1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Ми треба помош околу трансфер на домејн

Дискусија во форумот 'Блогирање и блогосфера' започната од Luxell, 19 Декември 2018.

1. Luxell

Luxell
    Intern

217
    47
    7 Јули 2012
    Машко
    Купив .BE домејн од godaddy,но поради неточна внесена адреса после месец дека од како го направив купувањето ми стигна извесување од dnsbelgium дека домејнот ми е трансфериран кај нив назад повторно,а од godaddy мејл дека продуктот ми е откажан без мое знаење и едното и другото,бидејќи мејлот со пораките го видов после ова.
    Ги контактирав dnsbelgium и од како го решивме спорот,ми испратија код за трансферирање на домејнот до официјален регистер на домејни но проблемот е во тоа што goodady не прифаќале трансфер на .BE домејни,а крајниот рок за траснфер на домејнот ми е 26.12.2018год.
    Овај е линкот со регистри кој ми го пратија од dnsbelgium,на кој може да се направат трансфери:
    Find registrar

Кој регистер да го одберам,и да можам да го задржам продолжувањето на домејнот после година дена со истата цена од околу 11 евра?

На BlackOuttheWoRlD му/ѝ се допаѓа ова.
  2. BlackOuttheWoRlD

BlackOuttheWoRlD
    Баниран/a

360
    53
    10 ноември 2017
    Машко
    Ништо чим поминал рокот за трансфер,ако
    не пробај уште еднаш пратиим слика од твојот домен и код и е-маил.
    По арно би било у мк.хост да си купиш домен 1000ден. :)

3. Luxell

Luxell
    Intern

217
    47
    7 Јули 2012
    Машко
    Не е поминат,до 26 Декември е крајниот рок за трансфер а во мк хост не нудат .be домени.

4. pipelin

pipelin
    On your way to fame

1,188
    758
    8 Мај 2010
    Машко
    Креирај акаунт на Domain Name | Internet Domain Registration | Register Domain Names и пробај да го префрлиш. Добар регистар е и овој го имам користено на времето кога нудеше евтини домени, ама поддршката им е тиња.

На Luxell му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Luxell

Luxell
    Intern

217
    47
    7 Јули 2012
    Машко
    Го пробав и ништо не направив, не го прифаќаат кодот за трансфер на домеинот а и подршката им е ептен лоша и на крај им побарав рефунд. Друг некој предлог бидејќи итно ми е до 31-ви имам рок да го префрлам?

6. pipelin

pipelin
    On your way to fame

1,188
    758
    8 Мај 2010
    Машко
    После 01:00 кога ќе дојдам при компјутер ќе ти пишам ПП ако има нешто...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

На Luxell му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...