1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

[ПОМОШ] Хардверски проблем - Асус лаптоп

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од Meltazoid, 9 Јуни 2019.

 1. Meltazoid

  Meltazoid
  Intern

  1
  0
  31 Август 2018
  Машко
  Software engineering student
  Здраво,
  Имам еден проблем со лаптопот, не сакаше да старта воопшто пред некое време му правев хард ресет и ја вадев/ставав батеријата (не е до неа) и успеав неколку пати така да го вратам. После 3тиот пат, веќе компјутерот е нон-респонзивен, ни на струја ни на батерија не пали. Немам гаранција, го носев на сервиси не знаат што му е, пробував на гуглам, сеуште не го решив проблемот...
  Немам некое плус инфо, единствено ако некој се соочил со некој ваков проблем претходно па да ми помогне. Ќе ставам спекс и слики ако помогне тоа.

  Specs:
  i7 6700hq 2.6 Ghz
  1TB HDD
  256GB SSD
  1060gtx 3GB GGDR5

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Едит: Не сум сигурен дали работат сликиве еве линкови:
  Imgur
  Imgur

  Мислам дека се наоѓам во океј секшн, ако сум утнал ве молам поправете ме. (прв пат постирам)
  Фала :))
   
 2. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,909
  5,806
  21 Јануари 2009
  rofl, у клинички центар да не го носеше? ))
  ...
  носи го на асален сервис

  веројатно е матичноваќа рикноваќа
   
  На bxxxn му/ѝ се допаѓа ова.
 3. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  1,041
  1,159
  11 Март 2011
  Пробај друг полнач, ако не полни и вклучува, ќе да е матичната, ко што рече @Avid
   
 4. Ile bocev

  Ile bocev
  Gaining Experience

  252
  190
  15 ноември 2015
  Машко
  Да го види Daniel најдобро
   

Сподели

Вчитување...