• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Која игра ја плешаш во моментов?

Gappo

Gaining Experience
20 јануари 2016
115
142
Пред некој месец сакав да се навратам на прескокнати Assassin’s Creed.... и ја играв Unity. Гејмплеј беше ок ама мапата е монотона пошто едно исто е секаде, Париз... и скоро сите мисии беа “иди убиј го тој”. Божем стелт, па може да бираш како ќе му пријдеш ама сепак не ме воодушеви. Syndicate ќе ја скокнам.
И затоа сега се мислам дали да им дам шанса на Origins и Odyssey, дали имаат поразнолични локации, quests итн.
Ќе погледнам и некое гејмплеј видео на youtube
Според мене Syndicate е многу позабавна од Unity иако графиката е послаба. Башка се случува во индустриска ера што е ново за серијалот и делува освежувачки после другите игри. Комбатот е прекул и stealth-от доста добро функционира, посебно кога играш со женскиот лик. Јас не би ја скокнал.

А Origins и Odyssey се веќе скроз друга приказна. Како други игри се. За локации, имаат огромни мапи да се изнаистражиш со месеци. Во Origins уживав само да си јавам на камила низ пустините и да уживам во глетката на бесконечни пустини. Ме разочара тоа што се воведени многу RPG елементи и морав да се замарам со levels, stats, dmg points, defense points и разни слични глупости шо ич не ми припаѓаат во Assassin's Creed ама и покрај тоа се многу добри игри.
 

wolverine

On your way to fame
27 јуни 2012
891
824
Голема Македонија
wolverine's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 6700K @ 4 GHz + Corsair H115i PRO RGB
Motherboard
Gigabyte GA-Z170X-Gaming 3
Storage
Samsung 960 EVO M.2 + HDD 1TB WD EZEX
PSU
EVGA SuperNOVA 750 G3
RAM
32GB G.Skill TridentZ DDR4 @ 3000 MHz
Video card
Gigabyte 1660 TI SUPER 6GB GDDR6
Case
NZXT S340 ELITE BLACK + BLUE
Mouse
A4Tech V5
Keyboard
SK61 Optical Switch
Monitor
DELL UltraSharp U2412M
OS
Ubuntu
Civilization 5 - Complete Edition
Civilization 6
 

G4M3R

On your way to fame
26 јуни 2012
721
774
Како? Нели картиве/процесориве се мучеа 30 fps да извадат... неигрива беше, нели :D
Тачно, ама не се замаравме тогаш толку. Сега сме размазени, еден fps ако е под refresh rate на мониторот готово узбуна :ROFLMAO: . БТЊ со 30фпс можеше само да ја игра мангупот од маало со најскапо PC. Рестото сите со пентиум и ати х300 no bueno, a типот со C2Q и 8800. Па тоа кога ќе се збереше цело маало и туча кој да седне да игра и колку. Fun times :).

Кај мене со 1070ка се мучи, дел на high дел medium опции.. A убациле и 'can it run crysis?' :ROFLMAO::ROFLMAO:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Avid

Weeaboo

Gaining Experience
23 февруари 2020
480
452
Струга
Тачно, ама не се замаравме тогаш толку. Сега сме размазени, еден fps ако е под refresh rate на мониторот готово узбуна :ROFLMAO: . БТЊ со 30фпс можеше само да ја игра мангупот од маало со најскапо PC. Рестото сите со пентиум и ати х300 no bueno, a типот со C2Q и 8800. Па тоа кога ќе се збереше цело маало и туча кој да седне да игра и колку. Fun times :).

Кај мене со 1070ка се мучи, дел на high дел medium опции.. A убациле и 'can it run crysis?' :ROFLMAO::ROFLMAO:
Мене ми делува на премногу лоша оптимизација. Can it run Crysis? е безвезе, само имаат отклучено максимум draw distance што подржува енџинот, никаква оптимизација немаат направено.

Запримети компарација помеѓу Medium и High и ќе ти стане јасно зошто танка многу FPS. Најголема видлива разлика е тука, нормално Low без сенки е за никаде и не ни го рачунам. Разликата помеѓу High и Very High е мала, воочливо само во дрвата во дистанца на планините и вонглавно во сенки на далечина, што во реално тешко да се примети освем на скриншоти, а CIRC е повеќе за меме отколку некогаш дека ќе се користи за играње, а и нема ни потреба.
 

Enquito

On your way to fame
8 август 2017
1,485
903
Конечно да ја доиграм. Си ја пуштам на јапонски со англиски subtitles. Јака.

View: https://www.youtube.com/watch?v=iF6z48amjR0&ab_channel=IGN
Одлична е, таа мисијата на крај кога треба да го однесеш доказот во кампот на шогунот по ноќе ме добро намачи. Ми се чини дека Десперадос 3 беше полесна.
 

Abkanis

Intern
22 септември 2016
20
24
Death Stranding само што ја завршив, играта е лудници, капа му спуштам на Kojima-san, кој ја нема играно или ужива во такви drama/sci-fi/post-apocalyptic игрици топло ја препорачувам.
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,523
3,651
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Бев на планина малце од сабајле па после малку на плажа.

The Witcher 3 Screenshot 2020.10.24 - 13.19.58.28.jpg

The Witcher 3 Screenshot 2020.10.24 - 21.00.21.57.jpg
 

Chaeld10_8

On your way to fame
29 март 2011
946
779
Бев на планина малце од сабајле па после малку на плажа.

Погледнете го атачментот 92674

Погледнете го атачментот 92675
Best Game Ever ја имам свртено 3 ката едно 5-6 пати и се нешто си мислам дека нешто имам промашени штета што нема да има продолжение на Вичер серијалот (играта) сега следно е red death 3 и cyberpunk


Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
 

Grimriper

Gaining Experience
23 април 2015
72
205
Stip
Grimriper's setup  
Processor & Cooler
i5 9600k @5Ghz --- CM MasterLiquid 120R
Motherboard
Gigabyte Z390-Gaming X
Storage
Kingston A1000 240gb & Sandisk NVME 240Gb & wd blue 500
PSU
Gigabyte b700h
RAM
2x8gb ddr4 G-Skill 3000Mhz
Video card
RX 580 XFX 4gb
Case
NZXT H500
Mouse
A4tech x7
Keyboard
A4tech x7
Monitor
AOC C27G1 27''
OS
Win 10
Одлично комбо.
Red Dead + Witcher 3
l6eQrQA.png
 

The_EvilLord

Gaining Experience
26 октомври 2019
215
118
20 декември 2018
37
19
Death Stranding само што ја завршив, играта е лудници, капа му спуштам на Kojima-san, кој ја нема играно или ужива во такви drama/sci-fi/post-apocalyptic игрици топло ја препорачувам.
Изгледав цел стрим од Joseph Anderson за неа. Приказната изгледаше интересна и многу заебана на почетокот, ама не ми остави многу впечаток околу крајот. Очекував поголем twist од Коџима.
 

Rukfash

Баниран/a
24 јануари 2019
1,237
913
Неврленд
Дечки, абе Red Dead Redemtption 2 Fitgirl, 48 саата пецето не изгасен, неќе да се4 распакува до крај. 3 пати доваѓа до 80 и кусур % и застане. 170 GB слободно има на SSD-to ама јок. Некој да ја инсталирал истата? До шо ќе да е?
 

Enquito

On your way to fame
8 август 2017
1,485
903
Дечки, абе Red Dead Redemtption 2 Fitgirl, 48 саата пецето не изгасен, неќе да се4 распакува до крај. 3 пати доваѓа до 80 и кусур % и застане. 170 GB слободно има на SSD-to ама јок. Некој да ја инсталирал истата? До шо ќе да е?
Fitgirl ти е помал даунлоуд тајм, поголем инстал тајм. Според мене подобро е да превземеш поголем фајл отколку да чекаш да се инсталира со саати. Освен ако не си ограничен со интернетот.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,720
Мислења
831,327
Членови
28,715
Најнов член
iRevO
На врв Дно