• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Гејмерски столици во мк?

champagnepepe

Gaining Experience
21 ноември 2019
88
209
Скопје
Каков материјал има на седиштето и колку е комотно седењето? Обично седиштето најбрзо страда од цел стол, се сплескува и после џабе на сите функции на столот кога пак ќе треба да користам додатна перница за седење..
Генерално гледано, одличен стол за парите, ќе го стаам кај мене во топ 3 листа, можно е и да го земам.

Се наоѓаат кај југодрво. 18800 кеш.
600 лева е во Бугарија истата.
Има и за 28900 уште подобра, но мене оваа поевтината повеќе ми одговараше.

За другите видови столици, stolici.mk , за мрежестиве, unioffice.
 

Bane016

Intern
4 октомври 2017
9
2
Дечки малку надвор од темава но сепак е поврзано со неа, каде да најдам потпирач за нозе? Препорачајте некој доколку користите, не ми треба ништо посебно само да може нозете на повисока платформа да ги потпирам бидејќи столицата ми е малку повисоко поставена.
Bi trebalo ova da ti zavrsi rabota


Испратено од SM-A705FN преку IT.mk форум апликација
 

VerGer

Practice makes perfect
9 ноември 2016
1,154
1,111
Скопје
Здраво,

Некој да помогне со одлука за столица од Steelcase, изборот е помеѓу:
- Steelcase Reply - 285 евра
- Steelcase Series 1 - 315 евра

Цените се тие бидејќи имам попуст преку фирма, мислам дека се без ДДВ.
да идеш во салон и да ги пробаш .. вака мене што ми одговара тебе може нема пример .. зависи колку си висок/широк и тн.
 

Gjurc1n0t

Gaining Experience
17 април 2019
52
121
www.instagram.com
Здраво луѓе :D :D

Предлог столица до 18к ден.. :cool::cool::cool:
Една од подобрите според мене. Ако не и најдобра. Е сега цената е повисока, но можеш да прашаш за попуст.


0054593_stol-elastomer-so-zvezda-alu-silver-609wmbm62vg-bela-konst-wau-mango-tpe.jpeg 0054594_stol-elastomer-so-zvezda-alu-silver-609wmbm62vg-bela-konst-wau-mango-tpe.jpeg 0054597_stol-elastomer-so-zvezda-alu-silver-609wmbm62vg-bela-konst-wau-mango-tpe.jpeg 0054598_stol-elastomer-so-zvezda-alu-silver-609wmbm62vg-bela-konst-wau-mango-tpe.jpeg 0054620_stol-elastomer-so-zvezda-alu-silver-609wmbm62vg-bela-konst-wau-mango-tpe.jpeg

Испратено од CLT-L09 преку IT.mk форум апликација
 

DarthJe5us

Practice makes perfect
2 јануари 2012
2,062
1,539
Некој има искуство со Series 1, да каже како е на изработка, квалитет, durability?
 

tupacan

Unstoppable
10 септември 2007
1,576
2,045
Некој има искуство со Series 1, да каже како е на изработка, квалитет, durability?
Јас ја користев 1.5 година на работа, одлична столица од изработка до удобност. Мислам дека 10 години гаранција имаат.

Инаку, некој да имал (ин)директно искуство со ErgoChair 2 од Autonomous? Имаат црн-петок попуст 100€ моментално, а сум во потрага по столица.
 

DarthJe5us

Practice makes perfect
2 јануари 2012
2,062
1,539
Јас ја користев 1.5 година на работа, одлична столица од изработка до удобност. Мислам дека 10 години гаранција имаат.

Инаку, некој да имал (ин)директно искуство со ErgoChair 2 од Autonomous? Имаат црн-петок попуст 100€ моментално, а сум во потрага по столица.
Series 1 е 314.50 eur + DDV во Delight. Ако ти значи нешто. 18% е ддв.
 

wolverine

On your way to fame
27 јуни 2012
919
902
Голема Македонија
wolverine's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 6700K @ 4 GHz + Corsair H115i PRO RGB
Motherboard
Gigabyte GA-Z170X-Gaming 3
Storage
Samsung 960 EVO M.2 + HDD 1TB WD EZEX
PSU
EVGA SuperNOVA 750 G3
RAM
32GB G.Skill TridentZ DDR4 @ 3000 MHz
Video card
Gigabyte 1660 TI SUPER 6GB GDDR6
Case
NZXT S340 ELITE BLACK + BLUE
Mouse
A4Tech V5
Keyboard
SK61 Optical Switch
Monitor
DELL UltraSharp U2412M
OS
Ubuntu
Некој предлог за квалитетна столица? Од прилика 7-8 часа најмалце работно време.
 

wolverine

On your way to fame
27 јуни 2012
919
902
Голема Македонија
wolverine's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 6700K @ 4 GHz + Corsair H115i PRO RGB
Motherboard
Gigabyte GA-Z170X-Gaming 3
Storage
Samsung 960 EVO M.2 + HDD 1TB WD EZEX
PSU
EVGA SuperNOVA 750 G3
RAM
32GB G.Skill TridentZ DDR4 @ 3000 MHz
Video card
Gigabyte 1660 TI SUPER 6GB GDDR6
Case
NZXT S340 ELITE BLACK + BLUE
Mouse
A4Tech V5
Keyboard
SK61 Optical Switch
Monitor
DELL UltraSharp U2412M
OS
Ubuntu

VerGer

Practice makes perfect
9 ноември 2016
1,154
1,111
Скопје
Ја поседувам и сум задоволен. Нешто ја поскапеле јас го имам најдобриот модел со метална ѕвезда и дрзаци и ја платив окол 17900.
метал тотално не потребен од функционална страна, пластиката им е ептен солид исто (110 кг без мука) .. за естетика друго јасно. Наслонот за глава им е малце вонки на Кинд, ама врши работа, столот е солид.

друга опција имаш во b2solutions сличен на овој малце помал грб наслон ама постегнат (по мене) и подолга гаранција (5 или 7 години наспроти 1 година у салон29) .. Start Mesh моделот е побарај им цена, ама треба да е слично со Кинд-от. Доста се слични двата, ама ако си покрупен/повисок кинд-от може ќе ти е поудобен за нијанса. А изработаката мене ме свиѓа повеќе на Старт Меш-от.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,214
27,758
kalco.ru
Што мислите за Crazy Spartan од Setec, 8000 е цената, ако ја има некој нека сподели искуство.
Освен што носи епитет гејмерска за ништо не ги бива. Бољи да не слушаш наше мислење, ако то се свиѓа зимај.
 

Fredy

Unstoppable
12 октомври 2014
958
2,410
Skopje
Fredy's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-8700K @5.Ghz /Noctua D14
Motherboard
ASrock Taichi Z370
Storage
970 evo plus 500gb + Kingston A2000 NvMe 1Tb + SSD Samsung 850 pro 256gb
PSU
EVGA SuperNova 750 G3
RAM
2x 8GB DDR4 Kingston HyperX Fury Black @3000Mhz
Video card
MSI 3070 Gaming Trio X
Case
NZXT s340 Elite
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum
Keyboard
G.Skill Ripjaws KM780 RGB cherry mx brown
Audio
Sennheiser HD 518 + Kurzweil KS40A
Monitor
Asus RoG PG279Q 1440p 165Hz IPS
OS
Windows 10 Pro

wolverine

On your way to fame
27 јуни 2012
919
902
Голема Македонија
wolverine's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 6700K @ 4 GHz + Corsair H115i PRO RGB
Motherboard
Gigabyte GA-Z170X-Gaming 3
Storage
Samsung 960 EVO M.2 + HDD 1TB WD EZEX
PSU
EVGA SuperNOVA 750 G3
RAM
32GB G.Skill TridentZ DDR4 @ 3000 MHz
Video card
Gigabyte 1660 TI SUPER 6GB GDDR6
Case
NZXT S340 ELITE BLACK + BLUE
Mouse
A4Tech V5
Keyboard
SK61 Optical Switch
Monitor
DELL UltraSharp U2412M
OS
Ubuntu

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,045
Мислења
837,517
Членови
28,976
Најнов член
Horus
На врв Дно