• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Гејмерски столици во мк?

Fredy

Unstoppable
12 октомври 2014
963
2,418
Skopje
Fredy's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-8700K @5.Ghz /Noctua D14
Motherboard
ASrock Taichi Z370
Storage
970 evo plus 500gb + Kingston A2000 NvMe 1Tb + SSD Samsung 850 pro 256gb
PSU
EVGA SuperNova 750 G3
RAM
2x 8GB DDR4 Kingston HyperX Fury Black @3000Mhz
Video card
MSI 3070 Gaming Trio X
Case
NZXT s340 Elite
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum
Keyboard
G.Skill Ripjaws KM780 RGB cherry mx brown
Audio
Sennheiser HD 518 + Kurzweil KS40A
Monitor
Asus RoG PG279Q 1440p 165Hz IPS
OS
Windows 10 Pro

Flapjack

Gaining Experience
26 август 2017
64
98
Можда ова не е правилната тема за ова, но дали некој некад носел ерго-стол на сервис или знае некој кој врши сервис? Кога ке седнам исправен на столот, столот не е скроз стабилен туку има мал круг на движење (лево-десно-напред-назад) испод седиштето, што искрено многу ме нервира. Како да лебдам и не сум приземјен. Мојата претпоставка е дека има врска со цилиндарот, како да има простор во дупката на цилиндарот и тоа дозволува да се мрда седиштето. Сум проверил и сум ги стегнал останатите делови од столот доста пати и не го снемува движењете така да не знам што уште да пробам.
 

VerGer

Practice makes perfect
9 ноември 2016
1,160
1,116
Скопје
Можда ова не е правилната тема за ова, но дали некој некад носел ерго-стол на сервис или знае некој кој врши сервис? Кога ке седнам исправен на столот, столот не е скроз стабилен туку има мал круг на движење (лево-десно-напред-назад) испод седиштето, што искрено многу ме нервира. Како да лебдам и не сум приземјен. Мојата претпоставка е дека има врска со цилиндарот, како да има простор во дупката на цилиндарот и тоа дозволува да се мрда седиштето. Сум проверил и сум ги стегнал останатите делови од столот доста пати и не го снемува движењете така да не знам што уште да пробам.
Салон29 имаат нивни сервис, ама не би знаел дал само за нивни продадени или е отворен за било што.
 

Flapjack

Gaining Experience
26 август 2017
64
98
Ке се јавам на неколку да видам дали прават сервис на столици што не се купени од кај нив.
 

Sludge.Factory

Practice makes perfect
7 февруари 2014
1,065
1,637
Gostivar
Sludge.Factory's setup  
Processor & Cooler
Amd Ryzen 3600
Motherboard
Asus B450 Prime
Storage
WD Blue 1tb + SSD 240 GB
PSU
CM Masterwatt 750
RAM
16 Gb Gskill Sniper X 3600 mhz
Video card
2x Xfx RX 580 8Gb Crossfire X
Case
Nzxt h500i
Mouse
Steelseries Rival 100 Dota 2
Keyboard
Natec Thor 300 TKL
Monitor
Benq Zowie 24"
OS
Windows 10
Препорака за стол до 200 европски? 190/110 висина/тежина.
 

Vlad944

On your way to fame
3 март 2015
379
828
Битола
Здраво
Дали некој има од овај модел
Ми треба за 12год дете .
Буџет до 100евра
Поздрав
Имав 2 исти вакви кои ги зедов од мебел ви,и да ти кажам искрено и без пари да ти ги дават да не ги земаш, ако сакаш детето да нема мака со грбот и да небиди денес цел ден подвиткано пред компјутер барај некое подобро столче.
Мој совет е доколку можеш да присобереш уште 2500 денари и да си го земеш овој brado .
 

Noumenon

Gaining Experience
14 ноември 2009
134
70
Дали има разлика на моделите Кинд во Salon29 со оние во Office&co каде е нешто поефтино ако е релевантен ценовникот што може да се најде онлајн?

Дали металната основа дава некоја предност во квалитетот пред обичната пластична (пвц) реално во нормални услови на употреба (дома)?
 

Nikola Sone

Practice makes perfect
31 јануари 2014
1,237
1,330
Skopje
Nikola Sone's setup  
Processor & Cooler
i7 6700K | [email protected] | CM Nepton 240M
Motherboard
ASUS Maximus Hero VIII
Storage
840 EVO - 120GB; WD10EZEX
PSU
CM V850
RAM
HyperX Savage 32GB @2933MHz CL13
Video card
ASUS GTX TITAN 6GB || HerculeZ X3 Ultra Cooler
Case
SAMA Titan Gaming Black
Monitor
Dell U2412M || U2312HM
OS
Win 10 x64
Дали има разлика на моделите Кинд во Salon29 со оние во Office&co каде е нешто поефтино ако е релевантен ценовникот што може да се најде онлајн?

Дали металната основа дава некоја предност во квалитетот пред обичната пластична (пвц) реално во нормални услови на употреба (дома)?
Да има, дефинитивно се различни.
Кога ја купував мојата бев во двата салони и разликите се лесно воочливи, пред сѐ материјалите, а имаше ако не се лажам и некои моменти како рачните потпирачи пример на таа од ОффисКо се подесуваа и хоризонтално...
ама едноставно се гледа одма дека е од повисок квалитет таа од Салон29, друга пластика, не крцка насекаде, механизмите исл.
Мојот впечаток беше дека, освен што стварно си личат на изглед, во квалитет на изработка едноставно врска немаат.
Плус за таа од ОффисКо, тогаш јас кога гледав, се чекаше месец и више, а во салон29 одма ја платив и ја имав за ден два. Еве ја една година од тогаш нема мрднато супер се држи.
За металните ногарки стварно незнам, мислам дека и немаат баш некоја голема улога, наспроти механизам и другите карактеристики.
 

GGTT1

Gaining Experience
1 февруари 2017
538
425
Битола
Имав 2 исти вакви кои ги зедов од мебел ви,и да ти кажам искрено и без пари да ти ги дават да не ги земаш, ако сакаш детето да нема мака со грбот и да небиди денес цел ден подвиткано пред компјутер барај некое подобро столче.
Мој совет е доколку можеш да присобереш уште 2500 денари и да си го земеш овој brado .
Фала многу за советот.
Го порачав ова што ми го препорача и има 10% попуст(7500 денари ке биди) .Утре одам за СК да го земам.-па ке споделам .
 

GGTT1

Gaining Experience
1 февруари 2017
538
425
Битола
Имав 2 исти вакви кои ги зедов од мебел ви,и да ти кажам искрено и без пари да ти ги дават да не ги земаш, ако сакаш детето да нема мака со грбот и да небиди денес цел ден подвиткано пред компјутер барај некое подобро столче.
Мој совет е доколку можеш да присобереш уште 2500 денари и да си го земеш овој brado .
IMG-af4f2cffa175e18e3d80cd21581e32e7-V.jpg Супер е. Прво што забележав дека е некако доста.потешко од други што ѓи гледав.
 

1s3ct0wN

Gaining Experience
18 септември 2013
362
286
Здраво дечки,

Според вашите совети во темава не ги бива гејмерските столици планирав да земам Sharkoon SKILLER SGS4 ОД Анхоч сега тоа одпаѓа, препорака до 25,000 ден да може да се набави во Македонија за 110Кг магаре ќе се користи околку 12ч дневно, благодарам.

Испратено од HRY-LX1 преку IT.mk форум апликација
 

Torlakian

Gaining Experience
21 октомври 2014
206
190
Куманово
Здраво дечки,

Според вашите совети во темава не ги бива гејмерските столици планирав да земам Sharkoon SKILLER SGS4 ОД Анхоч сега тоа одпаѓа, препорака до 25,000 ден да може да се набави во Македонија за 110Кг магаре ќе се користи околку 12ч дневно, благодарам.

Испратено од HRY-LX1 преку IT.mk форум апликација
 

1s3ct0wN

Gaining Experience
18 септември 2013
362
286
Имал некој од форумов можност да ги проба и дали се најдобар избор во тој ценовен ранк?
Испратено од HRY-LX1 преку IT.mk форум апликација
 

Vlad944

On your way to fame
3 март 2015
379
828
Битола
Јас го имам белиот со црн штоф кој го зедов пред 4 месеци некаде и тогаш го платив 21 000 со тогашен попуст и за парите што ги дадов незажалив.Добар механизам,квалитетна пластика нит да крцни нит да цвични,сите функции кои се наведени на веб страната на офис плус ги има.Пред да го земам wau chair ги испробав сите столици кои беа изложени во Анхоч со цени до 22к и сите беа играчка во споредба со овај.Е сега немам пробано steelcase series 1 кои се ценовно тука некаде и истите се многу фалени по нетот.

Едит: Еве нешто слично на Wauchair со ист механизам Brado Kind 203 AP pvc Operative Working Chair – Salon29
 

toplel

Practice makes perfect
18 август 2016
955
1,326
во видеото покажаа вакво Arm Rest Pads Covers https://www.amazon.com/gp/product/B01M8F9IYC?tag=gamersnexus01-20&geniuslink=true
Под хитно морам да купам има ли кај нас да се купи вакво слично нешто?
Не верувам дека има готови за купување. Побарај кројач или некој што работи со тапацирање мебел кај што живееш и нека ти направат по мерка.
 

Викса

On your way to fame
12 март 2011
536
647

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,094
Мислења
838,301
Членови
29,012
Најнов член
Ivan1985
На врв Дно