• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Место за reflow-ing ?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

ApexAlex

Intern
30 октомври 2018
40
6
Здраво јас сум Александар, имам лаптоп Lenovo Y50-70. Лаптопот има проблем со главната графичка ( 860M ). Лаптопот кога ке ја користи графичката тој се исклучува и оди во BSOD. Пробував многу стари driver-и, но сепак проблемот остана, пробав да де-инсталирам и инсталирам со помош на DDU но пак не се поправи, после сурфање на интернетот за солуција, дојдов до заклучок дека на графичката и е потребно reflowing или пак reballing. Прашањето мие дали има некое место кое принудува reflowing на графички како оваа?

Ви благодарам на вниманието :D
 

HardCorec

Unbeatable
4 ноември 2013
3,419
4,829
HardCorec's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 4790
Motherboard
Asus B85 Pro Gamer
Storage
SSD Kingston 240 & 480gb
PSU
Cooler Master B500
RAM
HyperX Beast 4x4gb 1600mhz
Video card
Radeon RX570 4gb gddr5
Case
Cooler Master HAF
Mouse
Asus Echelon
Keyboard
Cooler Master Storm
Monitor
Philips 276E
OS
Windows 10 Pro 64bit
Пиши ми ПП ке ти дадам негов број, бидејќи Даниел не е повеќе на форумов.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,857
11,121
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Овој ако не се лажам одеше со 2 години гаранција, истечена е?

Иначе ако си низ Скопје и сакаш да го погледне @Daniel86 јави ми ќе отидене заедно
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

ApexAlex

Intern
30 октомври 2018
40
6
Овој ако не се лажам одеше со 2 години гаранција, истечена е?

Иначе ако си низ Скопје и сакаш да го погледне @Daniel86 јави ми ќе отидене заедно
Имаше две год. гаранција да, но за жал е истечена. Иначе да во скопје сум, имам број негов ќе му пишам, прво да прашам за цена бидејки ако е многу да ме ни идам, не сум многу добар со финансии hah
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,522
Мислења
858,554
Членови
29,932
Најнов член
Sladzana.Angjelkovska
На врв Дно