• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Фотографии сликани со мобилен (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!)

filipkir

Practice makes perfect
17 јуни 2009
1,109
1,611
Вчера со дронот сакав да направам панорамска фотка на 500м височина над Скопје, но наместо тоа се одлучив за видео. Видеото е снимено над паркчето во Лисиче. Се надевам ќе ви се допадне.

 

HardCorec

Unbeatable
4 ноември 2013
3,379
4,866
HardCorec's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 4790
Motherboard
Asus B85 Pro Gamer
Storage
SSD Kingston 240 & 480gb
PSU
Cooler Master B500
RAM
HyperX Beast 4x4gb 1600mhz
Video card
Radeon RX570 4gb gddr5
Case
Cooler Master HAF
Mouse
Asus Echelon
Keyboard
Cooler Master Storm
Monitor
Philips 276E
OS
Windows 10 Pro 64bit
Galaxy S8 - Auto
Локација: Вевчани

20210114_215033.jpg
 

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
948
593
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro

architect

Unstoppable
27 ноември 2008
2,089
2,642
Скопје
architect's setup  
Processor & Cooler
i7 9700k Coffe Lake / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASRock Z390 Pro4
Storage
SSD Samsung M.2 970 EVO 250 GB / 850 EVO 250 GB / WD EZEX 1TB
PSU
Corsair HX750i 80 Plus Platinum
RAM
G.SKILL TRIDENT Z RGB 2x 8GB ddr4 3000 mhz
Video card
Asus Rog Strix Gaming RТX 3070 O8G 8GB DDR6
Case
NZXT H500i black/red
Mouse
Logitech G502 RGB
Keyboard
Cooler Master
Audio
Logitech x 530 / asus echelon navy
Monitor
LG 27GL850-B
OS
Windows 10 x64
Huawei p40 pro / iso 1250 / BW Impact mode /
IMG_20210221_180613.jpg
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,987
28,992
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
@architect може ли 2 3 слики во потемни услови најт мод и обични? Може и во Хуавеи темата ако се рандом.
 

architect

Unstoppable
27 ноември 2008
2,089
2,642
Скопје
architect's setup  
Processor & Cooler
i7 9700k Coffe Lake / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASRock Z390 Pro4
Storage
SSD Samsung M.2 970 EVO 250 GB / 850 EVO 250 GB / WD EZEX 1TB
PSU
Corsair HX750i 80 Plus Platinum
RAM
G.SKILL TRIDENT Z RGB 2x 8GB ddr4 3000 mhz
Video card
Asus Rog Strix Gaming RТX 3070 O8G 8GB DDR6
Case
NZXT H500i black/red
Mouse
Logitech G502 RGB
Keyboard
Cooler Master
Audio
Logitech x 530 / asus echelon navy
Monitor
LG 27GL850-B
OS
Windows 10 x64
тука кога врнеше ситен снег
IMG_20210213_173425.jpg IMG_20210213_173920.jpg
 
Последна промена:

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,987
28,992
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Подобра е без најт мод.


Едит, не сум сигурен дали едната е без, од тел ги гледам.
 
Последна промена:

boban984

Gaining Experience
5 јули 2007
100
203
Huawei има врв камера, пата пата со Pixel и iPhone, по мое мислење.
Штета за гугл сервисите.

@architect какво е твоето искуство со секојдневно користењe?

90% од времето на мобилниот сум на youtube (vanced) ... кој може да се инсталира нели и на хуавејот.

Ме интересира, дали има некој други потенцијални проблеми.

Изгледа добро на папир P50 :)
(Huawei P50 series will be the first to use Sony's 1" IMX800 sensor, rumor claims)
 
Последна промена:

architect

Unstoppable
27 ноември 2008
2,089
2,642
Скопје
architect's setup  
Processor & Cooler
i7 9700k Coffe Lake / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASRock Z390 Pro4
Storage
SSD Samsung M.2 970 EVO 250 GB / 850 EVO 250 GB / WD EZEX 1TB
PSU
Corsair HX750i 80 Plus Platinum
RAM
G.SKILL TRIDENT Z RGB 2x 8GB ddr4 3000 mhz
Video card
Asus Rog Strix Gaming RТX 3070 O8G 8GB DDR6
Case
NZXT H500i black/red
Mouse
Logitech G502 RGB
Keyboard
Cooler Master
Audio
Logitech x 530 / asus echelon navy
Monitor
LG 27GL850-B
OS
Windows 10 x64
Huawei има врв камера, пата пата со Pixel и iPhone, по мое мислење.
Штета за гугл сервисите.

@architect какво е твоето искуство со секојдневно користењe?

90% од времето на мобилниот сум на youtube (vanced) ... кој може да се инсталира нели и на хуавејот.

Ме интересира, дали има некој други потенцијални проблеми.

Изгледа добро на папир P50 :)
(Huawei P50 series will be the first to use Sony's 1" IMX800 sensor, rumor claims)
Што знам какво искуство да ти кажам, 90 % од времето телефонот го користам за ало-ало и меил а дневно комуницирам со 30-40 луѓе, навечер палам инстаграм, фејсубук, твитер. За фотографија најчесто ми треба чиста камера за фотографирање документи и препраќање на меил или вибер по луѓе, ретко сликам надвор и тоа би било тоа. Батеријата некогаш дневно знае да падне испод 90% на сите активности набројани погоре, а поврзан е цело време преку блутут со huawei watch gt2. Врвен уред многу подобар од некои модели кој тука ги рекламирате на форумов, мана му е гугл сервиси ама па искрено и немам никаква потреба од истите. IMG_20210205_161645.jpg IMG_20210106_184827.jpg IMG_20201009_103923.jpg IMG_20201009_103337.jpg IMG_20201009_103221.jpg
 
Последна промена:

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,688
1,277
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v2004

Software

Gaining Experience
15 август 2007
528
269
Software's setup  
Processor & Cooler
Intel i3 8100
Motherboard
Gigabyte B360M DS3H
Storage
Western Digital 1TB Blue
PSU
EVGA 450W BT 80+
RAM
8 GB Kingston HyperX 2400 Mhz
Video card
-
Case
Modecom Oberon 2F
Mouse
Genius
Audio
Trust 2.1
Monitor
Samsung P2270
OS
Windows 10 Pro 64bit
Samsung Galaxy A50 20210206_134223.jpg
 

Атачменти

Krk198

Gaining Experience
14 септември 2016
226
223
Krk198's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 - Wraith Stealth Cooler
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE AM4
Storage
Gigabyte SSD 256GB / WD HDD 2TB
PSU
550W Deepcool DN550 80Plus Black
RAM
8GB DDR4 3200Mhz Kingston CL16 HyperX Fury Black x 2
Video card
XFX GTS XXX Edition RX 580 4GB OC+
S20 FE сѐ на auto.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,470
Мислења
845,150
Членови
29,292
Најнов член
ivica25
На врв Дно