1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

[ПОМОШ] Хардверски проблем - Асус лаптоп

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од Meltazoid, 9 Јуни 2019.

1. Meltazoid

Meltazoid
    Intern

1
    0
    31 Август 2018
    Машко
    Software engineering student
    Здраво,
    Имам еден проблем со лаптопот, не сакаше да старта воопшто пред некое време му правев хард ресет и ја вадев/ставав батеријата (не е до неа) и успеав неколку пати така да го вратам. После 3тиот пат, веќе компјутерот е нон-респонзивен, ни на струја ни на батерија не пали. Немам гаранција, го носев на сервиси не знаат што му е, пробував на гуглам, сеуште не го решив проблемот...
    Немам некое плус инфо, единствено ако некој се соочил со некој ваков проблем претходно па да ми помогне. Ќе ставам спекс и слики ако помогне тоа.

Specs:
    i7 6700hq 2.6 Ghz
    1TB HDD
    256GB SSD
    1060gtx 3GB GGDR5

Едит: Не сум сигурен дали работат сликиве еве линкови:
    Imgur
    Imgur

Мислам дека се наоѓам во океј секшн, ако сум утнал ве молам поправете ме. (прв пат постирам)
    Фала :))

2. Avid

Avid
    Unbeatable

3,909
    5,806
    21 Јануари 2009
    rofl, у клинички центар да не го носеше? ))
    ...
    носи го на асален сервис

веројатно е матичноваќа рикноваќа

На bxxxn му/ѝ се допаѓа ова.
  3. bxxxn

bxxxn
    Practice makes perfect

1,041
    1,159
    11 Март 2011
    Пробај друг полнач, ако не полни и вклучува, ќе да е матичната, ко што рече @Avid

4. Ile bocev

Ile bocev
    Gaining Experience

252
    190
    15 ноември 2015
    Машко
    Да го види Daniel најдобро

Сподели

Вчитување...