Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

проблем

 1. outsider

  AMD Power Plan упорно на секој startup се ресетира на Balanced

  Имам повторно ваков проблем каде што на секое палење упорно ми го ресетира power plan-от на AMD Balanced. Конфигурацијата ми е што ми е наведена на профилот, да не ја пишувам повторно. Од инсталирани програми имам: MSI Center, NZXT CAM, EVGA Precision X1. Инсталирав повторно од страната...
 2. Душко Зафировски

  Ми треба помош околу Audio Settings на Windows 10

  Здрави друштво, Потребна ми е помош околу моите аудио сетинзи. (DELL Inspirion 15 Laptop, 16GB Ram, Windows 10) Многу често мојот лаптоп не ги регистрира моите слушалки, посебно кога сум на ZOOM Состанок. Пример, ќе слушам музика на YouTube без проблем со слушалките, ќе се приклучам на ZOOM...
 3. PC_GAMER

  Известување за сметка на Outlook.com

  На емајлот на Outlook ми пристигна порака на која пишува дека доколку во рок од 24 часа не кликнам на копчето за „запирање на процесот за деактивирање“ дека нема да можам ни да испраќам ни да примам е-пораки. Иако ја најдов во инбокс, искрено поракава ми е сомнителна. А забележав дека пораката...
 4. F

  Boot loop на PC

  Здраво, имам два компјутера кои го имаат истиот проблем. Прават константо подигање на системот. Нема POST, туку почнуваат вентиралторите и напојувањето и се гасат по 1 секунда, и се така во круг. Еден од компјутерите беше изгасен коректно и оставен 1 месец во мирување, на првото наредно...
 5. rotkiv

  [Проблем] Мојот А1

  Здраво дечки, опцијата Брза најава често пати ми ја покажува следната грешка: Иако на сликата се гледа дека не користам ниту Wi-Fi ниту некој Proxy сервер. Дали има некој решение?
 6. I

  Дали е ова само невозможно?

  Читам постови тука како луѓе пробуваат да направат port forwarding на techicolor уредите и едноставно не им е возможно. Но гледам дека се од 2016-2017 па си викам дека нешто е сменето. Но ништо, што и да направам, ништо. Им се јавив на VIP вчера и едноставно ми викаат дека веќе ми е создаден...
 7. Meltazoid

  [ПОМОШ] Хардверски проблем - Асус лаптоп

  Здраво, Имам еден проблем со лаптопот, не сакаше да старта воопшто пред некое време му правев хард ресет и ја вадев/ставав батеријата (не е до неа) и успеав неколку пати така да го вратам. После 3тиот пат, веќе компјутерот е нон-респонзивен, ни на струја ни на батерија не пали. Немам гаранција...
 8. NecrotoX

  Хиероглифи на мемориска картичка

  На картичка која што се користи за снимање со камера во кола одеднаш кога ја ставив во PC се појавија фајлови и фолдери со хиероглифи и нормално изгубив многу снимки. На картичката првично имаше само 3 фолдери, во кои се зачувуваат снимки во .mov формат. Сите овие фолдери и некакви системски...
 9. ApexAlex

  Место за reflow-ing ?

  Здраво јас сум Александар, имам лаптоп Lenovo Y50-70. Лаптопот има проблем со главната графичка ( 860M ). Лаптопот кога ке ја користи графичката тој се исклучува и оди во BSOD. Пробував многу стари driver-и, но сепак проблемот остана, пробав да де-инсталирам и инсталирам со помош на DDU но пак...
 10. Luxell

  Ми треба помош околу трансфер на домејн

  Купив .BE домејн од godaddy,но поради неточна внесена адреса после месец дека од како го направив купувањето ми стигна извесување од dnsbelgium дека домејнот ми е трансфериран кај нив назад повторно,а од godaddy мејл дека продуктот ми е откажан без мое знаење и едното и другото,бидејќи мејлот со...
 11. zipi123

  проблем со плоча

  Имам еден проблем кога ке го ставам 4x пин за процесорот компјутерот не сака да се подигне а кога ке го извадам само со 24 за матична си работи вртат кулерите? Се работи за GA-G31M-ES2L
 12. Luxell

  Проблем со аудио драјвер!?

  Се работи за постар лаптоп HP G70,кој додека беше со инсталиран Win7 се беше во ред со звукот а од како му инсталирав Win10-64bit се појави проблем кој никако не можам да го средам. Значи се работи за следното од како ќе го приклучам лаптопот има звук но доколку го оставам 20-на минути да не го...
 13. comakot

  Некој да има ваков проблем со механичка?

  Имам Gigabyte Force k85 rgb со ред свичови и пред ден два копчето м почна да ми пишува по 2-3 пати, некој да имал ваков проблем па да кажи решение или за нова плачи. Тастатурата ја имам скоро година Еве тест како изгледа m m mm m m mmm m m mm m m m m mm m m m m m m mmm Се ова по полека праено...
 14. Luxell

  Нефункционални дугмиња на лаптоп?

  На тастатурата на лаптопот ми се истури малку вода ја избришав одма и ја издував со фен,најпрво одредени букви (E,R,S,D,X,C,V) започнаа одкако ќе одберев една буква да се испишуваат повеќе 2-3 различни за да сега не функционираат воопшто. Дали може и ако може како да се среди ова?
 15. S

  Проблем Проблем со батерија на Делл

  Се си беше во ред со батеријата/лаптопот до денеска, и си траеше од 2-5 часови на батерија. Кога пробав да го вклучам лаптопот (на батерија само) не се вклучуваше, а кога пробав со вклучен полнач се појави ова: your battery experienced a permanent failure, and needs to replaced" а во редот...
 16. V

  Проблем со HD7870...Bad Vram?

  Конечно време после одмор да ја средам графичкава. Ако се средува. #Sapphire HD7870 Имено, играјќи АРМА 3, летав во хели со еден рандом тип онлајн i наеднаш снема слика. Не се изгаси мониторот, ама како да објаснам, светеше црно. Темно кафеаво може да се каже. Звук чинам немаше исто. Alt+f4...
 17. Luxell

  Проблем Проблем со дисплејот на лаптопот после сервис во АМЦ

  Се расипа ламбата за осветлување на дисплејот на лаптопот и го однесов во АМЦ во сервис да го поправат,после недела дена ми се јавуваат денес дека е готов и во ред му велам ќе поминам ќе го земам но поминаа и го зедоа моите.Си доаѓам дома го уклучувам и гледам две бели поголеми точки на...
На врв Дно