• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ит хорор

The Geek Boy

Gaining Experience
9 август 2018
1,108
457
Зашто нов лаптоп, само заради конекторот за напојување? Многу честа работа се оштетени конектори, а и лесно поправлива, не е причина компјутер да смениш.
Нивниот лаптоп веќе беше стар и требаше да се промени.
И сега нив ги мрзело да фрлат 50 - 80 евра за нов пунач и батерија, и си земале нов лаптоп.

И јас се зачудив како не ги мрзело само кабелот да го сменат... вака потешкиот начин и уште толку заебале работа...

Ама важно дедото професионален електричар XDDD
 

Daniel86

Guru
28 мај 2013
2,851
7,513
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i7 3770 & Cooler Master Hyper 612 V2
Motherboard
Asus P8Z77-V PRO
Storage
Samsung 860 EVO 250GB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Cooler Master-Silent Pro Gold 600W
RAM
Geil 2x8GB
Video card
Asus R7 250 2GDDR5 & Intel HD 4000
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Logitech MX1000
Keyboard
Verbatim KU-0725
Audio
Realtek ALC887 & Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 7 Ultimate SP1 x64 И НЕ ГО МЕЊАМ!!!
Две капки од литро :ROFLMAO:. Пресмешни моменти се ова, кога клиентите ја потценуваат штетата.
До сега само еден човек беше на место и си кажа, вика убаво го залеав со вода, другиве, кај сите до еден станува збор за две капки. Затоа и поскапо си проаѓаат тие.
 

Lokvan

Unbeatable
12 јануари 2016
3,189
4,436
SK

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,038
Мислења
855,003
Членови
29,644
Најнов член
Ogi1990
На врв Дно