1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Анхоч - Генерална дискусија, информации и искуства

Дискусија во форумот 'Анхоч' започната од NecrotoX, 1 Декември 2017.

Тагови:

Генерално кое е вашето мислење за Анхоч?

 1. Позитивно

  191 глас/а
  88.8%
 2. Негативно

  14 глас/а
  6.5%
 3. Немам никакво мислење

  10 глас/а
  4.7%
 1. Astro

  Astro
  Guru

  6,397
  8,871
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Друга забелешка: слаби се со лагер. Повеќето производи изложени на сајтот ги нема на лагер. Некако ми немаат муда да набавуваат саглам количини. Ќе набават 10 комада од нешто и оп на сајт. После црвено е таму не можеш ни у кошничка да го ставиш да ја направиш математиката.

  Пиши ми на кој меил им праќаш барање по меил
   
  olikomerc, Krkac и на goce03 им се допаѓа ова.
 2. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,350
  7,321
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Зависи од кој салон сакаш. Зависи дали сакаш од дирекција со достава или сам да подигнеш од салон. За дирекција иде стандард
  А за од салон иде името на салонот @anhoch.com. Пошто јас подигам од ГТЦ, мејлот е

  Инаку се согласувам дека треба залихите побрзо да ги порачуваат, снемаа вентилатори од 120мм deepcool до тој степен што морав да порачам Gembird и тоа ми ги собираа од неколку салони за да обезбедат количина. Слично е и со другите работи, откако ќе снемаат лагер им треба доста време да го обноват.
   
  olikomerc, Krkac и на Astro им се допаѓа ова.
 3. Astro

  Astro
  Guru

  6,397
  8,871
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Они патат од тоа што немаат квалитетен ЕРП систем.
  Недопустливо е да немаш информација кои артикли со која динамика ти се трошат и да не можеш да обезбедиш здрава залиха.
  Јас да сум таму би ги отстранил сите во набавка, да не е оправдувањето за слабиот ЕРП.
   
 4. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,584
  3,524
  11 Декември 2008
  Машко
  Само послабо набавуваат големи количини, изгледа така им е политиката на самата фирма, сиве овие години играат така, помалку ама сигурно. Не се како сетек и амц, да увезат купишта роба и после удри јак маркетинг по телевизии и слично. Од анхоч никогаш немало реклама, не се промовираат многу, си имаат редовни сигурни муштерии и баш им е гајле. Освен онаа рекламата понекогаш што идеше порано за голијат системите.

  Инаку супер услужливи, брзи, на мејл секогаш сум прашувал за роба и нарачки, најкасно за 10 минути ќе одговорат, фер и поштенски си работат.
   
  На Jovan2389 и Krkac им се допаѓа ова.
 5. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,295
  3,705
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Анхоч рекламираше на Милионер. На мониторот на Трендо и натпреварувачот. Не е малце
   
  На Astro и Krkac им се допаѓа ова.
 6. Wasted Cobe

  Wasted Cobe
  Intern

  61
  39
  11 Јуни 2011
  Машко
  Исто и јас како повеќето сум задоволен од Анхоч, вработените секогаш услуживи и добро обучени за да одговорат на поспецифични прашања. Би сакал само да почнат да носат како што некој наведе претходно, по-премиум брендови но тоа е што е засега.
   
 7. M.Pix

  M.Pix
  Модератор

  734
  2,427
  27 Јануари 2014
  Машко
  Многу кул ми е коа можам да се јавам и да ми потврдат дали го имаат на залиха. И врв на се е шо им викаш, да го спремат ќе поминеш и ти го спремаат, излагаш од салон за 5 минути.

  Идам у Сетек, резервирам производ идам и цел саат зјапам у фрижидер чекајќи да ме услужат.
   
  На Balanar, Delta111, Astro и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,821
  2,672
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Јас имав многу добро искуство кога ја купував мојата моментална графичка. Бев на одмор и преку сајтот видов дека им стигнала на понуда. Ми беше страв да не се распродаде и им пишав на фејсбук дека се враќам од одмор за 2-3 дена па ако може да ми тргнат една на страна. Не само што веднаш одговорија потврдно него и ме прашаа во кој салон сакам да ја однесат за да ја подигнам.
   
 9. krema

  krema
  Professor

  10,127
  9,738
  24 Јуни 2009
  Машко
  Може и до дома да ти ја донесат.
   
 10. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,821
  2,672
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Знам, ми имаат два пати до врата носено, во случајов не знаев точно кога ќе се вратам, само на фејсбук им пишав да ја чуваат, не им дадов ни број ни адреса, ништо.
   
 11. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,014
  4,280
  28 oктомври 2008
  Малку освежен лагерот на графички во Анхоч.:)

  gpu.jpg
   
  На NecrotoX му/ѝ се допаѓа ова.
 12. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,066
  3,167
  2 Септември 2012
  Машко
  Ова цениве не им се освежени исто така ?
   
  На Bilbiloski му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Sukhoi

  Sukhoi
  Practice makes perfect

  1,718
  1,183
  16 Јуни 2010
  Машко
  Сега приметив имаат MSI плочи и графички на странава.
   
 14. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,057
  636
  8 Август 2017
  Машко
  Џабе, кога нема Асус, само Сетек луѓенца :D.
   
  На toplel и NecrotoX им се допаѓа ова.
 15. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,350
  7,321
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Gubre e asus pozz
   
  На bogoevski му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  851
  2,193
  12 oктомври 2014
  Машко
  hhhhhhhh
   
 17. Avid

  Avid
  Guru

  4,280
  6,373
  21 Јануари 2009
  Пред година or so, кога се јавив по телефон да ги прашам за продукт дали го имаат „гледајте на нашата страна, во реално време е сето тоа“, бла-бла.
  Демек да не им трошам време.
  Одам пред некој ден да купам нешто што го пишуваше дека го има.
  Здраво ми треба тоа и тоа.
  Ама немаме.
  Ама го има на страната и се фалите дека ви е во реално време а-у.
  Ај да видам.
  Еј да сме го имале.
  Ама го немаме, едно ни е, го користиме ние тука у салонов.

  Пепел.
  Заштедив бесплатен телефонски разговор и 40 секунди,
  а поебав бензин и саат време.
   
  На farkizz и Chicco69 им се допаѓа ова.
 18. Jovan2389

  Jovan2389
  On your way to fame

  695
  676
  22 Април 2013
  Машко
  Шо продукт?
   
 19. Avid

  Avid
  Guru

  4,280
  6,373
  21 Јануари 2009
  А што е тоа важно?
  Ситно е, срам ми е да кажам.
   
 20. Jovan2389

  Jovan2389
  On your way to fame

  695
  676
  22 Април 2013
  Машко
  Ме интересираше што користат кај нив у салон :D :D
   
 21. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,066
  3,167
  2 Септември 2012
  Машко
  Вибратор ?
   
  На DrMTR и Jovan2389 им се допаѓа ова.
 22. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,785
  3,249
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Ваљда глувче или нешто слично ...
   
 23. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,623
  4,565
  23 Јуни 2015
  Машко
  ROFLMAO...
  Кое салонче? И кој ден?
   
 24. Avid

  Avid
  Guru

  4,280
  6,373
  21 Јануари 2009
  У Сити Мол пред не знам, една недела, изглеа у недела беше баш.
   
  На steelseries и SiPy` им се допаѓа ова.
 25. shitpost101

  shitpost101
  Gaining Experience

  406
  296
  9 Февруари 2018
  Машко
  Ден-два пред велигден, земав Dell S2715H мониторче го пробавме работеше цаком паком дома уклучувам мераци, ама после приметив дека доле десно пластиката кај што е тач копчето за он-оф е испакната фактички имаше неколку милиметри што фалеа мегу безелот и самиот екран.
  Го вратив после велигден, дечкото на шалтер приметил исто, ама мислел дека е таков дизајнот. Имаа уште еден на лагер кој бил резервиран и пратен према сити мол, а ја бев у џамбо салонот. Во секој случај го презервираа за мене отидов до сити мол работеше го земав и од тогаш си работи перфектно. Се на се услужливи беа дечките.
   
  На mihovkris, Speedster, goce03 и уште 3 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...