1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Која игра ја плешаш во моментов?

Дискусија во форумот 'Игри' започната од prichina, 16 Април 2013.

 1. IcePick

  IcePick
  Gaining Experience

  293
  244
  19 ноември 2013
  Машко
  Ова е официјалната страна на Ubisoft.
   
 2. Ab@ace

  [email protected]
  Gaining Experience

  433
  390
  21 Мај 2016
  Машко
  Ептен ме бендисува

  [​IMG]
   
  На Luca Toni му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Tenny

  Tenny
  Intern

  50
  18
  18 Јуни 2018
  Машко
  Не станува збор за никаква далавера, ја купив одма само што го видов попустот.

  Испратено од YAL-L21 преку IT.mk форум апликација
   
  На Draynor му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Luca Toni

  Luca Toni
  Gaining Experience

  170
  206
  18 Септември 2015
  Машко
  И јас ја играм сега, партали е, графиката и атмосферата во играта 10
  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На [email protected] му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Luca Toni

  Luca Toni
  Gaining Experience

  170
  206
  18 Септември 2015
  Машко
 6. Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  851
  2,193
  12 oктомври 2014
  Машко
  Со каква картица ја купи?
  Мене ми дава order failed error со 2 различни мастер кард и една виса електрон дебитна.
  Првпат имам ваков проблем,куп игри сум купил со мастер картичката до сеа преку g2a,steam и instant gaming.

  Sent from my SM-G955F using Tapatalk
   
  На The_EvilLord му/ѝ се допаѓа ова.
 7. The_EvilLord

  The_EvilLord
  Gaining Experience

  154
  83
  26 oктомври 2019
  Машко
  И мене исто ми покажа на виза,мислев дека катрицата нешто не ми чини и се откажав

  Испратено од Redmi 7 преку IT.mk форум апликација
   
 8. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,715
  2,335
  14 Декември 2010
  Машко
  Јас вчера ја купив преку Paypal на кој е врзана Visa Electron дебитна од NLB, немаше никаков проблем.
   
  На Маша и Fredy им се допаѓа ова.
 9. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,408
  27,100
  4 Септември 2008
  Не дава и кај мене, кога ќе кликнам create acc, ништо не се случува.
   
  На Fredy му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Tenny

  Tenny
  Intern

  50
  18
  18 Јуни 2018
  Машко
  Да денеска имаат некој проблем со плаќањето, вчера немаше никаков проблем. Иначе со виса електрон дебитна ја купив.

  Испратено од YAL-L21 преку IT.mk форум апликација
   
  На Fredy му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  851
  2,193
  12 oктомври 2014
  Машко
  Изгледа е преоптеретен линкот за купување зш е скоро гага

  Sent from my SM-G955F using Tapatalk
   
 12. The_EvilLord

  The_EvilLord
  Gaining Experience

  154
  83
  26 oктомври 2019
  Машко
  Може помош за тоа?Како можам да ја купам?Имам виза од халкбанк,како да ја поврзам со paypal (немам никакви искуства со картици итд,така што се извинувам ако тресам глупости)

  Испратено од Redmi 7 преку IT.mk форум апликација
   
 13. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,715
  2,335
  14 Декември 2010
  Машко
  Креираш Paypal акаунт, во Wallet ја додаваш картицата при што внесуваш податоци како број на картичка, датум на истекување итн, потоа ќе се изврши трансакција од 1 долар/евро (што после ти ги враќаат) за да се потврди валидноста на картичката, тоа е тоа.

  Во случајов со Ubisoft од некоја причина не може да се додаде Paypal како метод на плаќање од детали на акаунт во Payment Information, него се појавува како опција при checkout кога се купува. Фино лепо одбираш Paypal, те редиректира да се најавиш на Paypal акаунтот, ти ја дава сумата за плаќање и картичката преку која ќе се наплати, и плаќаш :)
   
  На PC_GAMER и The_EvilLord им се допаѓа ова.
 14. The_EvilLord

  The_EvilLord
  Gaining Experience

  154
  83
  26 oктомври 2019
  Машко
  Ти благодарам.Покасно ќе се обидам пак.Вчера и денес вкупно се на се можда 20-30 пати пробав и џабе.Ќе видиме и на тој начин после

  Испратено од Redmi 7 преку IT.mk форум апликација
   
  На MasteR_#0 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. boksata

  boksata
  Gaining Experience

  172
  174
  27 Декември 2017
  QA Engineer
  Сега ја купив, ама пробајте и на Epic Store за секој случај иста цена е.
  Edit: со mastercard.
   
 16. Weeaboo

  Weeaboo
  Intern

  64
  37
  23 Февруари 2020
  Машко
  Programming
  Јас не би ја купил на Epic Store зошто и таа треба да е уклучуваш преку UPLAY. Why 2 DRMs?
   
 17. boksata

  boksata
  Gaining Experience

  172
  174
  27 Декември 2017
  QA Engineer
  Оти некој не можеле на uplay да ја купат. Јас не можев на epic.
   
 18. Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  851
  2,193
  12 oктомври 2014
  Машко
  10 евра е на Epic.
   
 19. boksata

  boksata
  Gaining Experience

  172
  174
  27 Декември 2017
  QA Engineer
  Кај мене беше 3usd и немаше MK код во опциите за плаќање, изгледа epic акаунтот сум го креирал амерички.
   
 20. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,216
  4,666
  4 ноември 2013
  Машко
  На Tenny му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  890
  952
  9 Декември 2015
  Машко
  Peggle 2 да се опуштам.
  [​IMG]
  Need For Speed Payback да се напнам :)
  [​IMG]
   
  ARMac, Avid и на xhktw им се допаѓа ова.
 22. stefan_off

  stefan_off
  Gaining Experience

  351
  287
  29 oктомври 2009
  Фотограф
  Red Dead Redemption 2 PC
  Ја земав пред некој ден на попуст...
   
  На Tenny му/ѝ се допаѓа ова.
 23. igoooor7

  igoooor7
  Gaining Experience

  129
  145
  17 Февруари 2015
  Машко
  Јас од сабајле се мачам да ја купам ама не ми успева, може повеќе детали како ја купи.
  Благодерам однапред.
   
 24. Luca Toni

  Luca Toni
  Gaining Experience

  170
  206
  18 Септември 2015
  Машко
  Од каде ја зема?


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 25. Weeaboo

  Weeaboo
  Intern

  64
  37
  23 Февруари 2020
  Машко
  Programming
  И јас пробав со MasterCard, не успева ни кај мене. Попустот е до 3-ти март така да утре-задутре ќе пробам повторно.
   

Сподели

Вчитување...