1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Која игра ја плешаш во моментов?

Дискусија во форумот 'Игри' започната од prichina, 16 Април 2013.

 1. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,371
  27,064
  4 Септември 2008
  Фала на предлозите ама проблемот со овие игри е тоа што има долги делови во кои ништо не се случува, пример може да треба да патуваш едно 5 минути, немам како порано концентрација/желба да го правам тоа, сакам нешто поконкретно.
   
  На G4M3R му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Weeaboo

  Weeaboo
  Intern

  63
  35
  23 Февруари 2020
  Машко
  Programming
  Dying Light?
   
 3. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,371
  27,064
  4 Септември 2008
  PC?
   
 4. Weeaboo

  Weeaboo
  Intern

  63
  35
  23 Февруари 2020
  Машко
  Programming
  Steam. Исто имаш и торенти, од PLAZA последна верзија и GOG DRM Free верзија.

  Исто пробај Alan Wake, таа игра имаше доста скецана атмосфера и mind f*ck story.
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 5. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,371
  27,064
  4 Септември 2008
 6. The_EvilLord

  The_EvilLord
  Gaining Experience

  154
  83
  26 oктомври 2019
  Машко
  THE EVIL WITHIN
  THE EVIL WITHIN 2
  RESIDENT EVIL 7
  RESIDENT EVIL 2 (ова се повеќе игри со загатки него со пукање и слично)
  ALIEN ISOLATION
  OUTLAST
  OUTLAST 2 (ова се најдобрите хорор игри што некогаш сум ги играл,али се чисто преживување без акција пукање тепање итд итд.Имаш само камера и цело време бегаш и се криеш од некого)
  DEAD SPACE
  DEAD SPACE 2
  DEAD SPACE 3 (ако ги немаш играно топло ти ги препорачувам да ги изиграш 2ката и 3ката,1 не ја играј зошто има многу багови и тежок гејмплеј.Игра баш каква што опиша погоре,со многу оружја многу абгрејди многу разноразни чудовишта итд итд)
  DYING LIGHT (зомби апокалиптична игра со parkour елементи,оружјата се претежно malee али има и range.Исто така има одлична приказна)
  ALAN WAKE
  HELLBLADE SENUA'S SACRIFICE (не е со пукање,можда не е ни до толку многу хорор али има одличен комбат систем)
  BIOSHOCK
  BIOSHOCK 2
  BIOSHOCK INFINITE (кецот е онака,знае да биде малку досаден на моменти али 2ката и infinite се одлични,посебно последната)
  PREY
   
  Lokvan, TheMarshal и на psyside им се допаѓа ова.
 7. gamon

  gamon
  On your way to fame

  506
  506
  15 Септември 2014
  bekrija
  upload_2020-2-25_18-54-3.png

  ја пробав 2-3 дена и толку ме бендиса шо морав апгрејт од стандард на ЕоД едиција 110 јурици, претешка и добра
  upload_2020-2-25_18-56-15.png
   
 8. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,371
  27,064
  4 Септември 2008
  Како може бе хорор игри у сред бел ден сонце блешти, никогаш нема да разберам. Дај некое мочуриште и само месечева светлина, нешто како Left For Dead, немаат осет овие што праат хорор игри.
   
  Последна промена: 25 Февруари 2020
 9. Weeaboo

  Weeaboo
  Intern

  63
  35
  23 Февруари 2020
  Машко
  Programming
  Dying Light кога е ден се осеќа како прошетка во парк, им сечеш глави на зомбите, почекај ноќе да стигни, многу позабавно е.
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 10. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,182
  1,198
  2 Август 2009
  Чаир симулатор aka Drug Dealer Simulator, денес излезе опен демо, па како верен жител на Чаир морав да ја пробам. Интересантна стои, само што ингејм кога му ѕвонам на маалскиов дилер нешто ми вика непознат број, изгледа избагирана е.
   
  borcep, mkgunner, krashot и на уште 1 им се допаѓа ова.
 11. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,096
  2,459
  28 Јануари 2017
  Машко
 12. Astro

  Astro
  Guru

  6,399
  8,872
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Outer Worlds ми е некако аматерска, некако не ме импресионираше.
   
  На P.Overdrive му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Flapjack

  Flapjack
  Gaining Experience

  52
  75
  26 Август 2017
  Машко
  Моментално сум ваљда некаде до пола, ~18 саати изиграно со скоро сите сајд квестс завршени :innocent:. Мора да признаам не е тоа што очекував дека ке биде. Некако многу побрзо губам интерес во оваа игра, од него во било кој дел на Fallout (освен 76).
   
 14. Astro

  Astro
  Guru

  6,399
  8,872
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Исто и јас. Прв пат кога ја пуштив играв 2 часа. После тоа еве втор пат не ми текнува да ја пуштам. Пре би ништо да не правам отколку да ја играм.
   
 15. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  522
  357
  22 Март 2016
  Машко
 16. Flapjack

  Flapjack
  Gaining Experience

  52
  75
  26 Август 2017
  Машко
  Прв пат 4 саати, втор пат 2, и понатаму се намалуваше со секое играње. Мислам дека некој викенд ке седнам и ке ја свртам без сајд квестс колку да го видам ендингот само и тоа ке биде тоа.
   
 17. Derof

  Derof
  Intern

  105
  47
  16 Јануари 2016
  Машко
  Метал геар 5 и The outer worlds . TWO испадна многу подобра од FO 4 .
   
 18. 1s3ct0wN

  1s3ct0wN
  Gaining Experience

  164
  103
  18 Септември 2013
  Приказна и игривост 7/10 графика за 12 години стара игра 10/10

  [​IMG]
  +
  [​IMG]
   
  На Grimriper, Potop, zipi123 и уште 3 други им се допаѓа ова.
 19. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  928
  627
  11 ноември 2015
  Машко
  Tom Clancy's The Division 2 Xbox
  Кој е за може да се споиме.
  Играта е лудило, мака ми е што неможев кецот да ја завршам пошто ми помина периодот од Game pass.

  Испратено од SM-N975F преку IT.mk форум апликација
   
  На Ragnar и Tenny им се допаѓа ова.
 20. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  885
  946
  9 Декември 2015
  Машко
  Прееска ја играв на PS4. Што знам изгледа не е мој тип на игра. Многу оружја, опрема, детали...премногу -)
   
 21. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  928
  627
  11 ноември 2015
  Машко
  Точно али те тера се повеќе и повеќе да играш, нај кејф ми се прави кога ке се споиме четири души. :)))
  Испратено од SM-N975F преку IT.mk форум апликација
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,057
  636
  8 Август 2017
  Машко
  Tenchu shadow assassins за Wii преку емулатор ми се заигра Тенчу нешто повторно , а ова беше најново.
   
  На Nightwalker му/ѝ се допаѓа ова.
 23. CykaBlyat

  CykaBlyat
  Gaining Experience

  300
  141
  22 oктомври 2016
  Машко
  Спиење
  Apex Legends
  Арна е,старата мапа беше подобра.
   
 24. Tenny

  Tenny
  Intern

  50
  18
  18 Јуни 2018
  Машко
  Маша, MasteR_#0 и на The_EvilLord им се допаѓа ова.
 25. The_EvilLord

  The_EvilLord
  Gaining Experience

  154
  83
  26 oктомври 2019
  Машко
  Немам искуство со купување игри од тука.Можно е волку голем попуст да има а да не е некоја далавера?И дали е само multi или во пакетов од 3 долари има и singleplayer
   
  На Tenny му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...