1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Предлог за монитор до 8000

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од hemicharot, 8 oктомври 2018.

 1. hemicharot

  hemicharot
  Intern

  68
  27
  29 ноември 2017
  Релативно понов модел (не ми треба нешо најнов, нема да ми сметаат 1-2 генерации постар) на монитор до 8000 ден, резолуција не ми е битна, за секојдневна употреба. Ако има до 8000 со 75hz дадете предлог, ако не, не е битно :) .

  п.с. од анхоч
   
 2. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Unstoppable

  1,340
  2,112
  13 Јануари 2014
  Машко
  IPS панел, 24", Full HD резолуција и VGA/HDMI порт, ама е 60Hz. За гејминг не е нешто посебно, ама за секојдневна употреба е одличен. Единствена мана според мене му е што нема подесување по висина, ама па и не сум видел на монитори од таа класа таква работа.

  Anhoch PC Market Online - Monitor 24" LG 24MP48HQ-P IPS LED Full HD 1920x1080p VGA/HDMI 5ms Black
   
 3. hemicharot

  hemicharot
  Intern

  68
  27
  29 ноември 2017
  п.п.с.
  се мислам меѓу овој
  и овој
  а и овој што го предложи @fuzzjaw не е лош :)
   
 4. Tozo8

  Tozo8
  Gaining Experience

  42
  94
  3 Декември 2016
  Машко
  Јас го имам овој Anhoch PC Market Online - Monitor 24" LG 24MP59G-P IPS LED Full HD 1920x1080 VGA/HDMI/DP 1ms Black. Е малку над твојот буџет меѓутоа ако не ти е проблем доплати, мониторот е топ. Втора опција што би ти ја препорачал е Anhoch PC Market Online - Monitor 24" GW2480E Benq IPS FHD, VGA, HDMI, DP,Speakers, Slim Bezel, Cable management, Black. Го имам видено во живо мониторот е супер за парите.
   
  Fredy, SiPy` и на toplel им се допаѓа ова.
 5. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,645
  4,525
  23 Јуни 2015
  Машко
  На borcep, Fredy, Daniel86 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. toplel

  toplel
  On your way to fame

  575
  617
  18 Август 2016
  Машко
  Се сложвам и за двата предлози. Сум имал можност да ги користам и двата и според мене воочливо е подобра калибрацијата на LG и сум доста сигурен дека се оверклоковат до 75hz. Имаш и FreeSync опција доколку имаш AMD графичка. Ама пак за цената на BenQ немам коментар.
   
 7. Zer0Cool

  Zer0Cool
  Intern

  36
  14
  10 ноември 2017
  Машко
  Ако ти е за гејмање добар е LG то од 9200. За работа и слично, само Dell во таа граница. Малку е над буџетот твој, ама вреди за секој денар.
   
 8. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,645
  4,525
  23 Јуни 2015
  Машко
  Што си одбра? Се поднови ли?
   

Сподели

Вчитување...