• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Која игра ја плешаш во моментов?

Gaston

Unstoppable
9 февруари 2011
1,550
2,767
Gaston's setup  
Audio
AR
Ништо не ми помогнавте :)
Не можам да се одлучам, многу ме мрзи да се ебаам, а некако имам чувство дека ќе ми се бендиса пошто наопачки сум за игри.
Еве на пример Witcher 3 шо ја спомна Necrotox ја не ja можам, а цела планета у несвес падна, еден дури пишал - тоа не е GOTY него е Legacy.

Ај имам две ССД-а така шо ми дремат, можда ќе боцнам едно па ќе праам дуал бут.
 

Ficho

Gaining Experience
9 јули 2015
266
171
Death Stranding e чудна игра, не е за секој. Уникатен концепт и гејмплеј. Мене не ми се допадна.

Решив да ја довршам Witcher 3 бидејќи никогаш не ја свртев. Се уклучив од кај што сум застанал пред една година и гледам дека сум тотално over leveled за повеќето споредни квестови. Така да идам само на главната прича и не се замарам, долга игра упм :LOL:
Фати ги експанзиите обавезно.
 

Weeaboo

Gaining Experience
23 февруари 2020
408
386
Струга
Ништо не ми помогнавте :)
Не можам да се одлучам, многу ме мрзи да се ебаам, а некако имам чувство дека ќе ми се бендиса пошто наопачки сум за игри.
Еве на пример Witcher 3 шо ја спомна Necrotox ја не ja можам, а цела планета у несвес падна, еден дури пишал - тоа не е GOTY него е Legacy.

Ај имам две ССД-а така шо ми дремат, можда ќе боцнам едно па ќе праам дуал бут.
Ни на LTSC 1809 не ја фаќа?

Јас користам Pro само поради што имам дигитална лиценца врзана за матична.
Ако работи само на 1903 нагоре, или реди Pro или почекај до 2022, следната LTSC верзија...

Иначе кога спомна Witcher 3, и мене не ми се бендиса, поготово комбатот ми беше премногу бејзик. Е поминав првата мапа каде што требеше да го тепам тоа чудовиштето Грифин, и некако премногу ме оптерети, ми се виде голема и баталив, и тоа реално и ме плаши за Cyberpunk. Друго премногу што ме малтретира во ваквите игри се different endings, choices итн.
Повеќе си сакам линеарни, кратки игри со добро скоцкана приказна и левел дизајн. Можеби и веќе ми е здосадено од истата open-world формула, collectables и крафтање што се врте последниве години.
 

Ukyo83

Баниран/a
3 октомври 2020
27
13
Ја кракнаа Death Stranding ама бара 1903 и понов Win10 (или со некој печ и на 1809 иде).
А ја што сум на 1607 LTSB можам да се сликам. Перфектна верзија е ова на Win 10, работи ко саат и ич неам желба да одам нагоре.
Не знам дали привремено да стаам понов Win само ради играва.

Ја играл некој? Вреди да се ебаам ради неа?
Simni w10 1903, pa potsredigo so NTLite
i toj izrezi go na dvd i instaliraj taka
Мислењето е автоматски споено:

Ни на LTSC 1809 не ја фаќа?

Јас користам Pro само поради што имам дигитална лиценца врзана за матична.
Ако работи само на 1903 нагоре, или реди Pro или почекај до 2022, следната LTSC верзија...

Иначе кога спомна Witcher 3, и мене не ми се бендиса, поготово комбатот ми беше премногу бејзик. Е поминав првата мапа каде што требеше да го тепам тоа чудовиштето Грифин, и некако премногу ме оптерети, ми се виде голема и баталив, и тоа реално и ме плаши за Cyberpunk. Друго премногу што ме малтретира во ваквите игри се different endings, choices итн.
Повеќе си сакам линеарни, кратки игри со добро скоцкана приказна и левел дизајн. Можеби и веќе ми е здосадено од истата open-world формула, collectables и крафтање што се врте последниве години.
Simni w10 1903, pa potsredigo so NTLite
i toj izrezi go na dvd i instaliraj taka
Мислењето е автоматски споено:

Ни на LTSC 1809 не ја фаќа?

Јас користам Pro само поради што имам дигитална лиценца врзана за матична.
Ако работи само на 1903 нагоре, или реди Pro или почекај до 2022, следната LTSC верзија...

Иначе кога спомна Witcher 3, и мене не ми се бендиса, поготово комбатот ми беше премногу бејзик. Е поминав првата мапа каде што требеше да го тепам тоа чудовиштето Грифин, и некако премногу ме оптерети, ми се виде голема и баталив, и тоа реално и ме плаши за Cyberpunk. Друго премногу што ме малтретира во ваквите игри се different endings, choices итн.
Повеќе си сакам линеарни, кратки игри со добро скоцкана приказна и левел дизајн. Можеби и веќе ми е здосадено од истата open-world формула, collectables и крафтање што се врте последниве години.
ova e spas bas za takvi stvari https://easyupload.io/iv0i0o
 
Последна промена:

Fredy

Unstoppable
12 октомври 2014
933
2,273
Skopje
Fredy's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-8700K @5.Ghz /Noctua D14
Motherboard
ASrock Taichi Z370
Storage
970 evo plus 500gb + SSD Samsung 850 pro 256gb + HDD 1TB WD Blue
PSU
EVGA SuperNova 750 G3
RAM
2x 8GB DDR4 Kingston HyperX Fury Black @3000Mhz
Video card
ASUS RoG 1080 Ti strix 11Gb
Case
NZXT s340 Elite
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum
Keyboard
G.Skill Ripjaws KM780 RGB cherry mx brown
Audio
Sennheiser HD 518 + Kurzweil KS40A
Monitor
Asus RoG PG279Q 1440p 165Hz IPS
OS
Windows 10 Pro
Ништо не ми помогнавте :)
Не можам да се одлучам, многу ме мрзи да се ебаам, а некако имам чувство дека ќе ми се бендиса пошто наопачки сум за игри.
Еве на пример Witcher 3 шо ја спомна Necrotox ја не ja можам, а цела планета у несвес падна, еден дури пишал - тоа не е GOTY него е Legacy.

Ај имам две ССД-а така шо ми дремат, можда ќе боцнам едно па ќе праам дуал бут.
Погледај walkthrough на јутјуб и ако ти фати око заебавај се.
Мене искрено во задње време ретко која игра ме воодушевува.
Или сум остарел или новиве игри се тиња,трето нема

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

Gaston

Unstoppable
9 февруари 2011
1,550
2,767
Gaston's setup  
Audio
AR
1. Погледај walkthrough на јутјуб и ако ти фати око заебавај се.
2. Мене искрено во задње време ретко која игра ме воодушевува.
3. Или сум остарел или новиве игри се тиња,трето нема.
1. Ми текна на тоа, ама божем сакав да си остаам киндер сурпризе елемент. Но, изглеа ќе те послушам.
2. Исто.
3. Исто. Веројатно е микс од двете причини.
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,291
3,251
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Иначе кога спомна Witcher 3, и мене не ми се бендиса, поготово комбатот ми беше премногу бејзик. Е поминав првата мапа каде што требеше да го тепам тоа чудовиштето Грифин, и некако премногу ме оптерети, ми се виде голема и баталив, и тоа реално и ме плаши за Cyberpunk. Друго премногу што ме малтретира во ваквите игри се different endings, choices итн.
Повеќе си сакам линеарни, кратки игри со добро скоцкана приказна и левел дизајн. Можеби и веќе ми е здосадено од истата open-world формула, collectables и крафтање што се врте последниве години.
Па и мене некако ми здосади тоа, пример сега кога ќе видам милион прашалници на мапа, извичници, рецепти за крафтање итн. ми иде одма да изгасам :LOL:

Генерално во игрите не сакам да оставам ништо и сакам да комплетирам све, ама во игри од типот на Вичер повеќе како работа му доаѓа отколку задоволство. Сајберпанк иако рекоа дека ќе биде помала од Вичер во смисла на мапата, ќе има бајаги повеќе содржини и работи за собирање и комплетирање, така да и тука ќе се оставиме едно 100 саати минимум.
Како за споредба Вичер 2 ми е свртена комплетно и на неа сум оставил 30 саати и 42 минути (50% achievements), а во тројкава имам до сега 78 саати и 17% achievements и уште еден тон содржини - без да ги сметам експанзиите.
 

Rukfash

On your way to fame
24 јануари 2019
1,016
682
Неврленд
Ништо не ми помогнавте :)
Не можам да се одлучам, многу ме мрзи да се ебаам, а некако имам чувство дека ќе ми се бендиса пошто наопачки сум за игри.
Еве на пример Witcher 3 шо ја спомна Necrotox ја не ja можам, а цела планета у несвес падна, еден дури пишал - тоа не е GOTY него е Legacy.

Ај имам две ССД-а така шо ми дремат, можда ќе боцнам едно па ќе праам дуал бут.
А да си изгледаш фино лепо гејмплејови на јутуб, па ќе видеш дали ќе ти се засвиѓа!
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,182
4,374
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
Дали може некој да ми каже од која игра е овој screenshot?

viber_image_2020-10-19_19-15-40.jpg
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,086
8,273
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Дали може некој да ми каже од која игра е овој screenshot?

Погледнете го атачментот 92441
Сигурен си дека е од игра? И мене ме интересира, да не е work in progress.

Он топик играм AC Origins, COD MW и COD Mobile инзненадувачки ок игрица кога ќе стигнеш до elite 1> и играш против нормални луѓе место ботови.
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,182
4,374
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
Сигурен си дека е од игра? И мене ме интересира, да не е work in progress.

Он топик играм AC Origins, COD MW и COD Mobile инзненадувачки ок игрица кога ќе стигнеш до elite 1> и играш против нормални луѓе место ботови.
Па у ствари не знам...има зомби па мислев дека е игра, или некој сериозно се занимава со deepfake фотки. Инаку ова го пратила внуката на мојот шеф која студира во Манчестер, наводно била успаничена кога и го покажале мислејќи дека нешто се случува тука. Мислам дека го трола до коска...
 

Uber-

Gaining Experience
23 август 2017
167
175
Скопје
Дали може некој да ми каже од која игра е овој screenshot?

Погледнете го атачментот 92441

Лани низ СК се снимаше филм со зомбија, нешо у фазон енд оф ди ворлд, ова зомбава ми е ептен слична со сликите што ги имав од тоа снимање така да тој филмот е сигурно
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,291
3,251
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Па у ствари не знам...има зомби па мислев дека е игра, или некој сериозно се занимава со deepfake фотки. Инаку ова го пратила внуката на мојот шеф која студира во Манчестер, наводно била успаничена кога и го покажале мислејќи дека нешто се случува тука. Мислам дека го трола до коска...
Најобична монтажа во Фотошоп :)
 

acekorg

Gaining Experience
5 октомври 2010
121
186
Јас и после сите main и side quests ги поминав сите прашалници па дури и оние што беа на дно на море у Skillege и плус сите witcher contracts и Treasure quests. Се ова и у основната игра и у експанзиите.
Само Gwent ги скокнав пошто не можам да тепам, исклучително досадна игра ми е.

Ја почнав и New Game+ ама не е интересно по втор пат истото да го поминувам.

Се мислам што следно... дали RDR2 или нешто поедноставно ко Days Gone или Mad Max...
Или па Assassins Creed да ги почнам од Origins навака ако има нешто сменето пошто постарите сите исти ми делуваат...

Карантин има у најава, треба да се игра нешто :LOL:
 

Ficho

Gaining Experience
9 јули 2015
266
171
Јас и после сите main и side quests ги поминав сите прашалници па дури и оние што беа на дно на море у Skillege и плус сите witcher contracts и Treasure quests. Се ова и у основната игра и у експанзиите.
Само Gwent ги скокнав пошто не можам да тепам, исклучително досадна игра ми е.

Ја почнав и New Game+ ама не е интересно по втор пат истото да го поминувам.

Се мислам што следно... дали RDR2 или нешто поедноставно ко Days Gone или Mad Max...
Или па Assassins Creed да ги почнам од Origins навака ако има нешто сменето пошто постарите сите исти ми делуваат...

Карантин има у најава, треба да се игра нешто :LOL:
И ја исто така си ја завршив вичерот. Ориџинс и одисејава ми се премногу масивни и репетитивни (дури повеќе од вичерот) да ти се збогтиса. Ми стои уше инсталирана одисејава на пц за здравје некогаш да ја продолжам.
 

Weeaboo

Gaining Experience
23 февруари 2020
408
386
Струга
Или па Assassins Creed да ги почнам од Origins навака ако има нешто сменето пошто постарите сите исти ми делуваат...

Карантин има у најава, треба да се игра нешто :LOL:
Origins е доста добра за извршување на сите прашалници, има уникатни side quests.
Odyssey би ти ја препорачал само main story, сите прашалници ќе ти требаат 300-400 саати.
Valhalla to be seen.
 

acekorg

Gaining Experience
5 октомври 2010
121
186
Origins е доста добра за извршување на сите прашалници, има уникатни side quests.
Odyssey би ти ја препорачал само main story, сите прашалници ќе ти требаат 300-400 саати.
Valhalla to be seen.
Пред некој месец сакав да се навратам на прескокнати Assassin’s Creed.... и ја играв Unity. Гејмплеј беше ок ама мапата е монотона пошто едно исто е секаде, Париз... и скоро сите мисии беа “иди убиј го тој”. Божем стелт, па може да бираш како ќе му пријдеш ама сепак не ме воодушеви. Syndicate ќе ја скокнам.
И затоа сега се мислам дали да им дам шанса на Origins и Odyssey, дали имаат поразнолични локации, quests итн.
Ќе погледнам и некое гејмплеј видео на youtube
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,554
Мислења
820,408
Членови
28,214
Најнов член
vanadi
На врв Дно