1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Место за reflow-ing ?

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од ApexAlex, 8 Март 2019.

1. ApexAlex

ApexAlex
    Intern

38
    5
    30 oктомври 2018
    Машко
    Здраво јас сум Александар, имам лаптоп Lenovo Y50-70. Лаптопот има проблем со главната графичка ( 860M ). Лаптопот кога ке ја користи графичката тој се исклучува и оди во BSOD. Пробував многу стари driver-и, но сепак проблемот остана, пробав да де-инсталирам и инсталирам со помош на DDU но пак не се поправи, после сурфање на интернетот за солуција, дојдов до заклучок дека на графичката и е потребно reflowing или пак reballing. Прашањето мие дали има некое место кое принудува reflowing на графички како оваа?

Ви благодарам на вниманието :D

2. DemoUser

DemoUser
    On your way to fame

759
    698
    27 Април 2010
    Машко
    @Daniel86 такозвани докторот ќе го бараш за сите главоболки

Последна промена: 8 Март 2019
    На Speedster и ApexAlex им се допаѓа ова.
  3. HardCorec

HardCorec
    Unbeatable

3,100
    4,374
    4 ноември 2013
    Машко
    Пиши ми ПП ке ти дадам негов број, бидејќи Даниел не е повеќе на форумов.

Speedster, Astro и на ApexAlex им се допаѓа ова.
  4. Astro

Astro
    Guru

6,097
    8,393
    20 Јуни 2012
    Машко
    ERP Consultant, MCSA, SQL
    Овој ако не се лажам одеше со 2 години гаранција, истечена е?

Иначе ако си низ Скопје и сакаш да го погледне @Daniel86 јави ми ќе отидене заедно

5. ApexAlex

ApexAlex
    Intern

38
    5
    30 oктомври 2018
    Машко
    Имаше две год. гаранција да, но за жал е истечена. Иначе да во скопје сум, имам број негов ќе му пишам, прво да прашам за цена бидејки ако е многу да ме ни идам, не сум многу добар со финансии hah

Сподели

Вчитување...