• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Гејмерски столици во мк?

dangthe

Practice makes perfect
5 септември 2008
1,170
1,481
Скопје
@Vlad944 заклучен ти е профилот, може да ми пишеш приватна порака да те прашам нешто поврзано со столчето?
 

Ulrezaj

On your way to fame
20 јуни 2012
376
551
Охрид
Ulrezaj's setup  
Processor & Cooler
Intel I9 - 9900k / NZXT Kraken X62
Motherboard
Gigabyte z390 Aorus Master
Storage
Samsung 860 Evo 250 GB / 3TB Toshiba
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB Kingston HyperX Predator 3200Mhz
Video card
ASUS ROG STRIX RTX 2070Super
Case
Asus TUF GT501
Mouse
Razer Mamba Tournament Edition
Keyboard
Razer Blackwidow Ultimate Stealth
Monitor
Alienware AW2518H
OS
Windows 10 64bit
Ќе ве замолам за малку помош. Наредна недела имам во план да доаѓам за Скопје баш да земам столица. Која / кои продавници би ми ги препорачале каде што имаат на поголем избор и повеќе столици за проба за да не лутам по цел град ?

Исто, која ергономска столица би ми ја препорачале, на која што ќе се седи минимум 8 часа на ден. Буџет 30.000-35.000 денари ?

Гледав исто гејминг столици во Анхоч ама како што прочитав во претходните постови никој не ги препорачува во однос на ергономските.

Однапред ви благодарам :)
 

Ivicakmk

Gaining Experience
20 јуни 2008
150
76
Ivicakmk's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3600X + Deepcool Gammaxx 400 V2
Motherboard
MSI MAG X570 TOMAHAWK WIFI
Storage
Samsung 970 EVO 500GB + WD Red 2 TB
PSU
Gigabyte P750GM 750W
RAM
2x16 GB Kingston HyperX Fury DDR4 3600 MHz CL17
Video card
MSI GeForce RTX 2060 VENTUS 6G
Case
Sharkoon TG6
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum
Keyboard
Gigabyte Aivia Osmium
Audio
Razer Blackshark V2 Pro | Corsair Gaming H2100 Wireless Dolby® 7.1 Gaming Headset
Monitor
BenQ BL3201PT
OS
Winows 10 Pro
Ќе ве замолам за малку помош. Наредна недела имам во план да доаѓам за Скопје баш да земам столица. Која / кои продавници би ми ги препорачале каде што имаат на поголем избор и повеќе столици за проба за да не лутам по цел град ?

Исто, која ергономска столица би ми ја препорачале, на која што ќе се седи минимум 8 часа на ден. Буџет 30.000-35.000 денари ?

Гледав исто гејминг столици во Анхоч ама како што прочитав во претходните постови никој не ги препорачува во однос на ергономските.

Однапред ви благодарам :)
Office & Co.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,249
28,441
kalco.ru
@Ulrezaj Избегавај да купуваш столици од продавница која продава компјутерка опрема. Што значи заобиколи столици што се категоризираат како гејмерски.
Имаш убав буџет можеш да најдеш мнгу добри вистински столици за тие пари.
Тркни до Канцелариски мебел, Подни облоги, Преградни ѕидови Delight Office мада не сум сигурен дека имаат за 500-600е столици ама помини пробај седни за да имаш визија што е квалитетна столица.
Исто така иди Salon29 – Commercial interior design and office furniture for business premises и Mebel - Jugoexport Stil
 

VerGer

Practice makes perfect
9 ноември 2016
1,205
1,181
Скопје
Ќе ве замолам за малку помош. Наредна недела имам во план да доаѓам за Скопје баш да земам столица. Која / кои продавници би ми ги препорачале каде што имаат на поголем избор и повеќе столици за проба за да не лутам по цел град ?

Исто, која ергономска столица би ми ја препорачале, на која што ќе се седи минимум 8 часа на ден. Буџет 30.000-35.000 денари ?

Гледав исто гејминг столици во Анхоч ама како што прочитав во претходните постови никој не ги препорачува во однос на ергономските.

Однапред ви благодарам :)
види исто и B2Solutions имаат HM (sayl моделот пример би ти бил во буџет) плус германски/англиски .. сенатор и сл. Мислам најефтините идат со 7 години гарација пример (до 12 за HM). На улица македонија ти се .. исто види и @Fatal1ty_ што ги пиша Саолн29 и Delight. Сите овие имаат генерала изложни модели од повеќето столчиња па можеш да пробаш.
Мислењето е автоматски споено:

@Ulrezaj Избегавај да купуваш столици од продавница која продава компјутерка опрема. Што значи заобиколи столици што се категоризираат како гејмерски.
Имаш убав буџет можеш да најдеш мнгу добри вистински столици за тие пари.
Тркни до Канцелариски мебел, Подни облоги, Преградни ѕидови Delight Office мада не сум сигурен дека имаат за 500-600е столици ама помини пробај седни за да имаш визија што е квалитетна столица.
Исто така иди Salon29 – Commercial interior design and office furniture for business premises и Mebel - Jugoexport Stil
Steelcase Series 1 би била мислам негде во буџет ако не сум грешка цени, за од Делајт
 

artweb

On your way to fame
5 март 2012
1,424
692
Скопје
artweb's setup  
Processor & Cooler
I5 6500 3,2Ghz, 6mb cache
Motherboard
HP EliteDesk 800 G2 795970-001
Storage
Patriot Blast SSD 120gb
RAM
8 DDR4 2133mhz
Video card
Intel GPU on board
Case
HP EliteDesk 800 G2 Tower case
Mouse
Gigabyte AIRE M60
Keyboard
A4Tech
Monitor
LG 24MB56HQ-B
OS
Windows 10
Денеска ја зедов во Салон29 презадоволен од изработка и квалитет.Погледнете го атачментот 96564Погледнете го атачментот 96565

Испратено од SM-G975F преку IT.mk форум апликација
Ja имам скроз истата, боја све. :)
И сум презадоволен.
Со здравје да ја користиш.
 
6 декември 2019
40
18

LeRade

Gaining Experience
17 септември 2008
82
96
Фала Да си купиш поубава

Испратено од SM-G975F преку IT.mk форум апликација
Со здравје да си ја користиш.
Инаку, кој модел е?
Цена? Хахах
Фала да си купите поубави. Моделот е Brado Kind 203 AP со 10% попуст околу 15.800 ден.
 

Overdrive

On your way to fame
23 јуни 2010
479
503
Има ли некоја столица со метална конструкција/наслон, освен гејмерските (Sharkoon и сл.)? Kind 203 не издржа ни 2 години, се искршија сите пластични запци.
 

Fredy

Unstoppable
12 октомври 2014
981
2,474
Skopje
Fredy's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-8700K @5.Ghz /Noctua D14
Motherboard
ASrock Taichi Z370
Storage
970 evo plus 500gb + Kingston A2000 NvMe 1Tb + SSD Samsung 850 pro 256gb
PSU
EVGA SuperNova 750 G3
RAM
2x 8GB DDR4 Kingston HyperX Fury Black @3000Mhz
Video card
MSI 3070 Gaming Trio X
Case
NZXT s340 Elite
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum
Keyboard
G.Skill Ripjaws KM780 RGB cherry mx brown
Audio
Sennheiser HD 518 + Kurzweil KS40A
Monitor
Asus RoG PG279Q 1440p 165Hz IPS
OS
Windows 10 Pro
Има ли некоја столица со метална конструкција/наслон, освен гејмерските (Sharkoon и сл.)? Kind 203 не издржа ни 2 години, се искршија сите пластични запци.
Однеси ја на сервис,ќе ти ја средат за 1000че ако ти е искршена мрежата на наслонот.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

artweb

On your way to fame
5 март 2012
1,424
692
Скопје
artweb's setup  
Processor & Cooler
I5 6500 3,2Ghz, 6mb cache
Motherboard
HP EliteDesk 800 G2 795970-001
Storage
Patriot Blast SSD 120gb
RAM
8 DDR4 2133mhz
Video card
Intel GPU on board
Case
HP EliteDesk 800 G2 Tower case
Mouse
Gigabyte AIRE M60
Keyboard
A4Tech
Monitor
LG 24MB56HQ-B
OS
Windows 10
Има ли некоја столица со метална конструкција/наслон, освен гејмерските (Sharkoon и сл.)? Kind 203 не издржа ни 2 години, се искршија сите пластични запци.
Ја имам 5 години, како нова е. ;)
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,092
16,427
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Релативно одлична столица, врвно изработена за парите, удобна и анатомска, атестирана за до 150kg
 

Overdrive

On your way to fame
23 јуни 2010
479
503
Релативно одлична столица, врвно изработена за парите, удобна и анатомска, атестирана за до 150kg
Да не знаеш дали имаат гаранција и овластен сервис?
 

Vlad944

On your way to fame
3 март 2015
390
863
Битола
Мислење за столицава? Anhoch PC Market Online - Gaming Chair Arozzi Enzo Woven Fabric Black/Grey
Во новиот сетек во Аеродром имаа една гејмер столица "Crazy Spartan" на изложба и кога ја седнав беше абсолутен хаос, но оваа не личи толку лоша
Понастрана од тие играчките.
Повели нешто подобро Brado Chair
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,524
Мислења
845,949
Членови
29,319
Најнов член
Busaco
На врв Дно