1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Сервис за дронови?

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од GokeMKD, 3 ноември 2016.

Тагови:
 1. GokeMKD

  GokeMKD
  Intern

  3
  0
  20 Септември 2016
  Машко
  Здраво, имам едно прашање во врска со сервис за дронови во македонија. Дали некој знае каде може да го однесам да се поправи?
   
 2. Govedo

  Govedo
  Gaining Experience

  67
  170
  29 Септември 2015
  Машко
  Filmmaker, Photographer, Graphic Designer
  Такво нешто досега кај нас не сум сретнал, а и не верувам да има, а и зависи за што дрон се работи.
   
 3. smole

  smole
  Unstoppable

  3,076
  3,545
  18 Април 2007
  Што дрон имаш и што е проблемот?
   
 4. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,316
  6,432
  27 Март 2014
  Ако е нешо во стил Phantom, тогаш може да го прашаш дечково знам дека долго време се бавта со дронови посебно DJI и ги поправа, ако е некој квар што може да се поправи.
   
 5. Tajson

  Tajson
  On your way to fame

  602
  780
  25 Февруари 2016
  Машко
  Ако некаде се продаваат легално истите мора да имаат обезбедено сервис, законот ги обврзува. Е сега дали ќе сервисираат или ќе статираат, незнам. ;)
   
 6. windows8

  windows8
  On your way to fame

  753
  979
  12 Февруари 2012
  Машко
  Му купив на внук ми X DRONE MINI GS, загубил една перка, од каде може да набавам такви?

  510-6JPFlYL.jpg
   
 7. GokeMKD

  GokeMKD
  Intern

  3
  0
  20 Септември 2016
  Машко
  Имам MJX x400 проблемот е што несака да полета, незнам зошто...Инаку преку ebay ми е порачан пред година дена.


  [​IMG]
   
 8. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,316
  6,432
  27 Март 2014
  Тури му пепел.. Мислев нешо Phantom е.
   
 9. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  838
  808
  22 Април 2011
  Машко
  Има А и В перки.
  Погледни на youtube како се монтираат.
  Имав сличен проблем со syma x5c.
   
  На Steff_Maja му/ѝ се допаѓа ова.
 10. smole

  smole
  Unstoppable

  3,076
  3,545
  18 Април 2007
  +1
   

Сподели

Вчитување...