• Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Фотографии сликани со мобилен (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!)

filipkir

Practice makes perfect
17 јуни 2009
1,105
1,595
Се надевам нема да ми замерите што малце ќе ги прекршам форумскиве правила и наместо слики ќе објавам видеа тука.
Првото видео го направив кога направив дронот да функционира во FCC мод и со тој мод (кога нема ветар) успевам да летам на далечина и до 7 Кm (би летал и подалеку ама батеријата е лимитирачкиот фактор). Второто видео го направив со Circle Mode функцијата на Mavic Air 2.


 

damil

On your way to fame
2 јануари 2015
845
909
Те молам сподели по која патека се иде, бев со точак ама не знаев на каде да тргнам кога стигнав горе.
 

Иванчо

On your way to fame
22 мај 2013
385
565
Resen, Resen, Macedonia
Pixel 4 Xl
Lightroom
 

Атачменти

Pane-G

On your way to fame
9 мај 2012
1,522
859
Боите на еден гулаб. Сликано со iPhone 11 Pro со сите сетинзи на автоматски. Сликата е само малце едитирана во фотошоп за да дојдат боите до израз и е кропната.

Погледнете го атачментот 96028
Убава слика ама личи како пастелин бои шо знам ?!

Sent from my SM-N986U using Tapatalk
 

xhktw

Practice makes perfect
2 август 2009
1,274
1,508
xhktw's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 1600AF / Maelstrom 120T Liquid Cooler
Motherboard
Gigabyte B450M-H
Storage
256GB SSD & 500 GB
PSU
Cooler Master B600
RAM
HyperX Fury Black 2x8GB 3200MHz CL15
Video card
RX 580 GTS XXX Edition 8GB
Case
CM Chassic K280
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Redragon Kumara K552W
Audio
Creative SoundBlaster Live
Monitor
Asus VG249Q TUF 144Hz / BenQ RL2455
OS
Windows 10

Pane-G

On your way to fame
9 мај 2012
1,522
859
Пошто му е кропирана/зумирана сликата, оригиналката кај мене е. Повели:

Еее така може , сакам реалнистични приказ ионака кај нас ,,ЗА ЖИВОТ,, е како на реалнава слика

Sent from my SM-N986U using Tapatalk
 

filipkir

Practice makes perfect
17 јуни 2009
1,105
1,595
За тие што би ги интересирало еве како изгледаше сликата со гулабот, комплетно неедитира :)
На мене што не ми се допаѓа на сликава е прејакото зеленило во позадината (во живо не беше до толку зелена позадината) и автоматскиот white balance на ајфонот малце ја утнал работата.
File_004.jpeg
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,101
Мислења
838,566
Членови
29,018
Најнов член
dimitar.spiroski
На врв Дно