не е негово тоа, од редит е постот.

До сите што "кракувате" - нема тема за RDR? Многу офтопик не е на арно :)
 

Ukyo83

Баниран/a
3 октомври 2020
27
14
A mene ne mi e bas jasno
ne shtedam mn.struja a mi ide smetka 1000 do 1200 denari - downloadiram nokje na "evtina"
a za voda 800 denari , a komunalno 500 denari
 

Rukfash

On your way to fame
24 јануари 2019
1,235
908
Неврленд
Ја симнувам сега од Empress 116 GB е торенто, па ќе нема толку распакување, па видеќемко шта ќе да буде.
Симна се, веќе е распакувана инсталирана, ја префрлив у на SSD, префрлив кракчето и пробао сам Can it run on 2 cores 4 threads and GTX 1060 3GB?
High settings okole 35 fps. Medium 50 fps. Се убаво, фино лепо, ал немамо времена за играт.
 

Ukyo83

Баниран/a
3 октомври 2020
27
14
Симна се, веќе е распакувана инсталирана, ја префрлив у на SSD, префрлив кракчето и пробао сам Can it run on 2 cores 4 threads and GTX 1060 3GB?
High settings okole 35 fps. Medium 50 fps. Се убаво, фино лепо, ал немамо времена за играт.
to whom it may concern ! ?

za da se prodolzi vekot na "proizvodot" narocno se ostavaat vakvi stvari .. crack pa repack
cist marketing , web strani, spisanija, forumi
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,654
Мислења
829,787
Членови
28,656
Најнов член
viddo
На врв Дно