Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

анхоч

 1. zemakius

  Греој манастирски во Анхоч

  TLDR: Купено open-box биро со дефект, вратено од сервис не допрено. Купив биро кое веќе го имаа ставено на изложба во Анхоч, и поради претходните добри искуства со Анхоч не го отворив во дуќанот поради силна доверба во нив. Масето дома ми стигна со една дупка на левата ногарка.. го враќам во...
 2. -={K-O-R-U-N}=-

  Уште една тема за ултра лошиот сервис на анхоч (со мала буква)

  TL;DR: Однесен маус за промена на клик/свич, вратен со осакатени глајдери. Маусот е Logitech G502 кој правеше двоклик/троклик (после 6 месеци користење). Направив тестови и видео докази, за да им олеснам, а и да си убрзам за да не ми кажат „ништо не му е“. Се јавуваат дека е среден, го зимам...
 3. Глупав

  Anhoch во Штип

  Точна информација е оваа???
 4. MadBuldog

  3700X Double Elite Build

  Ги чекав AMD Ryzen 3950X рецензиите пред да се одлучам со кој процесор ќе одам за мојот прв десктоп build, после повеќе од 15 години. Се мислев помеѓу Ryzen 3600 и 3700X, и базирано на моите работни (и гејминг) потреби на крај се решив да одам со 3700X (од Сетек). Сакав да одам со новиот X570...
 5. SaleSk

  Рецензија Marshall Acton II Bluetooth

  Многу често кога разговараме за музика, свирки, аудио опрема и кога ке се спомне англискиот бренд "Маршал" не асоцира на нешто моќно и сериозно. Сите познавачи на аудио опрема многу добро знаат кој е еден од најдобрите лидери во аудио индустријата, посебно кога станува збор за професионална...
 6. hemicharot

  Предлог за монитор до 8000

  Релативно понов модел (не ми треба нешо најнов, нема да ми сметаат 1-2 генерации постар) на монитор до 8000 ден, резолуција не ми е битна, за секојдневна употреба. Ако има до 8000 со 75hz дадете предлог, ако не, не е битно :) . п.с. од анхоч
 7. NecrotoX

  Анхоч - Генерална дискусија, информации и искуства

  Eпа конечно го дочекавме и тој ден Анхоч да пуштат и мобилна верзија од нивниот сајт! После безброј претрпени нервози, колнења, пцуења и искршени тачови од телефони се случи и ова пријатно изненадување :geek:. Па мислам дека ова е добар повод да отвориме и една генерална тема во која ќе можеме...
На врв Дно