Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

сервис

 1. zemakius

  Греој манастирски во Анхоч

  TLDR: Купено open-box биро со дефект, вратено од сервис не допрено. Купив биро кое веќе го имаа ставено на изложба во Анхоч, и поради претходните добри искуства со Анхоч не го отворив во дуќанот поради силна доверба во нив. Масето дома ми стигна со една дупка на левата ногарка.. го враќам во...
 2. -={K-O-R-U-N}=-

  Уште една тема за ултра лошиот сервис на анхоч (со мала буква)

  TL;DR: Однесен маус за промена на клик/свич, вратен со осакатени глајдери. Маусот е Logitech G502 кој правеше двоклик/троклик (после 6 месеци користење). Направив тестови и видео докази, за да им олеснам, а и да си убрзам за да не ми кажат „ништо не му е“. Се јавуваат дека е среден, го зимам...
 3. D

  [Сервис] Поправка на USB портови на лаптоп (Asus K53SM)

  Здраво дечки, станува збор за сервисирање на USB портови на лаптоп. Лаптопот е еден Asus K53SM, купен пред можеби точно 10 години. До пред некое време се си работеше океј, но наеднаш сите портови почнаа да откажуваат редоследно според честота на користење. Ситуацијата во моментов е што не може...
 4. NecrotoX

  Анхоч - Генерална дискусија, информации и искуства

  Eпа конечно го дочекавме и тој ден Анхоч да пуштат и мобилна верзија од нивниот сајт! После безброј претрпени нервози, колнења, пцуења и искршени тачови од телефони се случи и ова пријатно изненадување :geek:. Па мислам дека ова е добар повод да отвориме и една генерална тема во која ќе можеме...
 5. D

  Профи сервис за хардвер?

  Конкретно имаме проблеми со два лаптоп компјутери (1-от прегрева, другиот има проблеми со меморија or so)... од досегашно искуство, сме испробале еден куп варијанти - официјални сервиси, индивидуи со топ познавање на темата... ама реално до сега никој ми нема оставено некој професионален...
 6. GokeMKD

  Сервис за дронови?

  Здраво, имам едно прашање во врска со сервис за дронови во македонија. Дали некој знае каде може да го однесам да се поправи?
На врв Дно